• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj koprive

Fokus01

Član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
45
Pozdrav članovi,,,
Obzirom da su postovi vezani za ovu temu poprilično stari,zanima me je li tko u skorije vrijeme krenuo u uzgoj koprive?
Na što treba obratiti pažnju,,,isplati li se,koliko posla oko toga ima i sl.
Dobio sam odgovor od jedne firme da otkupljuju,ali ne znam ide li to po klasama nekakvim ili kako,,,,
Pa ako itko ima nekih saznanja,bio bih zahvalan
Živjeli 🍻
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
pa, za početak ti je najveći problem podizanje nasada, a bogme i održavanje, jer kupci vole čistu koprivu, s nula primjesa...
može se sušiti na suncu, ali svi više vole da se suši u hladu, dakle sušara bi morala biti...
a sve to za nekakvih 6 kuna po kili suhe?...
paradajzi su ove godine oko 15 kuna kila, i prodaju se direkt nakon berbe...nit ih pereš, nit ih sušiš, nit ih 100 puta kroz ruke premetneš...
 

Fokus01

Član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
45
Ma imam jednu njivu od nekih 6000m2 na kojoj sam jesenas sadio nešto voćaka i na jednom dijelu radimo bašću za svoje potrebe (sveukupno možda polovica njive) a ostatak je prazan i taj prazni dio moram kositi i održavati) pa razmišljam nešto posaditi na tih od prilike 3000m2 što će dati bar neku zaradu,da ne raste samo trava za košnju....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
izbor kulture i nije toliko bitan, bitan je način na koji misliš prodati (unovčiti) ono što naraste...
posal zbog posla ne čini nikakvo zadovoljstvo, pa je onda najjeftinije ostaviti travu...
ako pak imaš dogovoren posao za otkup ljekovitog bilja, postoje i druge stvari koje otkupljuju (matičnjak, sljez, gavez, neven...)
ako pak imaš u blizini plac, ili recimo prometnu cestu, mogao bi se poigrati povrćem (niski grah, mrkva, cikla, salata, poriluk, mladi luk....)
sam moraš razmisliti, odlučiti i djelovati... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh