• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

visina dizanja hidraulike na zetoru 5011

  • Temu pokrenuo kuzma
  • Datum prvog posta
K

kuzma

Guest
Pozdrav ljudi, imao sam problema s hidraulikom na zetoru 5011, poskakivala je i nije mogla držat ništa u zraku čim se ugasio motor. Mehaničar mi je izmjenjao sve gumice, klip i kučište klipa koje je bilo izgrebano. Promjenio je i sve gumice u razvodniku. Hidraulika sad radi izvrsno (drži tanjurače dva dana na istoj visini), al kad ručicu za podizanje pomaknem skroz unazad, još ih mogu rukom podić rukom 10cm. Jel se može to nekak regulirat da dižu malo više, jer ne može dić dovoljno visoko da zakači prikolicu koja se priključuje na onu dolje kuku.
 
Z

zetor4718

Guest
Pozdrav ljudi, imao sam problema s hidraulikom na zetoru 5011, poskakivala je i nije mogla držat ništa u zraku čim se ugasio motor. Mehaničar mi je izmjenjao sve gumice, klip i kučište klipa koje je bilo izgrebano. Promjenio je i sve gumice u razvodniku. Hidraulika sad radi izvrsno (drži tanjurače dva dana na istoj visini), al kad ručicu za podizanje pomaknem skroz unazad, još ih mogu rukom podić rukom 10cm. Jel se može to nekak regulirat da dižu malo više, jer ne može dić dovoljno visoko da zakači prikolicu koja se priključuje na onu dolje kuku.

tih dodatnih 10cm mogu se na svakom zetoru dignuti,a što se tiče kuke ako je imaš spojeno sa lančičima na poluge onda moraš malo podesiti onu ručicu sa kojom se "podešava" plug.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Pozdrav ljudi, imao sam problema s hidraulikom na zetoru 5011, poskakivala je i nije mogla držat ništa u zraku čim se ugasio motor. Mehaničar mi je izmjenjao sve gumice, klip i kučište klipa koje je bilo izgrebano. Promjenio je i sve gumice u razvodniku. Hidraulika sad radi izvrsno (drži tanjurače dva dana na istoj visini), al kad ručicu za podizanje pomaknem skroz unazad, još ih mogu rukom podić rukom 10cm. Jel se može to nekak regulirat da dižu malo više, jer ne može dić dovoljno visoko da zakači prikolicu koja se priključuje na onu dolje kuku.
Može se podiči da diže do kraja ali ti baš taj zahvat nebi preporučil da kaj ne slomiš.
Najbolje da poštelaš na opisan način od strane zetora 4718 ili da prebaciš poluge za jedan zub.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
taj tvoj mehanicar kad je skidao ramena nije dobro nariktao polugu podizanja pogledaj malo bolje kuciste na koje ide ta poluga imas jedan saraf njega popustis i cjelo kuciste pomjeris naprjed nazad naravno gdje ti odgovara ali ne previse da ti ramena udaraju u kabinu naravno trebas obratit pozornost kad su poluge u najvisoj tocki da ti pumpa nebude opterecena tj ne zuji da je nebudes uskoro mjenjo
 

Najnoviji postovi

Na vrh