• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vino iz amfora

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Boraveći ove godine u Kazakhstanu,probao sam gruzijsko vino,koje oni još uvijek rade na tradicionalan način,kao prije nekoliko tisuća godina...
Stvaranje vina počinje još u vinogradu,gdje se tokom berbe odstranjuju bobice od peteljki i nakon toga se stavljaju u glinene amfore zakopane u zemlju...
Budući je tamo uglavnom stepa,zemlja je posebne strukture,uglavnom je to bijeli i crni treset,te je potrebno održavati određenu vlažnost tla...
Nakon te prve faze kada grožđe odleži u amforama,stavlja se u drvene bačve...
Uglavnom,vina su im odlična...i što je najbitnije cijenom prihvatljiva...
Da li se netko kod nas okušao u tome?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
da ima nešta slićno mislim kod Jastrebarskog bilo u emisiji plodovi zemlje čovjek ima al mislim da je betonirano ili tak neša u zemlji okruglog oblika i par metara duboko sječam se toga jer mi je to bilo malo čudno ali on kaže da su takvom metodom dobi vrhunska vina i da nema problema sa plasmanom
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Blizu je,ali je cijena paprena,230,00kn butelja...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
možda su to one japanske buteljke male 0,75 a unju stane dvije litre zato su tak skupe..:rolfer::partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uvozom tuđe tradicije ne donosimo ništa dobrog u očuvanju domače ..baš suprotno .
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ma nemoj :roll:

Da smo htjeli očuvati domaću tradiciju (prehrambene proizvode, običaje itd. itd.) sve bi to zaštitili, a ne pustili da propadne i još bi se to moglo lijepo unovčiti :?

Pogledaj Italiju i Francusku, skoro svako selo ima nešto zaštićeno i od toga su napravili veliku industriju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Fino si to finiširao , a kaj sam ja htio reč nešto drugo?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Hvala kolega, hvala :prayer:
Samo potvrđujem što si ti napisao ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh