• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Veca godisnja potraznja bukve i hrast (trupce) za austriju putem vagona

  • Temu pokrenuo rgservice
  • Datum prvog posta
R

rgservice

Guest
RGService

Postovani citatelji, dragi trgovci,
mi smo agencija za nabavku bukve i hrast i trazimo velku kolicinu bukve i hrasta (trupce) za koriscene biomase (Industrija).
Izvoz se morati vrsiti putem vagona i u austriju. Placanje ce se vrsiti uz bankarsku garanciju u roku od 5 dana posle isporuke sa dugogodinjim ugovorom. Obracun je m3.
Sve ostale informacije mozete dobiti putem emaila
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

direktor


EDIT savoris
Reklamiranje nije dozvoljeno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
RGService

Postovani citatelji, dragi trgovci,
mi smo agencija za nabavku bukve i hrast i trazimo velku kolicinu bukve i hrasta (trupce) za koriscene biomase (Industrija).
Izvoz se morati vrsiti putem vagona i u austriju. Placanje ce se vrsiti uz bankarsku garanciju u roku od 5 dana posle isporuke sa dugogodinjim ugovorom. Obracun je m3.
Sve ostale informacije mozete dobiti putem emaila
rg.service(at)yahoo.de ili mobilni telefon 004915737683841


direktor
Ne liči mi ovo baš na temu o šumarstvu a niti na oglas već više na neke razne usluge...
Di se tovari roba?
Kolko je minimalna količina?
što od papira treba imat da bi mogli iz hr poslat to u Austriju?
KOje cijene možemo očekivat?
Ima te li referencu ili nekoga u Hr ko već radi s vama?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ne liči mi ovo baš na temu o šumarstvu a niti na oglas već više na neke razne usluge...
Di se tovari roba?
Kolko je minimalna količina?
što od papira treba imat da bi mogli iz hr poslat to u Austriju?
KOje cijene možemo očekivat?
Ima te li referencu ili nekoga u Hr ko već radi s vama?


http://www.de.all.biz/board/index.php?action=view&msg_id=662679

nema baš nešto ni informacija na "njemačkom" internetu.
ne znam, ali mnogi traže TRUPCE za biomasu i kao takve plaćaju, a u biti su trupci druga i treća klasa, još uvijek vrlo iskoristivi za sitne novce.
zwer u HR svi dolaze samo zaraditi, samo bi oni trebali zaraditi tako da mi sve damo badave.
 
R

rgservice

Guest
Ne liči mi ovo baš na temu o šumarstvu a niti na oglas već više na neke razne usluge...
Di se tovari roba?
Kolko je minimalna količina?
što od papira treba imat da bi mogli iz hr poslat to u Austriju?
KOje cijene možemo očekivat?
Ima te li referencu ili nekoga u Hr ko već radi s vama?

Ne liči mi ovo baš na temu o šumarstvu a niti na oglas već više na neke razne usluge...
Di se tovari roba?
Kolko je minimalna količina?
što od papira treba imat da bi mogli iz hr poslat to u Austriju?
KOje cijene možemo očekivat?
Ima te li referencu ili nekoga u Hr ko već radi s vama?
odgovor:
1 pitanje izvoz 5400 Hallein samo bukva , 6380 St.Johann/Tirol Hrast i Jasen
2 1 voz/20-25 vagona do 350000 m3 godisnje
3 registrovana firma/dokumenti izvoza u skladu sa EU
4 povoljne cijene po dogovoru
5 mi smo agencija koja radi vec vis od 6 godina sa mnogim preduzecima i industrijama za nabavku sirom EU. Nas partner i poslodavac vec postoji preko 60 godina na austrijanskom trzistom.
U Hrvatsku nemamo jos suradnika, zato sto je pre nekoliko mjeseci hrvatska usla u EU, a nadamo se, das ce mo uskoro imati, jer interesenata imamo monogi broj
A imamo referencu iz drzava iz njemacke, iz ostale EU drzave poljska, bugarska, rumunija, ceska
Koje vi imati refencije gosp.ili nemati registrovanu firmu?

