• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
I danas se to radi ručno. Sestra mi je udana u slavoniju i ove god su ona i šogor išli ručno trgati metlice tri dana

da nisu oni te dane nest drugo radili u kukuruzu :(devil):
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
muke na silosu, ili, kako zapasti na asfaltu:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qe6piYm4AqA[/YT]


majstor:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=C68Z1XpLPk0[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
svaka mu čast na ovakvom navažanju prikolice,majke ti pa ja nebi mogel z prednjim krajem ju tak navažat hehe
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
to za moj video ili???

Ma kakav, to sam greskom dvije poruke pustio, pise u objesnjenju poruke da je greska i da ju treba obrisati, ali moderatiri jos nisu stigli. Zato se taj ljulja i strpljivo ceka, kad vise nemamo mogucnost sami obrisati poruku
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
ovaj je muški zapal... :cool2:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=SkcKkDIUgYc[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
svaka mu čast na ovakvom navažanju prikolice,majke ti pa ja nebi mogel z prednjim krajem ju tak navažat hehe

Tak ja guram Pronarku s 565 u rikverc kam god hoćeš...nije to naučna fantastika.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sve je to praksa,meni isto nije išlo do pred 1-2god tak u rikverc nateerat prikolicu negdje,a sad ju nateram bez večih problema. Dogodi se da ju nenateram iz prvog puta ali ju nateram tamo gdje hoču. Ali samo sa velkom prikolicom i DF-om mogu,sa malom prikolicom i malim traktorom je puno teže naterat u rikverc prikolicu,a neznam zašto,dali radi kratke rude i večeg kuta skretanja na manjem traktoru nego na večem.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Sve je to praksa,meni isto nije išlo do pred 1-2god tak u rikverc nateerat prikolicu negdje,a sad ju nateram bez večih problema. Dogodi se da ju nenateram iz prvog puta ali ju nateram tamo gdje hoču. Ali samo sa velkom prikolicom i DF-om mogu,sa malom prikolicom i malim traktorom je puno teže naterat u rikverc prikolicu,a neznam zašto,dali radi kratke rude i večeg kuta skretanja na manjem traktoru nego na večem.


Što je prikolica duža, tj. što veći osovinski razmak ima, to ju je lakše natjerati na rikverc...
Ja kamionku natjeram sad pa sad, a kada sam vozio kraću prikolicu, bilo je puno motanja :biggrin:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bitno je samo da nije rudo u luftu, da nije centralni klin koji drži prednji kraj u luftu na starim prikolicama, bolje prikolice tipa tehnostroj imaju odlično riješen vrtulj s valjčičima i nemaju centralni klin i takvu prikolicu naguraš u rikverc kud god hoćeš. Baš imam doma dvije takve tehnostrojke kiperice i radim s njim kaj god hoću, naravno netreba zanemariti i to kakva je vučna poteznica i klin n samom traktoru, i to puno utječe.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a dobro ,natjerate ju,samo kaj vi imate s tim iskustva...ma navozim ju i ja nije neki problem preveliki...samo da bi se tak navažal okolo nema šanse...a i vi koji najviše koristite dvoosovinke pa bolje kužite kak,a mi smo uvjek koristili jednoosovinku i to bez brige navoziš na rikver kud god očeš...
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Ljudi, pa jel ovo stvarni video ili sto? ako je, ovaj lik koji je na traktoru ima muda do poda.. a i ne kuzim svrhu toga..
[YT]]http://www.youtube.com/watch?v=dkLdLiCB7GI[/YT]

inace na taj nacin se i kod nas radio test da se pokaze ljudima svrha rolbara tvornica TOMOVINKOVIC , TORPEDO , RAKOVICA je imala poligon u lici tocnije u GRAČACU !
 

Najnoviji postovi

Na vrh