• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Utovar svinja

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Evo, kako nisam nigdje našao o ovome po netu, pa reko da vidimo.

Koje su vaše metode?
Sajla? Amper na glavu ili nekakv drugi nacin?
zanimaju me vaša iskustva i nacin na koji to radite ili znate nešto o tome.:(hi):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajme majko, pa kakve sajle i amperi ������. Moras imati nekakvu plasticnu pregradu sa ruckama 1.2metra duzine i 80 cm visine i samo lagano, nema sile kod utovara svinja.

jel to s ri srane ogradiš pa ide prema otvou?

amper je kanta , valjda , ako nije greška u tipkanju
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Je.
Sa tovljenicima ide bez problema tako utovar, jedino krmači ponekad treba staviti kantu na glavu pa onda na rikverc ide na prikolicu.
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Nikakve sajle i amperi odnosno kante, samo sam pitao jer i ja koristim drvenu pregradu .

Viđao sam svašta i sa sajlama i sa kantama ljudi svinje muce...
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
kak ti adonis napisal nekakva ploca nemora biti plasticna ali mora biti lagana i dovoljno cvrsta. hodnik sa sto manje prepreka i njima nepoznatim stvarima, utovarna rampa s blagom kosinom što manja razlika u temperaturi i osvjetljenosti, posebno ne vole ici u mracni prostor i propuh. I najbolje ih je tjerati u jednom potezu bez prekida. Mi mjesecno tovarimo po stotinjak krmača za klaonicu plus jos istovar toliko nazimica i razna premjestanja po farmi pa bi me " vrag zel" da svaku moram vuci sajlom .
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Ajme majko, pa kakve sajle i amperi ������. Moras imati nekakvu plasticnu pregradu sa ruckama 1.2metra duzine i 80 cm visine i samo lagano, nema sile kod utovara svinja.


Upravu si onda se isplaše i nemoš ništa s njima


adonis basser jel toviš ti ?
 
Na vrh