• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uteg traktorski

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovako, imam u planu izradu traktorskog utega pa me interesira koliko kubik betona ima kg ako se radi iz pijeska i koliko ima kao se radi iz mljevenog kamena.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kako bi bilo da u tu kocku kad budes betonirao ubacis otpadnog zeljeza, olovne ploce iz starih akulumatora,
kubik zeljeza je oko 7t, a kubik betona nagrubo oko 2t, znaci zeljezo je 3 x teze za isti volumen (gusce)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam u planu odrezat bačvu od hidrofora 180 litara pa nalijat beton... Tako da ima 300-350 kg...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Željezo je 7850 kg po kubiku, beton 2200 - 2500 ovisi o načinu izrade ( opločnici - prešani beton = cca 2520kg/m3)...

Ja sam napravio jedan okvir u koji stavljam betonske opločnike 40x40x10cm od kojih svaki ima 40kg. u okvir mi stane 5 kom = 200kg što mi je čisto dovoljno za štorca za prednji kraj a jednostavno je za montažeu i demontažu...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ima pitanje za znalce. Da li je 500 kg utega previše za Explorera na prednjem hidrauliku. Mislim ga koristiti za oranje pretežno.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ako mu rolo bala nije previse onda nebude ni uteg!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
To znam :) Ne bi htio radit preteškog ako nema potrebe :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Nije ti taj uteg problem, samo se nemoj prebrzo voziti s njim.
Koliko daleko ga misliš postaviti?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Na prednjem hidrauliku ti je bitna i težina a još je bitniji sam smještaj utega u odnosu na traktor zbog principa poluge koji dosta utjece na pritisak na traktor.

500 kila je solidan komad željeza,a opet ti traktori u orginalu imaju skoro 400kg utega naprijed,samo puno blize osovini.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Treba li ti uteg radi transporta, radi nosenja pluga ili za smanjenje priklizavanja? Ako je prvo, onda sigurno netrebas toliki uteg, posto su poluge dosta daleko naprijed. Ako je radi proklizavanja, onda nikad nije dosta kila.
Gledam cesto zetore kako nose 700-800kg na ph bez protuutega na zadnjem kraju i tako po cijeli dan. Nemas razloga za brigu..
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Uteg ide na PVH i tako da će klinovi bit na srediti utega. Treba mi samo radi smanjenja proklizavanja kod oranja. Transport nije problem za to mi ne treba :)
Otprilike ovakav

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
A da nabaviš uteg od manjeg Indos viličara?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam doma sav materijal pa ga mislim napravit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
U crnoj boji izgleda kao sjena,teško je linije uopće skužit kao da je u photoshopu napravljen ili mi je samo monitor na poslu loš :(wasntme):

Koje su dimenzije i koju kilazu si uspio izvuč?

Koja ispuna i koja debljina željeza okolo?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Okolo je lim 2 ili 3 mm, povareno željeza unutra. Ispuna je beton. Ima cca 550 kg.

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zgodno i ja ga budem ove godine radil.

Nego Toma, jel tvoj Same još nije imal nekih problema oko motora ko naš??
 

Najnoviji postovi

Na vrh