• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj krizantema u zaštićenom prostoru

Maaartinaaa

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
4
Lijep pozdrav!
Zanima me tko ima kakvo mišljenje o uzgoju krizantema u plasteniku? Čitala sam malo ovdje po forumu, ali zanima me kome prodati pošto živim u manjoj sredini i imamo samo jednu cvječarnicu. Već dugo vremena smišljam što bi, od nasada lješnjaka i bazge do plastenika s povrćem i evo sada cvijeće. Zaista ne znam koja je najbolja opcija, a pošto volim cvijeće i zaista uživam u tome, pošto sam završila taj fakultet, ali naravno uvijek znaju bolje iskusniji i iskustva i literatura u knjizi znaju biti različiti. Pošto nemam nikakvih iskustava zanima me što drugi misle o tome.
Unaprijed se zahvaljujem svima na pomoći! 😊
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Mi se time bavimo 22 godine, ako nemas osigurano trziste bolje se ne u to upustati. To nije jednostavno, ako nisi 100% u tome bolje ne. Krizanteme traze jako puno brige u ta 4 mjeseca, od zaštite protiv bolesti do zamračivanja... Zakasnis par dana sa zamracivanjem i ode sve u vjetar...
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Da ne ispadne kao odgovaranje od toga...
Ali puno ljudi je krenulo u investiciju na temelju nekih svojih racunica, krizantema 6,5 kn × 3000 = 20000 kn. Na kraju ispadne losa godina, lose reznice itd... Isplati se ako radis aranžmane i sama prodajes na placu. Cvjecari su gamad, to je ciganluk... Prije 30 godina se moglo zaraditi za novi auto a sad je to slabo. Uvoz je unistio male, mi sad imamo samo za aranžmane koje sami radimo po narudzbi. Od 4000 na 800 komada...
 

Maaartinaaa

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
4
Ma ne ispada.
Da, to sam baš dosta pročitala na forumu da ljudi sami prodaju. Iako ta izrada aranžmana nije loša pošto to volim i već sam to radila. Moja teta je imala krizanteme pred puno godina, samo što to nije ni blizu bilo naveliko kao Vaše.
Ništa, budem razmislila i razmotrila još drugu ideju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh