• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz Traktora

J

Jadranko

Guest
Ako moze mala pomoc u vezi uvoza Traktora.Htjeo bi uvesti nesto izvana,ali neznam koliko i sta jos moram platit u Hrvatskoj. ( carina ,porez i slicno )
 
R

Ratarko

Guest
Carine nema na valike traktore ( to znam sigurno ) , plačaš PDV 22% , troškove špedicije i carine , homologaciju i to je to.
Svakako gledaj da vratiš nazad porez iz te države odakle uvoziš traktor da ne budeš duplo oporezovan.
 
J

Jadranko

Guest
dali postoji zakon koliko traktor smije biti star,kao kod auta npr. max 7 godina.ili je to svejedno ??
i dali bas bas mora na homologaciju ako ga ne zelim npr.registrirati.??
ili se to automatski mora napravit.
 
R

Ratarko

Guest
Zakona o starosti nema , nego ima homologacija pa ide slično kao i za automobile , ako traktor ne zadovoljava naše propise nema uvoza. Za svoga Forda kada sam ga uvozio bilo je manjih problema jer je proizveden u Kanadi pa nije udovoljavao nekim propisima ali sam ipak dobio homologaciju i registrirao ga normalno. Bez homologacije nema uvoza . Registracija ti nije toliki problem , za 100 € napraviš registraciju , šta je to za vas evropljane , hehe :wink: :wink: :wink:
 
J

Jadranko

Guest
znaci prije kupovine traktora prvo se moram informirati koji zelim i dali zadovoljava uvjete za uvoz?( uvjete homologacije)pa tek onda kupnja..e hebi ga kod nas uvijek nesto mora biti komplicirano..!! pa koji to traktor ne zadovoljava uvijete boze dragi??? ima 4 kotaca svjetlo i motor( eventuelno kabinu :D ) i to je to...jooj mrzim nas zakon !!!!
 
J

Jadranko

Guest
ma nije problem registracija niti 100-300 eura za reg..problem je sto je nas zakon toliko glupav i konpliciran da mi se gadi ist pokusavat uvesti!!!u Svici mozes uvesti Unimoga iz 1955 god ako zelis.nitko te nista ne pita,samo platis 7.6% porez i to je to ..nema homologacija ***** palac to sam se raspitao 100% samo kod nas neke gluposti !!!!!!pitam zato sto bih nesto iz svice uvezao nije traktor a nije ni kamion.ovako nesto npr...
Aebi TT 33 universalna masina za sve.
e to kod nas ne prolazi ni da sam Mesicev sin nema sanse..
kakva homologacija nasi su prekomplicirani ljudi tj..zakon

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Ma svi ti zadovoljavaju ne sekiraj se .

Evo pročitaj malo ovo :

Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
jesi vidio gdje kod nas u slavoniji ovako nesto jel rade ljudi sta sa tim.
to je 3 cilindra perkins motor 30 tak konja 4x4 sa hidraulikom naprijed i nazad + kardan napr-nazad.ovdje takvih ima dosta stave mu duple kotace pa u brdo kose travu ili kupe sjeno itd....nisu losi a mogu se pojeftino naci.ja bi sebi za odrzavanje vocnjaka jedan uvezao.kosta negdje kad preracunam u eure oko 5000 € polovan naravno
 
R

Ratarko

Guest
Prvi puta to vidim ali ako imaš lovu i namjenu za njega uzmi ga.
 
J

Jadranko

Guest
eto vidis..
prvi put vidis tako nesto..e tako ce mi isto reci na homologaciji
" mi to prvi put vidimo to nemoze proci " kao da gledam
da ce biti tako..
al cu svejedno pokusat pa ako ne uspije ko ga hebe..
onda je to moj prvi i posljednji pokusaj,,
jer nemam bas jake nerve kad je nas zakon (mito-korupcija) u pitanju..
 
M

Mister x

Guest
Zašto uopče na homologaciju, ako taj stroj neče voziti po cesti onda ga tako i prijavi pri uvozu.
 
J

Jadranko

Guest
e pa tu je problem.ne mogu ga uopce uvesti ako ne prodje homologaciju !!
znaci ako ne ispuni te glupe uvjete mogu se okrenit nazad i pravac za Svicu
 
M

Mister x

Guest
Kažeš na carini da si to malome kupio da se vozi po golf terenu, koliko su glupi možda te puste za 100 eura mita.
 
M

Mister x

Guest
Dobro šalu na stranu, ako ti tip u švici izda uz kupoprodajni ugovor (kaufvertrag) potvrdu da je to oldtimer onda ga možeš uvesti bez homologacije.
 
R

Ratarko

Guest
Baš tako , ako mu samo jedan žmigavac ili far nije toliko i toliko udaljen o toga i toga ne prolazi , sramota :(
Vidi , ti imaš nekoliko dana da dovedeš stroj u red ako ne udovoljavaš u prvu ruku propisima , mislim da je to negdje tjedan dana , popraviš ili preradiš ono što ti kažu i proči češ , samo da li ti je to vrijedno truda , odluči sam . Najviše problema možeš imati oko farova i žmigavaca a oni se lako mogu izmjestiti , na mome Fordu je isto to bilo upitno kod srtažnje lampe.
 
J

Jadranko

Guest
da ali kako da dokazem da je oldtimer kad nije...to ne prolazi,jer je 1989 god. okej ma probat cu pa cu vidit sta ta gospoda kazu.
 
B

Bobo

Guest
A vidio sam na ovom forumu negdje sliku slicnog stroja kojeg SIP iz slovenije proizvodi... Koliko on kosta? i kako bi ti se isplatilo to kupiti?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovo je SIP , cijena iznad 18 000 eura.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh