• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz sadnog materijala iz eu i povrat pdv-a

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Pozdrav
Neke zemlje poput Poljske imaju tzv flate rate porez pa farmeri plaćaju taj neki njihov porez po stalnoj stopi. Pitao sam u poljskoj za cijene nekih sadnica te da li cijena uključuje i porez dobio ovaj odgovor:
Dear Sir,
Price includes tax. In Poland farmers pay flate rate tax - not VAT. What is the most important, you do not have to pay tax in your country, cause we have done it.


E sad, mogu li ja ili ne odbiti pdv, tj birati hoću li ga platiti u Cro ili Poljskoj? Malo mi je ovo nejasno pa bih molio pojašnjenje.

tnx:wink:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Mi u Hr,ulaskom u EU,plaćamo VAT,to što su Poljaci farmerima izašli u susret to je na njihovu sreću,a i dalje našu žalost.
Sad oni kažu da ti nemoraš platiti porez jer su to oni riješili,pa ako i ja dobro shvaćam,a i sam kupujem reko neta svašta,ako ti njima platiš robu a oni ti ne uračunaju VAT,tu si dobro prošao,ali kod nas možda prođeš bez PDV-a,a možda i ne,znam samo da na robu porijetlom iz EU carine nema!
 

Najnoviji postovi

Na vrh