• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvozio bih visokomlijecne junice

Jasmin1993

Novi član
Tu od
27 Lip 2015
Poruka
6
Pozdrav svim korisnicima i posjetiocima ove stranice.
Trenutno sam u fazi gradnje stale za mliječne krave u vezanom sistemu. Stala je kapaciteta 24 veza, i uz mali gradjevinski poduhvat mogu proširiti jos 16 ležajeva.
Stala je široka 12m,a dugačka 16, imam 2 reda po 12 ležajeva i hranibdeni hodnik širine 4,5m kroz koji može traktor prolaziti
Pri kraju sam da je završim i planiram proširiti proizvodnju,sa trenutnih 16komada (od toga 10krava), na još 20 visokosteonih junica. Ako se neke stvari poklope kako treba očekujem nekih 70-80000e svojih sredstava uložiti u proširenje,ako ne onda bih pravio biznis plan i kreditirao ali u tom slučaju bih išao na 10komada. Jedan period dam samo proizvodip rasplodne junice i kad se potrefi genetika i uzrast imao sam junice po 35l,i mnogo njih od oko 30l mlijeka. Imam ogromnu želju za kvalitetnim junicama,odlicnog pedigrea koje će mi dati odlične rezultate, zato sam zaintetesiran za uvoz istih. Sad me zanima mišljenje nekog ko je uvozio ili poznaje nekog ko je uvozio junice. Ko ih uvozi, gdje ih ima, možda neki link da ih pogledam ili katalog.
Dobro je sto vise informacija posjedovati prije nego krenem u to.
A čim imadnem vremena postaviću slike i nacrt stale.
Pozdrav svima
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
261
Znam za jednog farmera iz Bos. Samca kome je poplava unistila veliki dio stada pa je uvozio junice mozda bi on bio voljan da te uputi malo...
 

Jasmin1993

Novi član
Tu od
27 Lip 2015
Poruka
6
Da, valjalo bi to znati uraditi sto bolje da sto manje ljudi zaradi preko tebe ako je nepotrebno, kao npr napuhane cijene,troškovi prijevoza itd, sigurno ima povoljniji način ali treba se informirati. Možda i odem kod njega kad dodje za to vrijeme, u svakom slučaju hvala na odgovoru. Pozz
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
261
Odakle si ako nije tajna ,i svaka ti cast kad imas ambicije za takav poduhvat u ovako teskim vremenima za mljekarstvo.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Imaš tu na forumu člana podravec,imaju jednu od najboljih genetika u ovom dijelu Hrvatske,vrhunska proizvodnja,kontaktiraj ga
 

Jasmin1993

Novi član
Tu od
27 Lip 2015
Poruka
6
Došlo je vrijeme da će samo veliki poljoprivrednici opstati,a manji će se polako pogasiti. Pristojno živjeti možeš samo ako radiš na veliko,u svim granama privrede. Ali i ako propanes,pao si veliko hehe, tako da treba izvagati dal se isplati riskirati. Iz Cazina sam ja, kod nas ima najviše mlijeka na ovom kraju u Federaciji.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Za vas male bi bilo jako dobro da tko može da se preoorjentira na preradu tog mlijeka, i malo po malo sigurno pe bolje i lakše če biti raditi nego da se poveča sami kapacitet staje (to je moje mišljenje)
Koja pasmina vas zanima, simentalac ili holstajn
 

Jasmin1993

Novi član
Tu od
27 Lip 2015
Poruka
6
Ima jedan manji preradjivac iz jezerskog, blizo bosanske otoke, ali ga meggle ruši, nudi dumping cijene odnosno plaća mlijeko tu na njegovoj teritoriji daleko više nego on to moze stići,tako da se i on jedva snalazi.snalazi,a ovamo gdje je meggle jedini onda plaća duplo manje. Zanimaju me holstajn i Jersey a plodim svoje krave sa norveskim crvenim. Kupili smo doze u kozarcu kod Jusufa arifagica na njegovoj Mega farmi. Išao bih isključivo na mliječna grla. Pozz
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Mislil sem na minisiranu samo za mlijeko koje se proizvede na farmi i to da se preradi :)
Oko junica ti ne mogu pomoči, mene interesira simentalac bez križanja, samo čista pasmina i tu mogu pomoči, a ove druge pasmine me ne zanimaju pa nesem adekvatna osoba za pomoči
 

Jasmin1993

Novi član
Tu od
27 Lip 2015
Poruka
6
Simentalac jeste bolji za siranu, takodjer i jersey, jer su oni poznati po tome da daju najkvalitetnije mlijeko, imaju i do 6% mm, ali je teško do njih doći. I uz holstajn valja imati simentala ili Jersey radi boljeg prosjeka mliječne masti. Sirana nije losa ideja, valja proračunati ulaganje u pogone, i koliko će gradjani biti zainteresovani za proizvod. Jeste li vi uvozili simentala,ako jeste odakle i po kojoj cijeni. Pozz
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Kvaliteta mlijeka ovisi o hranidbi, svaka pasmina traži svoje, ali ako joj se neda koliko čega treba nema koristi.
Mi smo uvozili 2004. kad smo napravili staju i 2005. da se staja napuni do kraja iz Austrije, te 2009. iz Njemačke i tima zadnjima je cijena bila 1950 € s prijevozom, a ove godine kaj su ljudi uovzili iz njemačke cijena s privozom je bila 2500€
Mi više nemamo potrebe za uvažanjem, več imamo viška pa godišnje 5,6 bređih junica prodamo
 

Najnoviji postovi

Na vrh