Pozdrav
 
R

rgservice

Guest
http://www.de.all.biz/board/index.php?action=view&msg_id=662679

nema baš nešto ni informacija na "njemačkom" internetu.
ne znam, ali mnogi traže TRUPCE za biomasu i kao takve plaćaju, a u biti su trupci druga i treća klasa, još uvijek vrlo iskoristivi za sitne novce.
zwer u HR svi dolaze samo zaraditi, samo bi oni trebali zaraditi tako da mi sve damo badave.

kao sto dolaze dosta iz bivse jugoslavije da zarade u njemackoj i u austriju:icon_pidu: al
nema financiski problema, mi placamo vise nego sto sumnjate:icon_pai:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
kao sto dolaze dosta iz bivse jugoslavije da zarade u njemackoj i u austriju:icon_pidu: al
nema financiski problema, mi placamo vise nego sto sumnjate:icon_pai:

iskreno, za takve količine biste trebali kontaktirati hrvatske šume.
Recimo to ovako. Gdje je živim napravljena je osnova gospodarenja za šumsku površinu od 2000 hektara. U deset godišnjem razdoblju se smije posjeći oko 78000 kubika (m3). To je godišnje oko 7800 kubika. Nema teoretske šanse da se za stolom nađu svi vlasnici šuma i da se dogovore za ovakav posao. A ukupna drvna zaliha na tih 2000 ha je oko 384000 kubika (m3).
U svakom slučaju želim vam sreću, jer će vam je u HR trebati. bez obzira na EU.
 
R

rgservice

Guest
iskreno, za takve količine biste trebali kontaktirati hrvatske šume.
Recimo to ovako. Gdje je živim napravljena je osnova gospodarenja za šumsku površinu od 2000 hektara. U deset godišnjem razdoblju se smije posjeći oko 78000 kubika (m3). To je godišnje oko 7800 kubika. Nema teoretske šanse da se za stolom nađu svi vlasnici šuma i da se dogovore za ovakav posao. A ukupna drvna zaliha na tih 2000 ha je oko 384000 kubika (m3).
U svakom slučaju želim vam sreću, jer će vam je u HR trebati. bez obzira na EU.

hvala za vase informacije, ali nisam ni rekao da hrvatske sume su jedini mogucnost (do 350000 m3), jer vec imamo iz ostale eu suradnike
ali jedan mali deo sume je vec ok

pozdrav
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
svakim danom sve je manje drva u ovoj državi...
privatne šume su doslovno ogoljene, a državne (barem u okolici Karlovca) je već poharačio lokalni proizvođač sječke...
dakle, kao što je rečeno, puno, puuno sreće u lijepoj našoj...:icon_weed:
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
svakim danom sve je manje drva u ovoj državi...
privatne šume su doslovno ogoljene, a državne (barem u okolici Karlovca) je već poharačio lokalni proizvođač sječke...
dakle, kao što je rečeno, puno, puuno sreće u lijepoj našoj...:icon_weed:

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/ljudje-in-zemlja-oddaja-tv-koper-capodistria/ava2.174236556/ od 9 tocnije oko 15-e minute prilog o tome kako ce sada naši zapadni susjedi a i cijela EU pokušati smanjiti sječu na "crno". elektronski ce pratiti porijeklo sirovine. Ko ce opet najviše ispaštati !? vjerojatno manji posjednici,ali, tko zna krast taj ce vjerojatno i dalje. Zanima me samo kakvo ce stanije biti kada se ovo uvede kod nas. Vjerojatno obican smrtnik nece smjeti ni "lišće trgati s drveća"
Darijus moze kakva info o kojoj se to firmi sa sjeckom radi ??
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
http://ava.rtvslo.si/predvajaj/ljudje-in-zemlja-oddaja-tv-koper-capodistria/ava2.174236556/ od 9 tocnije oko 15-e minute prilog o tome kako ce sada naši zapadni susjedi a i cijela EU pokušati smanjiti sječu na "crno". elektronski ce pratiti porijeklo sirovine. Ko ce opet najviše ispaštati !? vjerojatno manji posjednici,ali, tko zna krast taj ce vjerojatno i dalje. Zanima me samo kakvo ce stanije biti kada se ovo uvede kod nas. Vjerojatno obican smrtnik nece smjeti ni "lišće trgati s drveća"
Darijus moze kakva info o kojoj se to firmi sa sjeckom radi ??

