• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valjci za motalicu cijevi

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Hvala za slike, za ovu drugu sliku dao si mi ideju kako riješiti vrh i kuteve plastenika nešto kako sam planirao napraviti a nisam imao nekakvo dobro rješenje.



Od plastenici-dh stigle polušelne, šelne i kopče za prvi plastenik.



DARIJUS: ovu makinu sa druge slike mi je podloga za rješenje kutova za plastenik nešto slično ću složiti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
zaboravih napisati da je max debljina na kojoj to solidno radi jedna cola, ova za kuteve može i colu i frtalj pigati, ali preko toga bi se trebalo dati u ozbiljnije vode...na prvoj proklizava pogonski kotač (onaj gornji), a na drugoj je dizalica malko preslabašna za ozbiljnija upigavanja...
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Evo počelo testno slaganje prije završne obrade, još neke sitnice treba doraditi.

Par slika:





 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Evo moja savijačica je gotova, danas sam ju sastavio.

Nekoliko slika:









I prva savijena cijev za testiranje.



Unutrašnji valjci su od 1 cola i 3/4.

Još idu vanjski valjci za kvadratne cijevi koje će biti uskoro gotovi.
Savijačica radi odlično eventualno još napraviti postolje i ugraditi motor i mirna kapa.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
da ti nebu ove plastične valjke pojela cijev kad buš pigal?
ja im nekak nebi vjeroval...:shock:
Mala revizija srednjih valjaka, umjesto plastike stigli su novi valjci od Aluminija za cijevi od 1 cola i jako su masivni jedan ima 1.6 kg i morali bi biti dobri..



A vanjskii valjci ostaju za cijevi od 3/4, 25 mm i 20 mm koji se mijenjaju po potrebi.

 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Mala dopuna alata što sam napravio a ide uz savijačicu cijevi.




Ina kraju namjena male prese za cijevi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
oooo, ovo mi se već sviđa...
moja je malko grublje izvedbe, ali isto je efikasna kao i tvoja, ali sad sam ljubomoran i moram napravit ovakvu...samo kaj imam dizalicu 10 tona u njoj...koliko je ova tvoja?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Mislim da gore na slici dizalice pise 4 tone,sto je sasvim dovoljno za ovaj poso koji je pred njom.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Da dizalica je od 4 tone, odrađuje posao ali sam trebao staviti bar minimalno 8/10 tona.
Sa cijevima od 1.5 mm radi ali sa 2 mm teško, ako planiraš raditi nešto slično stavi 10 tona nećeš pogriješiti.
Ploče su debljine od 20 mm a ove 4 cijevi su od fi 30 mm puno željezo a cijena izrade je minimalna.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
e to me mučilo, jer imam ja od 10 tona dizalicu, i bome se i na njoj zamantram...doduše stišćem obične cijevi vodovodne od pol i tričetvrt cole...
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
e to me mučilo, jer imam ja od 10 tona dizalicu, i bome se i na njoj zamantram...doduše stišćem obične cijevi vodovodne od pol i tričetvrt cole...
Obične vodovodne su debljine 2.6 mm i 3.2 mm zato je problem a za cijevi do 2 mm ima da radi ko urica. i
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
Odlicna preša, jednostavna , funkcionalna , ljepa , ma čista petica.
Ovakvu bi i ja , do sada sam čekićem udarao po vodovodnim cijevima ide i tako al vrijeme mi je da izađem iz kamenog doba :)
Bravo Mateus , postao sam tvoj fan :) i pigalica mi se jako svida al to imam.

Imaš još koji projekt u planu?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Imam još dva projekta u glavi koji ću ove godine riješiti, nije hitno a kad krenu radovi postaviću slike možda nekome bude od koristi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Mala dopuna alata što sam napravio a ide uz savijačicu cijevi.
Ina kraju namjena male prese za cijevi.

Ako dozvoliš malo savjeta sve što si napravio je jaklo dobro samo kod montiranja plastenika nikad nemoj stavljat cjev između šelne kao što je na slici i drugo tu mašinu za motanje cjevi ako ikako možeš položi ju da cjev ide vodoravno dok se mota bit će puno lakše za radit. A za presu može sve da se napravi mi radimo i one polutke za gornju dužnu cjev.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ako dozvoliš malo savjeta sve što si napravio je jaklo dobro samo kod montiranja plastenika nikad nemoj stavljat cjev između šelne kao što je na slici i drugo tu mašinu za motanje cjevi ako ikako možeš položi ju da cjev ide vodoravno dok se mota bit će puno lakše za radit. A za presu može sve da se napravi mi radimo i one polutke za gornju dužnu cjev.
siki: hvala za info, savijačica bi mogla i vodoravno ali treba malo vremena izgubit dok se podesi na postolju (postolja nemam ali se može složiti) da cijev ide ravnomjerno sa valjcima..
Ja sam ovako mislio riješiti na velikom plasteniku kao na mini tunelu, ovo je slika od mini tunela kako su povezani lukovi.


Sad ne razumijem, radite polutke za gornju dužnu cijev možeš li malo pojasniti o čemu se točno radi neznam na što misliš a vjerovatno će mi koristit.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
siki: hvala za info, savijačica bi mogla i vodoravno ali treba malo vremena izgubit dok se podesi na postolju (postolja nemam ali se može složiti) da cijev ide ravnomjerno sa valjcima..
Ja sam ovako mislio riješiti na velikom plasteniku kao na mini tunelu, ovo je slika od mini tunela kako su povezani lukovi.


Sad ne razumijem, radite polutke za gornju dužnu cijev možeš li malo pojasniti o čemu se točno radi neznam na što misliš a vjerovatno će mi koristit.

Slikat ću ti jednu cjev i postavit pa gledaj.
 
R

roby007

Guest
Evo počelo testno slaganje prije završne obrade, još neke sitnice treba doraditi.

Par slika:






za koliko bi napravio meni takav stroj i mozeli saviti inox 40
 

Najnoviji postovi

Na vrh