• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus dupli kotači

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Ima li netko na forumu da posjeduje na ursusu 90-160 ks ili zetoru duple kotače?
Ili da zna nekog da ima duple kotače? Zanima me dimenzije prirubnica ili kako bi to mogao nazvat, na što se pričvršćuju dupli zadnji kotači?
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Evo i slika ono što mene zanima jest stvka pod brojem 5,
prvenstveno me zanima debljina materijala, te promjer cijevi!
Vidio sam davno na njuškalu se prodavao jedan Ursus koji je ima duple kotače
ali nažalost zagubio sam broj...

 
B

Bobo

Guest
sam napravis distancer i problem rijesen. Vidjao sam da to ljudi prave od debele plocevine, odrezu dva "tanjura" izbuse rupe za vijke, i spoje te "tanjure" s debelozidnom cjevi. Duzina cjevi ide po potrebi, ovisno kakve felge imas za duple tockove. ne moraju biti bas od ursusa, moze od bilo cega, samo da je ista visina gume.

Ako ides po vojvodini po vasarima (Ruma, Sid...) imas tamo za kupiti, ako nema, da se naruciti tih distancera koliko zelis.

Postoji i sistem da se dodatne felge sarafaju na utege u zadnje tockove koji vec jesu na traktoru, ali to nije bas sigurno, ali funkcionira...


Evo ti primjer distancera koji se prave u Srbiji. 300€dva komada:


Obadvije slike "posudjene" od kolege Miroslava s poljoinfo foruma

Recimo, pasu ti mozda i tockovi sa zglobnog IMT traktora, pa stavis njih i gotova stvar, makar tih felgi ima po otpadima i kojekuda... Oni imaju dobar sistem a dupliranje tockova...

Ako se neces sam igrati, svaki malo bolji bravar ti to napravi od ovakve spojnice za cjevi:



A ako se neces ni time zezati, evo ti broj covjeka koji pravi po narudzbi (nije HR):
http://www.kupujemprodajem.com/Distanceri-odstojnici-1400220-oglas.htm?filter_id=5769627

Bolje nisam mogao pomoci.

Inace, s forumom nije bilo nista, samo ovdje nema bas previse "velikih" poljoprivrednika s takvim strojevima. Svi veliki i oni koji se tako osjecaju su presli na drugi forum ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Puno hvala na ovom konkretnom odgovoru,ja to planiram raditi sam pa sam mislio ako netko ima orginalno da mi da dimenzije...a i nije mi jasno kako se taj dio pričvršćuje za osnovni kotać, dali treba ove postojeće vijke staviti duže?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Nemam pojma, znas koliko su ti dugacki vijci na traktoru, pa ako treba dulje, stavi dulje...
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
a gledam i ovu sliku koju imam i cini mi se kao da idu dva reda vijaka odnosno da se taj dio pricvrcuje na vijeke na koje i unutarnja felga plus na jos jedne vijke po unutarnjem dijelu,dali sam u pravu?
 
B

Bobo

Guest
To pita njih... Neamo nnista s njima, samo nekoliko zajednickih clanova i isto tako sacicu bivsih...
 
B

Bobo

Guest
Ma neee... neki pojedinci su se htjeli odvojiti i ne zamjeram nikome nista... Sa svima s kojima sam tad bio u dobrim odnosima i danas sam, tako da sto se mene tice nema nikakvih problema...

Tema je Dupli kotaci za ursusa, ako te vise zanima moze preko privatnih poruka...
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Ursus

Eno gledam na drugom forumu sad razgovaraju s nekim Poljakom koji ima Ursusa pa ako znaš engleski ili možda poljski :D pitaj njega on bi valjda triba znat :supz:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ako treba kome kaj da se prevede na poljski ili sa neka mi se javi ili na PP ili na Mail.
 

Najnoviji postovi

Na vrh