• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valpadana traktori

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Valpadana

Pozdrav forumašima !
Bratić mi kupio Valpadanu 4 RM-20/24 treba napraviti najvjerojatnioje generalku na motoru ili u najlaksem slučaju izmjeniti karike jer dimi ali ne gubi snagu i pali od prve pa sumljam da su samo uljne krike a mozda i vodilice jer ulji auspuh motor je dva klipa slanzi.Ima prroblem sa volanom (luft) pa ako tko zna kako to rješiti ?Nema poluge hidraulike pa ako tko zna kako su izgledale u originalu .Prednje gume su naopačke stavljene no to nije problem.Eto bit ću zahvalan svima koji nesto znaju o tom traktoru.
picture039w.jpg
[/IMG]
picture028x.jpg
[/IMG]
picture025icv.jpg
[/IMG]
picture032c.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Gorski, koliko je platil čovjek taj traktor?

U mom susjedstvu je imal čovjek takvog ali prije 4 god prodal :icon_cry:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Of,kanicno da mogu i ja nekome pomoc,ali nezz zasto ispadne da ja uvijek moram lose vjesti nosit no ok...
Dakle Valpadana talijanska marka gledo sam i ja da je kupim ali stara godista su,mislim da ni djelova nema jako po rh ali to neka ti drugi potvrdi ja ti vise mogu pomoc oko motora jer isti takav imam na goldoniju...prvo da ti kazem da i moj masti na sve strane ali radi ko puska...hahah sala trosi ulje,ali isto ne gubi snagu mislim da je to 24 ks jedini je problem sta je to slanzi i nema djelova za njega i ako ima onda su enormno skupi . Samo filteri za njega su preko 200 kuna ja sam za dilter ulja dao 280 kuna.. o_O e sad jedno pitanje za tebe koja mu je max brzina?
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
valpadana

Gorski, koliko je platil čovjek taj traktor?

U mom susjedstvu je imal čovjek takvog ali prije 4 god prodal :icon_cry:

To je on dobio od familije ako sta bude platio to će biti sitna para.

Of,kanicno da mogu i ja nekome pomoc,ali nezz zasto ispadne da ja uvijek moram lose vjesti nosit no ok...
Dakle Valpadana talijanska marka gledo sam i ja da je kupim ali stara godista su,mislim da ni djelova nema jako po rh ali to neka ti drugi potvrdi ja ti vise mogu pomoc oko motora jer isti takav imam na goldoniju...prvo da ti kazem da i moj masti na sve strane ali radi ko puska...hahah sala trosi ulje,ali isto ne gubi snagu mislim da je to 24 ks jedini je problem sta je to slanzi i nema djelova za njega i ako ima onda su enormno skupi . Samo filteri za njega su preko 200 kuna ja sam za dilter ulja dao 280 kuna.. o_O e sad jedno pitanje za tebe koja mu je max brzina?


Hehehee ma nisu loše vjesti nije sve bas tako.šta se tiče motora djelova ima u agrodomu proizvodi ih finimpjanti a nisu ni skupi getriba i sve ostalo je u redu samo treba ustelati volan.Traktor ima 24 konja znaci da su isti a brzinu ne znam .Traktor konstantno dimi i masti auspuh jeli i tebi tako.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A nezz meni je moj mehanicar reko da su to dosta slabi motori za traktore na koje se stavlja i da nema bas puno djelova znam da se puno vlasnika ovakvig traktora ko sta ja vozim odlucilo kupit novi motor od 30 ks lombardinijev umjesto generalke...tako da neka razmisli i o toj opciji...a ne na auspuh ne ali sve ostalo da,sta se tice ruku hidraulike pogledaj na net pod slike i nadi sliku di je slikano zadnji dio traktora i vidit ces,ja sam gledo da bi uzeo od 45 ks valpadanu sa 3 cilindra lombardini ali previse konja premalo isplativosti tako da sada trazim jos jedan Goldoni 933...nekako su mi pouzdaniji a i noviji su, koje je godiste taj?
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
mislim da je 79 godina .krumpironja naslikaj mi te svoje poluge hidraulike nema na netu sličnih slika .
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Nisi skuzio ja nemam valpadanu imam goldoni sa istim tim motorom

skuzio sam sta ti imaš no poluge su vjerojatno postavljene isto ili slično a kako ja nemam nikakvog uvida kako to izgleda pa bolje išta nego ništa ,ali ti izgleda nemaš volje za staviti slike pa nećemo više o tome.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Valpadana mali i kompaktan ivjerujem da je dobar traktorčič.Slikan u Komendi juče.
94jq.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Dobri su to traktori,ali moram priznat da nove uopče ne viđam barem u mojoj oklici a starih ima ali malo nekako ljudi vise imaju goldonije
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
U mojoj okolini sta dva starijeg godišta,jedan se prodaje gazda umro a drugog sam nedugo nazad sreo na putu imo je prikačenu original kardansku prikolicu.Moram jednom ič kod gazde kuči da malo bolje pregledam kak je sve uradjeno sa pogonom prikolice,toliko da napašem oči.:tractor::icon_thumright:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo jednog u mojoj blizini.Stroj je za svaku pohvalu.Pogoni ga Lombardini motor tri cillindra, hidraulicni volan.


Uploaded with ImageShack.us
qvdk.jpg

gizo.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja sam bio danas prijatelju pomoć vozit drva,on ima malu valpadanu ali ima pogonsku prikolicu i to je stavrno mali zvrk
 

Prilozi

  • IMG_2130.jpg
    IMG_2130.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 418
  • IMG_2133.jpg
    IMG_2133.jpg
    82 KB · Pregleda: 616
  • IMG_2134.jpg
    IMG_2134.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 598
  • IMG_2138.jpg
    IMG_2138.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 403

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Posebno za sve manje i lagane traktore koji nemaju dovoljno gripa za potegnuti.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ne vjerujem da ces to nac ko rezevrni dio, morat ces po mjerama trazit od drugih traktora
 

Najnoviji postovi

Na vrh