• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz malog traktora iz inozemstva

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Bok

Nadam se da nisam falio rubriku :D

Interesira me da li je netko sa foruma uvozio izvana rabljeni traktor s prikolicom (tipa goldoni, antonio carraro, sep ili sl.), a da ga je nakon uvoza kod nas uredno registrirao za promet na cesti?


Konkretno, u italiji bih uzeo mali 4x4 traktor (tzv motoagricola) koji "tamo" ima sve papire i tablicu i uvezao kod nas, pa se bojim naseg STP-a da ce bit milijon komplikacija za registraciju i tehnicki.

Hvala

Lp
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemaš puno papirlologije više, ide sve ko po špagi, al najbolje ti je nekog špeditera nazvat na carinu, tipa na Jankomir ili Žitnjak, on ti sve objasni, ukratko u Italiji inaš neke urede ko naš HAK.
Tam se napravi ugovor o izvozu vozila iz zemlje, taj dokument ti je jako bitan za kod nas, košta oko 35eura mislim. I naravno sa svim papirima od traktora ideš na carinu neku, oko 2000 kuna te bu cca koštal špediter, ali velim ti nazvat i pitat, ovo kaj sam ti ja navel je procedura za uvoz motora, al mislim da je isto I za traktor.

New York-Paris-Peckham
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Papčina,
put pod noge i u stanicu za tehnički pregled.
Kad sam ja vani kupoval traktor, postojala je opcija kupnje starog. Dobil sam informaciju da se razni modeli mogu kod nas registrirati samo ako su proizvedeni iza određene godine (vjerojatno zbog euro norme). Savjetovali su mi da je najbolje ako mogu prije kupnje dobiti brojeve šasije i motora, na osnovu čega će mi reći može li se kod nas registrirati ili ne.
Ako je stroj vani bil regan, onda obavezno trebaš odjavu registracije i ovjereni ugovor (račun) o kupnji. Ja sam na koncu kupil novi traktor i ovdje sam prije registracije trebal samo obaviti homologaciju (500 kn). Za poljoprivredne strojeve nema nikakvih carina niti poreza.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ta homologacija (kao i cijeli niz drugih izmišljenih stvari) je čista otimačina para.
Možeš mislit za stroj koji je kupljen iz trgovine novi i proizveden u europskoj uniji,
i prodaje se kao takav u čitavoj Europi,
sad smo se mi našli homologaciju radit - moš mislit što smo to mi izmislili pametno,
nismo u stanju više ni slamu proizvodit- i to uvozimo.

E, ali neki ćato će ti lupit papir i uzet 500 kuna.
Harač rajo-harač treba....


.
 

Najnoviji postovi

Na vrh