• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Samo kaj su ovo sve novi strojevi ali s godinama i nakon milion sličnih tortura koje ni ne skužis u radu???
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
[YT]https://www.youtube.com/watch?time_continue=177&v=CJqUcGBDXkE[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Ovi zagorci su stvarno legende.
izmislili novi način šurenja :drink:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=1uW733aSF70&t=3s[/YT]
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ovi zagorci su stvarno legende.
izmislili novi način šurenja :drink:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=1uW733aSF70&t=3s[/YT]

Kaj im je pal nakon klanja u gnoj?

Stvarno bi ih trebali zakonom zabraniti....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Pobegel im je. Dogodi se...
Jedini je problem kaj se vidi tablica na traktoru.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Kad je sila, Boga se ne moli, jer nema vremena za to. Poslije se zmoli očenaš i upali svječica. Situacija, kolinje, vani na dvorištu led ko da bude igral Medveščak, svinjče od svojih 200 kila u štali u priručnom kocu pored krava, stiska kakva se poželjeti može, stariji brat, glavni mesar, bude "riješio" svinjče na licu mjesta pa budemo onda odvukli van iz štale. Brat prislonio mesarski pištolj, akcija, svinjče nije palo nego je jednostavno srušilo vrata na tom "kocu" i odbježalo na dvorište. A JE TO! One ilegalne stvari koje smo tada imali (bio je još rat), nisu dolazile u obzir zbog previše publike. Kod radione sam uspio zgrabiti komad 3" tubinga od svojih metar dužine, i za svinjčetom koje je trčalo prema štaglju, kad je svinjče dobilo "anesteziju"raširilo je sve 4, čak mu se i rep izravnao. Nije baš za pohvalu, ali kad je sila onda idu i radikalne mjere.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Jedan udarac, nije ni cvijuknuo. Bio sam jednom prilikom kod kuma, stari kum je bio krvnik, ja sam držao sajlu, alat je bio čekić od svoje kile, pitao sam ga gdje mu je macola od 5 kila koju ima, poslije 3.-4. udarca svinjče je imalo rupu na čelu i počelo napad na mene, kumu sam skidao sve sa nebesa, i na kraju sam uspio "riješiti" situaciju priglinom od sirove šljive koji sam uspio dohvatiti. Več sam vidio kako mi vise jaja iz pajcekove gubice. Ljudi se zajebu i iz uzbuđenja, a i iz gluposti (rakija, konjak, pelinkovac) gađaju svinjče u sinuse (gubicu) gdje nema šanse da omame životinju, nego ju samo razjare. Onda idu nepopularne i radikalne mjere za spašavanje situacije, ponekad i golog života. Već dugo nisam bio svjedok takvim glupostima, na svoju sreću, ali kad doma imam kolinje, malj od svojih 8 kila je u rezervi, sad smo i brat i ja malo stariji i teži pa imamo slabije šanse za uzmak u slučaju neuspjeha sa omamljivanjem mesarskim pištoljem.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ne razumijem se u vase nacine klanja(cekici,cijevi i ostala pomagala) zar se to ne moze raditi pravim mesasrskim i ostrim nozem,pravilna priprema, vezanje i obaranje zivotinje i 2-3 sekunde(potez noza) i klanje obavljeno..
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Adis, ti ne čitaš prethodne postove ili isprobavaš? Koljemo svinje od cca 200 kg, kod mene uvijek ide prvo mesarski pištolj s municijom za goveda. Opisao sam što sam u životu doživio, i tu sam naučio da uvijek kod takvog posla moraš imati i rezernu opciju u slučaju da u službenom protokolu dođe do greške. A greške se u životu dešavaju.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ove bilmeza, sa postavljenog Muhinog videa, bi ja tak vlekel po blatnom dvorišti i lupal vrbovom šibom po goloj riti !! :mur:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Dobio je fifi dosta konja
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=RjgaR23z5Wc&t=1s[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh