• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz rabljenih traktora

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mene zanima isto, ne konkretno SLO jer je isto za cijelu EU. Nemam jos provjerene informacije ali koliko sam iskopao po netu ako neces registrirat ne placas nista.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
kod uvoza se plaća samo porez..
a ako ne želite taj traktor registrirati onda netreba platiti porez...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako kupujes od fizicke osobe a i sam si fizicka osoba mislim da ne placas ni porez jer je vec placen kod kupnje traktora u maticnoj drzavi a sad smo "jedna drzava", carine nema, ostaje samo pitanje trosarina ako ga ides registrirat. Moguce da sam skroz u krivu.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ako kupujes od fizicke osobe a i sam si fizicka osoba mislim da ne placas ni porez jer je vec placen kod kupnje traktora u maticnoj drzavi a sad smo "jedna drzava", carine nema, ostaje samo pitanje trosarina ako ga ides registrirat. Moguce da sam skroz u krivu.

O kojem porezu razgovaramo...pdv,5% ili....?Registrirao bi ga naravno.
 
Na vrh