• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335-podešavanje pretpalenja

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Imam situaciju na malom ursusu sa slijedećim simptomima:
-hladan teško upali i uz pomoć grijača
-jako je lijen na gasu i nema snage u oranju
Na motoru je reparirana boš pumpa, motor je generalno uređen komplet.Sumnjam na neispravnu podešenost boš pumpe. Distribucija je u fazi jer kad zupčanik boš pumpe se poklopi sa oznakom međuzupčanika,tada je prvi cilindar na palenju,oba ventila zatvorena, barem je to moja pretpostavka po nekakvoj logici. E sad prirubnica boš pumpe ima dvije oznake 0 i I,koja oznaka predstavlja što?
Koliko sam uspio skužiti u servisnom uputstvu piše 0-0.Kod skidanja poklopca na zupčaniku boš pumpe sam zatekao I i 0 da se poklapaju,u trenutku kad je prvi cilindar na sabijanju i oznake na zubovima zupčanika se poklapaju. E sad da li tko iz iskustva zna točno kako treba biti, pravo školski i bez nagađanja? Znam da šiljak koji upada u prvu rupu je pretpalenje od 30 stupnjeva ,a druga rupa je GMT i uz pomoć kapilare se određuje pravo pretpalenje.

Unaprijed hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh