• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Voćnjak je u dosta lošem stanju odmah sam ga zatravio nisam ni frezo ni tanjuro kao što preporučuju prvih par godina i sad su sadnice dosta slabe
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
O kakvim vockama se radi? Koliko su stare?
To sto ces kroz sredinu obradivati zemlju, nevjerujen da ce im puno pomoci. Njima fali nesto drugo, ako su tako lose
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255

thomas

Novi član
Tu od
9 Ruj 2015
Poruka
1
Međuredna kosilica

pozdrav...

zanima me ako znate di se moze nabaviti kosilica međuredna, znaci ne malcer nego kosilica sa dodatnim diskom koji ce ici izmedju vocaka... trenutno imam kosilicu koja se hidraulicno pomice ljevo desno i zasad to ide, ali razmisljam da uzmem u skoroj buducnosti sa diskom jer posao ide puno lakse... hvala
 

matija_a

Novi član
Tu od
19 Kol 2013
Poruka
27
pozdrav.
Razmišljam o kupnji deponatora za voćnjak.
Kakva su vam iskustva u radu sa njim ?
El imate kakve preporuke?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
postoji li kakva okopacica da bas obadje sve okolo stabla?
Znaci kao da zaokruzis kultivatorom...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kosilica ima baš sam neki dan gledao na YouTubu, a kopačicu jedino po komšiluku potražiti u :icon_thumright:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ma kod mene je specificna situacija...
ja nisam frezao cijelu povrsinu...nego sam kopao rupe i mjenjao materijal...

Sada frezam okolo, ali bilo bi to lijepo radit nekako mehanizirano
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Hele...znam za ovakve,
Trebalo bi nesto sta doneses do stabla...izvucer ruku (ili nesto slicno) i onda stroj obadje oko stabla.
U mene je obradjena samo rupa oko stabla...tu je zemlja (kao pitar) okolo je sve krs,
Tako da, iako je posadjenu "u redove" ne mogu klasicno obradjivat
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Iwanho nisam bio shvatio...sad razumim
Ja bi nesto sto zakacim za traktor i zabavljam se jojsticom:)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nema problema. Prikopčaš takav mali skakavac na zadnji utovarivač za drva. :icon_idea: :(hi):
Ima sve pomake, čak i rotaciju. :)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
haha...
ma imam ja nekih ideja, samo pitam...mozda su pametni ljudi vec nesto smislili slicno
jer po tagovima tree around cultivating nista nisam nasao
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Čime kosite brdske terene

Pozz svima, vec sam ranije pisao o tome da podizem nasad lijeske i vezano za to imam problem čime kositi livadu na brdu. Brdo je takvo da je pomalo neravno i po svjeze pokosenoj livadi, predvecer kad padne rosa, ursus prazan ima puno problema sa silazenjem nizbrdo i uz ukljcenu speru.
Ne znam u kojem smjeru traziti prikladan stroj za kosnju 5000 m2 brda. Bojim se da bi ove traktor kosilice po 10-12000 kn brzo sahranio na takvom terenu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Re: Čime kosite brdske terene

Lijepo ti reče Savoris: lance na kotače...
 

Najnoviji postovi

Na vrh