• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 izbacuje/iskače iz pete brzine..

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
kao što sam naveo u naslovu...
Godina: 1975
Boja: Žuto-Plava
Vlasnik: Prvi i zadnji...

-utvrđivač novi,ne pomaže...kad ga držim rukom osjetim da mi "cima" ruku povremeno.. Dakle,od kud krenuti,je ono što me najviše zanima,pa bi molio onoga ko je to već radio da mi kaže... Moja prva sumnja i trenutna je zubčanik 4 i 5-te brzine,istrošenost,pa nesjeda... sad,recite vi šta mislite..dal da ga koljem il da ga gladim....
Unaprijed hvala.. posebice muhaničaru,jer sam uvjeren da je on to radio preko nekoliko puta
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Skini poklopac mjenjaca i znaces bolje ggdje je problem.Moze biti lezaj ili zupcanik problem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ili su se otpustala ova tri imbusa


photo upload

Ili se podrobil igličasti.
Probaj klimati rukom ili pajserom. Ako je igličasti onda je poderalo obadvije osovine, ali netrebaju nove jer se može gore ubaciti unutarnja košuljica igličastog pa 1000 ostane u đepu, ustvari malo manje ;)


photo upload
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ili su se otpustala ova tri imbusa



Ili se podrobil igličasti.
Probaj klimati rukom ili pajserom. Ako je igličasti onda je poderalo obadvije osovine, ali netrebaju nove jer se može gore ubaciti unutarnja košuljica igličastog pa 1000 ostane u đepu, ustvari malo manje ;)

E...to sam si nešto razmišljo za tu spojničku,i za te šarafe..jel smije ona se klimat,kad ga raskoliš na pola? onak imat luft,gore-dolje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Smije se klimati. Centrira ju (kad je spojen) ležaj u zamajcu.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Smije se klimati. Centrira ju (kad je spojen) ležaj u zamajcu.

Ok... pitam jer ga svejedno moram kolit,radi lamela i curi mi na sredini,al vidio sam jednom kod susjeda da se klimala spojnička,pa sam se toga sjetio...
Ništa...budem skinuo danas poklopac,pa ću probat cimat pajserom..da vidim šta je..javim ishode
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako buš vadil vilice van, pazi da ti ne popadaju kuglice iz onih utora (koji služe kao vodilice za poluge vilica) u getribu ;)
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Duplam post,iz razloga da se lakše primjeti..
Zanime moe ono što si muhaničar spomenuo,ona tri imbusa...oni bi mogli imat veze sa izbacivanjem iz 5? to mi nikak pak nije jasno.... jel nebi onda i iz neke druge ili samo iz 5-te'
Nisam stručnjak,pa me to malo buni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Na spojničkima se obično zdrobi igličasti i onda piramida dobi luta pa iskače iz 4 i 5 (one su na istom zupčaniku). Isto to se događa kad se otpuste ta tri imbusa, ali obično se to još tak jedan čas vozi pa u međuvremenu strada i piramida.
Ništ nebu ovak napamet. Moraš širom.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Na spojničkima se obično zdrobi igličasti i onda piramida dobi luta pa iskače iz 4 i 5 (one su na istom zupčaniku). Isto to se događa kad se otpuste ta tri imbusa, ali obično se to još tak jedan čas vozi pa u međuvremenu strada i piramida.
Ništ nebu ovak napamet. Moraš širom.

ma,neg kak,bum ja njega sad ovih dana šitom i nek ga voda nosi..al kad me popusti ovaj gripac,jer radna temperatura mi je trenutno na 41...
A vjerojatno moram pazit i na iglice,kad vadim onaj poklopac van? da ne pocure u getribu,jel tak?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kad skineš one imbuse i vadiš spojničku van, onda ti budu iglice pocurele u mjenjač. To nije nikakav problem, staviš ispod kakav magnet ili više komada, a ono kaj oni ne polove ti izvadiš magnetom odozdo. Veča ti bu fešta kad buš sklapal pripaziti da ti te iglice ne popadaju unutra. Zna se dogoditi da te samo jedna ujebe. Tu budete murali biti dvojica u igri. Jedan gura, a drugi pazi da koja ne ispadne.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kad skineš one imbuse i vadiš spojničku van, onda ti budu iglice pocurele u mjenjač. To nije nikakav problem, staviš ispod kakav magnet ili više komada, a ono kaj oni ne polove ti izvadiš magnetom odozdo. Veča ti bu fešta kad buš sklapal pripaziti da ti te iglice ne popadaju unutra. Zna se dogoditi da te samo jedna ujebe. Tu budete murali biti dvojica u igri. Jedan gura, a drugi pazi da koja ne ispadne.

A majku mu..a ja sam to na 335 dok sam riješaval bilo šta u getribi,sa krep trakom ili kuhinjskom gumicom,stisnul iglice i tak da sam sve sam uspio nagurat
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Da dopunim kolegu muhaničara, kada se spojnička izvuče do pola igličasti ležaj može da se stegne i plastičnom vezicom da drži iglice uz osovinu da se ne prospu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Obični O-ring isto može poslužiti, mada ja da bi izbjegel zguljene papke kod skidanja, koristim običnu tovatnu mast.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kad skineš one imbuse i vadiš spojničku van, onda ti budu iglice pocurele u mjenjač. To nije nikakav problem, staviš ispod kakav magnet ili više komada, a ono kaj oni ne polove ti izvadiš magnetom odozdo. Veča ti bu fešta kad buš sklapal pripaziti da ti te iglice ne popadaju unutra. Zna se dogoditi da te samo jedna ujebe. Tu budete murali biti dvojica u igri. Jedan gura, a drugi pazi da koja ne ispadne.

Ček male...na onoj slici su strelice uperene u te imbuse,što popuste?

Ak je tak onda nemoram skidat spojničku ili ja nešto malo krivo kužim? :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pusti ti za sad te imbuse (njih buš poslije skidal ako bu trebalo) prvo skini poklopac mjenjača i provjeri dali piramida ima lufta (a ima ga sigurno :finga:) ;);)
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Pusti ti za sad te imbuse (njih buš poslije skidal ako bu trebalo) prvo skini poklopac mjenjača i provjeri dali piramida ima lufta (a ima ga sigurno :finga:) ;);)

budem...kreće se od punog tjedna.....:supz: Iskreno si jaaaako želim da nema lufta...al s obzirom na godine i radne sate....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A da ipak to ostaviš za zimu?
Još on tak more obaviti jesenske radove bez da se napravi veča šteta.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
A da ipak to ostaviš za zimu?
Još on tak more obaviti jesenske radove bez da se napravi veča šteta.

ma neka ga...sad imam nekakvih par dana lufta između poslova,pa ću ga raskalaburat...Nije da ovisim o njemu,ali nevolim dok to nije se na svom mjestu..
Svejedno ga mislim "cijepat" na pola,zbog lamela,pa ću usput i ostalo odbavit
 
Na vrh