• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vožnja na jestivo ulje

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Nema necistoća u karnisterima tj. zaostalom novom jestivom ulju..a ni nečistoče nemogu proći kroz filtere goriva ni inaće.
Mislim da se pumpa odnosno tlačni elementi ipak podmazuju masnoćom iz nafte..
 

Križek

Novi član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
4
Evo ja tocim omjer 70/30 i ide ko ludo,nikakvih problema...jedino mirise po lignjama i pomfritu
 
D

DDK93

Guest
Zejtin u traktor
[YT]www.youtube.com/watch?v=HnzBFLtrZp4[/YT]
:(grin): :(grin): :(grin):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrkiMedoDrugi

Novi član
Tu od
11 Pro 2015
Poruka
14
Evo da vam podijelim moja iskustva koja sam imao. Imao sam 2 auta preradjena da idu na jestivo ulje, jednog mercedesa 123 i jednog 124. 123-ojka je imala sustav sa dva tanka, jedan za dizel, a drugi za ulje, kad se motor zagrije prebaci se na ulje. 124-tvorka je imala sustav s jednim tankom. U oba sustava kljucno je zagrijavanje ulja da dobije viskoznost poput dizela.

Voznja bez preradjenog motora je obicno moguca, ali ostecuje motor, na starim mercedesima koji imaju indirektno ubrizgavanje sporije, na modernim motorima puno brze.

U doba kad sam ih imao vozio sam se na ulje iz ducana, tad je bilo par kuna razlike. Ako se vozi na ulje iz friteze, treba si dati truda i vremena i dobro ga ocistiti i izvuci vodu iz njega.
 

MrkiMedoDrugi

Novi član
Tu od
11 Pro 2015
Poruka
14
Nisam ga cistio, u to vrijeme je bilo po par kuna razlike izmedju dizela i ulja u ducanu, kupio bih ulje u ducanu i natocio ga.

Sada bih probao skupljati otpadno ulje i cistiti ga, prvo kroz odlezavanje, a onda ciscenje centrifugom. Probati cu koristiti rotacioni filter ulja motora od zetora, i sloziti si ovakvo nesto.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Policija ne bu rekla niš, carina je ta koja gleda na kaj se voziš.
 

MrkiMedoDrugi

Novi član
Tu od
11 Pro 2015
Poruka
14
Msilim da te policija moze sprasiti na tehnicki ako se zainati, ali onda ti ako bas ne ide drugacije odspojis uljni dio, prodjes tehnicki i opet ga prikopcas. Iako sam ja uvijek prolazio tehnicki sa uljnom anlagom.

Carina koja te zaustavlja za lozu te ne bi trebala kazniti jer se ne vozis na lozu sto je zabranjeno. Meni su jednom na grani izvadili ulje iz rezervoara i pusti li dalje. Plus, ako imas sustav sa dva tanka, lako moguce da ti izvade dizel iz dizelskog tanka, a da ovo ni ne primjete, nego samo ogladne od mirisa pomfija :D

To naravno ne znaci da se mozda nesto nije promijenilo u medjuvremenu ili da ne mozes naletiti na nekog tko je ustao na lijevu nogu. Cijela stvar je u sivoj zoni koliko ja to vidim. Da se puno ljudi pocne voziti na to, vec bi se sjecikese u poreznoj sjetile to ili zabraniti ili oderati porez kao sto ga deru plinasima.

A ako pricamo o traktoru koji ne izlazi na cestu, naravno da mozes raditi sto te volja.

Policija ne bu rekla niš, carina je ta koja gleda na kaj se voziš.

nego vidim na pocetku teme da ti je netko nudio ulje prije 3,4 godine, uzimas li to od njega?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrkiMedoDrugi

Novi član
Tu od
11 Pro 2015
Poruka
14
@Puknuti -

ako imas koju sliku svoje gravity fed centrifuge i/ili iskustva znatizeljan sam pogledati ih :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh