• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz traktora iz Češke

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Pozdrav,

nalazim se u Češkoj pokraj Brna, tu sam već mjesec dana, a i biti ću još toliko.
Gledao sam malo strojeve ovdje i ima dosta Zetora na prodaju u fenomenalnom stanju. Jasno ovdje ih proizvode a i djelovi nisu skupi. Tako da mi je palo na pamet kako bi se mogao uvesti koji. Jer početkom sljedeće godine trebam uzeti rabljeni traktor sa dvije vuče i tako da je malo jači.

Zna li netko koja je procedura oko uvoza?

Pozdrav
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Neznam u HR a za Bosnu ga utovaris ga i odvuces na granicu,,,carine za
zetor je od 200 do 400 Konvertibilnih maraka.

Uglavnom lakse ti je uvezti traktor i u Hr i u ostale drzave nego bilo
kakvo drugo vozilo

Neces nimalo pogrijesiti da ga uvezes iz Ceske
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Daj malo koji primjer kako se kreču cijene dupljaka do 75 ks, ima još zainteresiranih.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Daj malo koji primjer kako se kreču cijene dupljaka do 75 ks, ima još zainteresiranih.

Baš si i ja tražim traktor u toj klasi recimo od 75-100 KS, jasno dupla vuča.
Teško mi je reći točno u euro jer ovisi od slučaja do slučaja, a i na interentskim oglasima ima dosta prekupaca, pa si je teško stvoriti pravilnu sliku. Ali, koliko sam ja dosada vidio čini mi se da cu oko 30% jeftiniji nego kod nas, s tim da ljudi ovdje više paze na mašine, mislim na stanje. Ovdje nemožeš vidjeti da se neka razvaljotina kotura po cesti, svi su uredni oprani, ma divota za vidjet.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Bila ti je opisana procedura već nekoliko puta.
Trebaš homologaciju, potvrdu ili punomoć na zemlju. Za homologaciju traktor mora imati okvir ili kabinu, sva originalna stakla i žmigavce. Nazovi Agronomski fakultet u Zagrebu (g. Filipović), pa se raspitaj.
No pri uvozu iz Češke pripazi da traktor nije slučajno ukraden (bilo je takvih slučajeva da je policija oduzela legalno uvezene i ocarinjene strojeve).
 
L

ler

Guest
žare

Bila ti je opisana procedura već nekoliko puta.
Trebaš homologaciju, potvrdu ili punomoć na zemlju. Za homologaciju traktor mora imati okvir ili kabinu, sva originalna stakla i žmigavce. Nazovi Agronomski fakultet u Zagrebu (g. Filipović), pa se raspitaj.
No pri uvozu iz Češke pripazi da traktor nije slučajno ukraden (bilo je takvih slučajeva da je policija oduzela legalno uvezene i ocarinjene strojeve).

ne samo iz Češke iz Francuske kupiš traktor registriraš ga policija ga oduzme :scratch
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Dečki hvala na savjetu, budem pripazio na takve stvari. Jučer sam malo išao po selima, kako ovdje ljudi rade to je za nepovjerovat. Nažalost i oni imaju problema kao i mi i njihova poljoprivreda nije neki izuzetno unosan biznis, no kako rade i održavaju površine... milina za gledat
Poslje rada na njivi strojevi se peru, održavaju. Najviše ustvari ima John Deere traktora, Zetori su premali za ove njive, imaš se šta voziti autom u njih.

Budu mi ovdje lokalni ljudi malo pomogli oko potrage, jer ovdje općenito slabo govore engleski.
A i preporuke su uvjek dobra stvar.

Hvala i pozdrav
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
ja kada sam išao na maturalac u prag vidio sam dosta zetora crystala i par novih traktora.zanimljivo je da su kombajnirali žito oko sredine osmog mjeseca
 
C

chickenlover

Guest
Dečki hvala na savjetu, budem pripazio na takve stvari. Jučer sam malo išao po selima, kako ovdje ljudi rade to je za nepovjerovat. Nažalost i oni imaju problema kao i mi i njihova poljoprivreda nije neki izuzetno unosan biznis, no kako rade i održavaju površine... milina za gledat
Poslje rada na njivi strojevi se peru, održavaju. Najviše ustvari ima John Deere traktora, Zetori su premali za ove njive, imaš se šta voziti autom u njih.

Budu mi ovdje lokalni ljudi malo pomogli oko potrage, jer ovdje općenito slabo govore engleski.
A i preporuke su uvjek dobra stvar.

Hvala i pozdrav

Javi mi se na pp. Mozda ti nesto mogu pomoci. Imam nekog u Ceskoj, u Pragu doduse, ako ne menja stvar.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ono sto sam ja vidio po bazosu...nista ti traktori nisu jeftiniji nego u nas.
Ja imam kolegu iz istocnog djela Slovacke...i mogu vam rec, cigani s kojima se oni rugaju, bolje se drze (za vidit) nego nasi seljaci...bez uvrede.

Iz moga iskustva najbolja kupovina je ceknje pigode u nas!
to se dogodi u pravili 1-2 puta godisnje po kategorijama i kriterijima koje ja pratim...tada ako reagiras odmah mozes kupit dobro.
Izmedju svega ostalog, jeftinije neces proci...ali sigurno postoje nacini kako ne dobit macka u vreci
 

Najnoviji postovi

Na vrh