Oni koji su do sada radili s papirima će i s tim raditi. Oni koji su krali krast će i dalje. Ne u svojem, ali po hr zakonima vlasnik ne smije sjeći u svojem bez papira jer će biti kažnjen, ali drvokradica neće biti kažnjen. U prijedlogu novog zakona o šumama, nigdje nema nikakve zaštite privatnih šumovlasnika od krađa. Ništa. Nula bodova, samo kazne ako se ne radi po zakonu. J....š takav zakon kad nisi nikako zaštićen, jer se sve kaznene odredbe u zakonu odnose na šumoposjednika.
20 godina je hš uništavao privatne šume krađom 25 posto OKFŠ-a. To je iznos od skoro 2 mlrd kuna. Zamislite kakav se sustav mogao razviti s tim novcem. Ali su oni krpali svoje minuse. Još moram pripomenuti da su Slovenci od predpristupnih fondova dobili blizu 800 mil. eura za privatne šume. Zamislite koja je to lova. U hrvatskoj nisu mogli povući ni jednu lipu. Pitate se zašto? Zato jer su rekli da hš ne može upravljati novcem privatnih šumoposjednika s obzirom da je državna firma. Ali ljudi koji su i vodili savjetodavnu su tamo pali kao s marsa. jer kako objasniti zapošljavanje većine koji nemaju jedan kvadratni metar šume u vlasništvu. Katastrofa. Već sam ionako otišao u off. šteta što Nijemcima i Austrijancima ne trebaju vrba, topola i joha jer u hr ima zaraslih kanala kao dva ekvatora.

pogledajte ovo.
http://www.poslovni.hr/svijet-i-reg...00-stabala-i-pretvorio-pustinju-u-sumu-251266

oni od pustinje naprave ovo, a ovi naši nesposobnjakovići će od milijardi napraviti pustinju.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Tu si u pravu 200%, neznam, treba pitat kojeg forumaša iz Slo, ali po mojim saznanjima tamo su povukli znatna sredstva za prvatne šume- izgradnja šumske infrastrukture, nabavka nove opreme -traktori,vitla, proizvodnja bio mase- nešto tipa naša kapitalna. Jedino što je tamo odnos oko 60-70% privatne / 30-40% državnih šuma. Pa i to govori da je kod nas dr šuma loš primjer :mur:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Tu si u pravu 200%, neznam, treba pitat kojeg forumaša iz Slo, ali po mojim saznanjima tamo su povukli znatna sredstva za prvatne šume- izgradnja šumske infrastrukture, nabavka nove opreme -traktori,vitla, proizvodnja bio mase- nešto tipa naša kapitalna. Jedino što je tamo odnos oko 60-70% privatne / 30-40% državnih šuma. Pa i to govori da je kod nas dr šuma loš primjer :mur:

kod nas je od 1990 godine privatnih šuma 660 000 hektara. 23 godine se to nije promijenilo. Uvjeren sam da je taj broj prije bliži 750 000 hektara.
Daje meni zagrebačka županije poticaje za sadnju hrasta 2000 kuna/ha, jasena 1000 i johe 500 (bukva i grab ne postoje kao vrste). Priprema staništa za sadnju je 2000 kuna. vraćaju i ulaganja u opremu pile, čistači šuma. Sveukupno se maksimalno može dobiti 10000 kuna.
I što sad da ne bude off. Imao sam na ponudi 6.5 rali posječenih šuma za recimo fine novce. I mislio sam tamo staviti klon brzorastućih topola za biomasu, no šipak. za to ne mogu dobiti poticaje. priprema staništa i sadnja bi bili oko 16000 kuna. plus recimo neka flakserica s nožem za 2500 kuna. Totalno neisplativo. 3 rali bih morao raditi besplatno. odnosno još sam nekoga plaćati.
A najvažnije od svega je to ako se jednom dobije poticaj za sadnju ili alate, više nikada to ne možete ponovo tražiti. Dok se u poljoprivredi upropasti godišnje 4 mlrd kuna u šumarstvo se godišnje privatnicima da max 3 milijuna kuna. I u sve agencije i ministarstva šumarstvo imaju na kraju. Sve je važnije od šumarstva, pa čak i cvjećarstvo. Nikog ne želim vrijeđati.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Neznam ako smo u pravoj temi za ovo i radimo aust firmi off topic, ali :
Pred 2 god sam bio u KŽ na gospodarskom sajmu, i tako tamo firma duler iz Slo ima izložen šumski opremljen traktor-New holland tl100 ono komplet zaštita kabine, ugradbena vitla, sidrena daska, prednja odrivna, ono stani pani. I normalno ko svaki zainteresiran čovjek "slinim" :) I tako bacimo čašicu razgovora s predstavnivnicima- cijena 65000 do 70000 t E. Velim ja skupo, a oni meni pa država vraća, neznam sad tocno ugl. 60-70%, neki razpis. I šta češ, običan smrtnik. Pokriješ se ušima, šutiš i ideš dalje. Kod nas bi ti prije nabili još neki porez na imovinu da ideš u nabavku takvog radnog stroja, koji nebi služio za okalno pres..avanje nego nekome donosio kruh :mad: koliko samo toga istrune u šumi što ostane za našom največom šumskom tvrtkom, može se samo maštati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh