• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj cempresa i ostalog zimzelenog rasadnog materijala

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Pozzz, nisam mogao naci slicnu temu, a planiram dvoriste zasaditi nekim zimzelenim raslinjem. Gledam na netu nisu cempresi tako ni jeftini oko 3- 5 EURA komad, a treba mi nekih 50 ak komada.
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Pozzz, nisam mogao naci slicnu temu, a planiram dvoriste zasaditi nekim zimzelenim raslinjem. Gledam na netu nisu cempresi tako ni jeftini oko 3- 5 EURA komad, a treba mi nekih 50 ak komada.

nemoj ni blizu kuće...mi smo davno imali 10 m od kuce cemprese pokraj ograde al smo ih morli rušit jer je korijenje dizalo temelje u zrak
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
nemoj ni blizu kuće...mi smo davno imali 10 m od kuce cemprese pokraj ograde al smo ih morli rušit jer je korijenje dizalo temelje u zrak

stvarno, ja mislio pored ivicnjaka i asfalta
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
stvarno, ja mislio pored ivicnjaka i asfalta

sve ti ide u zrak :/
imas li mozda livadu?
il neku malu njivu pa zasadi tamo,tamo ti nece smetat...onako po rubovima parcela ili mozes i po cijeloj ak zelis
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
necu ja da sadim po livadama, hocu zbog ukrasa

ma j***š ukras kad ce ti temelji od kuce i asfalt stradat...kolko ce bit udaljleni od kuce ti cempresi?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
7, 8m, pa kako svi ostali maju cemprese u dvoristu

mi smo imali između ceste i nogostupa (pa)čemprese. Dvadeset i nešto godina stari. Netko se žalio da im smetaju. Nitko iz ulice, nego neki balavander, pa načelnik općine naredio da ih poruše. Bili su visoki 7-8 metara. Moja kuća je od ceste 20+ metara. Nisu dizali cestu, ni nogostup, ali ih se moralo srušiti.
Možeš ih slobodno posaditi. Neće oni narasti kao oni iz kanade što su dva metra u promjeru.
Lavsonov pačempres je lijep, ima lagano viseće grane i vrh mu je povinut.
Možeš posaditi i neku tuju. Recimo Thuja plicata je lijepo drvce, grmče.
Koliko toga misliš posaditi?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma vijerujem da je i mislio na tuje a ne na borove i jele
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
tuje ti se obično sade 3kom na 1m dužine ako misliš kasnije imati živu ogradu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
da bas to, samo neznam jeli se ispalti sam sebi sijati sjeme, ili odmah kupiti rasadnik, pa zasaditi stabljiku
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jednostavnije je kupiti i posaditi, ja sam nabro nešto sijemena i posadio ali ništa od toga...pričo sam sa čovijekom i obečo mi je prodati dio sijemena na jesen kad če on sebi kupovati jer od nekog bezveznog sijemena ništa neče izrasti kako sam se sam uvijerio, imam doma nekoliko komada od kojih asm ubro sijeme ali ništa od te matematike, također sam i s njegove plantaže uzeo sijeme ali ništa....kod nas se kreče oko 150 kn komad od 1-1.5m
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
pa meni treba oko 50 komada,tako da mi je to puno

a mislm da su onda i ovi od 20 ili 30 cm ok, a jeftiniji su
 
Posljednje uređivanje:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ja sam ih imao pored terase i nisu dizali nikakav temelj ili betonsku stazu,jednostavno su se osušili,da ih nisam šišao tko zna koliki bi bili u visinu.Od tih istih uzimao sam grančice i razmnožavao sam za ogradu od ulice.Razlika u mladici iz sjemena i ove razmnožene vegetativno je u korjenu-Kod vegetativnog razmnožavanja nema centralnog korjena,tako da takve sigurno neče dizati navedeno
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
probao sam i jesen i prolječe i bilo je podjednako ,,uspješno,,e sada žalim samo što nisam zapisao sve,datum,kakve sam grančice koristio itd itd. Koristio sam sve zelene,poluzelene i drvenaste.Kupio sam fitohormon i prvo umočiš grančicu u vodu pa u hormon,malo otreseš višak praha pa u sanduk sa pjeskom,obavezno održavati vlažnost.U jesen poželjno staviti preko najlon
 
Na vrh