• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrane ubijaju piliće?

BHKane

Novi član
Tu od
22 Svi 2019
Poruka
5
Pilice sam uzgajao u odvojenoj prostoriji, leghorni i hrvatice, sada su mi navrsili 2 mjeseca starosti i premjestio sam ih vani, ogradio dio, napravio mali kokosinjac, sve super. Medjutim juce sam u sred dana nasao jedno pile bez glave i 4 ranjeno. U tom ogradjenom dijelu, prije toga sam vidjao da su mi vrane kruzile oko piladi? Jeli moguce da je vrana ili da nije macka, nisam primjetio nikakva ostecenja na ogradi, mrezi sto sam im ogradio. Da li vrane ubijaju pilice i jedu glave? Hvala puno

Napomena, nije u pitanju box, moguce je odozgo uci, samo sam ogradio sa strana.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Macka sigurno nije jer ne bi ubijala tako velike i jela samo glavu. Moguce je da je divlja macka. Stakor bi mogao ali on bi dosao samo po noci a isto tako lasica ili kuna. One znaju poklat sve i ostavit ih .
Sto se tice vrana one su najvjerojatnije. Kod nas su se prosirile tako da gdje ih nije uopce bilo sad su samo one. Nema vise ni grlica ni golubova. Mladim golubovima koji su tek proletili pojedu glavu a ostalo ostave. Zato je najbolje cim vidis prvu vranu da naseljava podrucje nekako otjerat.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Znam da lasica pije krv, a tijelo ostavi. Međutim nije isključeno i da vrana ubija. Kod mene vrane kradeju jaja, ne bi vjeroval, nego stara po dvorištu trčala ko divlja pa mi veli da u kljunu odnese
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
I kod nas kradu jaja a kazu ljudi da bi i male pilice al nekak mi se ovi od dva mjeseca cine preveliki za nju
 

BHKane

Novi član
Tu od
22 Svi 2019
Poruka
5
Danas sam sve fino prekrio mrezom, ne moze im nista uci, i mislim da su vrane, opet kruze al ne mogu valjda sad im nista, za koji dan ce mi rodjo posudiz vazdusnu pusku pa cu ja to istrijebit ima ih 2-3 tuda kruze, bolje sprijecit nego lijecit.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Vrv su vrane. Al se meni desilo jednom da je pacov napao pacad i to povecu pacad. Jednom je pojeo glavu a dva hvatao za vrat. Sreca pa sam na vreme dosao i ubio ga
 

Najnoviji postovi

Na vrh