• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=AJgu26o8YDE[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MjDJt7dua9A[/YT]
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Re: Dilema za izbor traktora

Gogo u takvim uvjetima niti jedan traktor nebi orao,u pola metra vode i tak mekanoj zemlji traktor bez prednje vuče ni prazan ne prolazi.Ja sam orao jučer u sličnoj situaciji i morao sam ostaviti jer ne ide,a prošli tjedan sam u istom takvom sranju orao sa 309-tkom i isto nije mogao ni mrdnuti sa istim plugom a ima 20 konja više.U blatu nema vučne sile jer preduvjet za vučnu silu je trenje kojeg u blatu i vodi nema,a ako ćemo baš cjepidlačiti ja sa 820 orem tamo gdje sa fendtom ne mogu,rus ima uže gume a isto je težak i kroz nekakvo srednje blato prolazi bez problema.Zgazac moj mtz ima skoro 6000 sati i nikakvih problema sa kočnicama nisam imao,doduše na proljeće bi ih trebalo zamjeniti jer su dosta potrošene ali još uvijek kad ih stisnem on blokira i na asfaltu.A i da bude ikakvih problema to se da lako i brzo riješiti bez majstora,jedini problem ako kupuješ polovnog je što ljudi misle "rus je to,može on" pa ga ne održavaju nikako.Ali generalka za njega košta 220 eura ako radiš sam pa ni to nije problem.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Re: Dilema za izbor traktora

https://www.youtube.com/watch?v=wy_WDq3CU_w




evo ti primjer,tu nema ni približno isto vode kao u onom videu sa rusom a ovaj fendt još ima i gusjenice koje imaju nekoliko puta veći prijenos vučne sile na tlo od kotača pa opet jedva izlazi iz blata,a ima manje plugove nego što može vući u normalnim uvjetima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Dilema za izbor traktora

Znam ja sve,ali znam i da sam orao u takvim uvijetima,dok ovaj ne moze ni van.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Dilema za izbor traktora

nazalost ne,ako mi vjerujes,traktorom sam to morao uraditi...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Dilema za izbor traktora

@gogo .... jesi ti u pravu, ali .... nemreš baš tak na oranju odrediti koji traktor je jači, a koji nije .... Znaš i sam da tu ima više čidbenika - gume, težina traktora, plug... i da ne nabrajam
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Dilema za izbor traktora

U tom povlačenju ima uloga i brzina,ak ideš presporo ko ovaj onda ti se nakuplja zemlja pred pikolicom i dodatno otežava
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Dilema za izbor traktora

a vidi,ako neces u oranju odrediti,gdje ces? Naravno da ima puno faktora,ali ovdje vidimo traktor od 90 ili kolko vec ks koji se sa malim plugom jedva vuce po zemlji koja i nije toliko teska,samo je dosta mokra. Da je lagan,nije. Da su gume celave,nisu. Da je traktor u nekom losem stanju,izgleda da nije. Koji je onda zakljucak? Nije mi namjera pljuvati po rusu,ni ne usporedujem ga s nekim drugim,ali sam se na svoje oci puno puta uvijerio da su neke stvari koje se pricaju i uzimaju zdravo za gotovo ipak daleko od istine. Nadam se da ces naci traktor koji ti bude odgovarao,ako ti u tome pomogne nesto sto ja napisem,odlicnn,a ako ne samo me ignoriraj. Takoder se nemoj zavaravati s niskom cijenom dijelova. Procitao sam tu na forumu sve o ruskim traktorima,i ispada da su dijelovi jeftini,ali i strahovito lose kvalitete.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Re: Dilema za izbor traktora

E gogo ajd da prekinemo ovu besmislenu raspravu oko oranja i vučne sile,onaj fendt 939 sa gusjenicama inače vuče 10 brazdi u normalnim uvjetima i bez gusjenica a u onom blatu jedva ide sa 5,znači gusjenice i duplo manje brazdi i opet ne ide.Mtz koliko god dobar ili loš bio po tvom mišljenju opet može više potegnuti od Zetora iste snage i to je dokazana činjenica a ne moje osobno mišljenje,to što si ti navodno orao u takvim teškim uvjetima može značiti samo da ili je tvoj zetor najbolji traktor na svijetu ili uvjeti nisu bili tako teški kao što ti govoriš.U blatu se nemože ništa dokazati,nemoj se ljutiti ali vidim da tebe baš svrbi za raspravu pa ti samo udovoljavam.Inače ovo je forum na kojem se brišu postovi koji ne pašu određenim administratorima pa moram paziti što pišem,zadnji put sam napisao da su svi novi zetori kratki pa ih malo veći teret na prednjem utovarivaču važe na prednji kraj da bi mi netko od administratora obrisao post,a napisao sam istinu.Čemu onda forum ako na njemu ne smiješ iznjeti svoje mišljenje?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Dilema za izbor traktora

Nisam ja spominjao Zetora,spominješ ga ti.Ja nisam navodno orao, nego za ozbiljno,imaš na forumu slika koliko hoćeš,nemoj me tjerati da ih ovdje stavljam. Vidio sam kako se rusine ponašaju u oranju,i to mi je dosta,opet velim da ne znam gdje bi se pojedine karakteristike nekog traktora bolje iskazale.Brisanje postova me ne zanima,meni ih nitko nije brisao,osim kad sam sam bio kriv za to... I Fendt i rus sa videa bi nešto bolje orali kad bi smanjili brzinu,to nitko ne spominje,a onda i vidim koliko se vi svi kužite u tu problematiku... Rasprava je rasprava, velim,ako netko moje pisanje smatra korisnim,dobro,ako ne,ok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dečki, da ne upozoravam svakoga ponaosob:
molim vas obratite pozornost na način svoga pisanja.

Već je sto put napisano, no da vas podsjetim:

Rečenica počinje Velikim slovom. Završava točkom. Nakon toga jedan razmak, pa opet veliko slovo itd.
Ako pišete dugačke rečenice, odvojite cjeline zarezima, te nakon zareza ostavite razmak, pa nastavite pisati. Ne zaboravite naša slova: č, ć, đ, š...

Izbjegavajte uzastopne točke u rečenici, koliko je moguće. Višestruki zarezi nisu dozvoljeni.
Hvala :)

Forum čitaju razni ljudi, i napisano bi trebalo biti ispravno.
 
Posljednje uređivanje:

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Re: Dilema za izbor traktora

U takvim uvjetima ne možeš vidjeti nikakve karakteristike,da bi vidio karakteristike nekog traktora u oranju zemlja mora biti suha a ne močvara kao na videu,tamo si mogao vidjeti samo budalu kojoj nije žao ni traktora ni goriva.Ja ti garantiram da u toj zemlji nebi prošao niti jedan drugi traktor sa plugom,tu bi i čizme ostavio kada bi prošao po tome

https://www.youtube.com/watch?v=gIIlO2_RJzU

evo tu možeš vidjeti traktor od 80 konja kako vuče 4 brazde,a onaj tamo je bio jači i imao je puno manji plug.I jel onda možeš reći da onaj video dokazuje da je to loš traktor?Ja sa svojoj 820-tkom vučem 3x16 u većini parcela jer je zemlja humusna,ali sada sam morao orati sa 3x12 jer bi sa velikim potrošio duplo više goriva i vremena.

https://www.youtube.com/watch?v=XMYw16Yat94

evo po tvojoj logici ovaj john deere ništa ne valja,vidi kako se ukopao sa plugom.Jel ti u ovom videu i ovim uvjetima možeš išta procijeniti o ovom traktoru i njegovom ponašanju u oranju??Znači zaključak bi bio:John deere je sranje od traktora jer nije mogao proći ni sa plugom u zraku?Jel sam u pravu?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Dilema za izbor traktora

Dečki ovo nije tema za to. Video isječke stavljajte u odgovarajucu temu i tamo komentirajte, a ovdje ako možete pomozite nekom pri odabiru traktora :).
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Dilema za izbor traktora

gogo tamo gdje onaj sa rusom ore, vjeruj da tvoja proxima ne bi išla ništa bolje. Drugačija je ona tvoja zemlja od te sa videa. Na ovoj zemlji sa videa da negdje leži voda kao na tvojoj tamo sa traktorom ne bi prošao kao što ti na svojoj prođeš. A i ovaj sa videa bilo bi mu bolje da ide sa manjim gasom i brzina više(ako traktor može) i traktor ne bi toliko proklizavao. Ne znam kakav rus ima hidraulik za oranje, ali ako ima loš eto razlog više za proklizavanje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Pravi je ovaj mali Ursus, nema kaj.. Taj se ne mora ni Muhinoga Zetora posramiti..
 

Najnoviji postovi

Na vrh