• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrijednost šumskoga zemljišta

KarloK

Novi član
Tu od
24 Kol 2019
Poruka
6
Pozdrav,
Zanima me koliko vrijedi šumsko zemljište po m2, ako se radi npr o mladoj šumi bukve i hrasta. Hvala.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pitanje ti je nepotpuno i nedefinirano, nauči gradivo pa se javi ponovno.
 

KarloK

Novi član
Tu od
24 Kol 2019
Poruka
6
Pitanje ti je nepotpuno i nedefinirano, nauči gradivo pa se javi ponovno.
Da znam sve detalje oko toga ne bih postavio ovdje pitanje, a ako se razumijete u vrijednosti šuma i kako se određuju bilo bi lijepo da pojasnite koje vam još informacije trebaju pa da ih napišem, nema potrebe za nervozom 🤔
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Pa jel ta šuma mlada do koljena, pupka ili ima 10 metara visine?...
i di je to u lijepoj našoj...
i jel pristupačno ili bogu iza nogu...
i kak susjedi cijene i prodaju svoju zemlju/šumu...
tak malo...opiši...
 

KarloK

Novi član
Tu od
24 Kol 2019
Poruka
6
Ma ima 10m visine sigurno, debla su debljine od 15-25cm. Spada pod Novi Marof, al je uz samo granicu sa Zg županijom. Do šume vodi šumski put, znaci po tom putu od ceste do šume ima nekih 400m tak da mislim da je poprilično pristupačna. Na blagoj je nizbrdici, nije u nekoj rupi il slicno, cestica je pravilnog oblika otprilike 90×150m (znaci oko 13 000m2). A za susjedne šume ne znam kak se krecu cijene jer nisam u oglasima vidio neku sumu u blizini.
Mene zanima koliko bi otprilike vrijedila takva šuma zajedno sa zemljištem ako se prodaje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kod nas je vrednost parcele koliko je vrijednost drva koji gore raste.
 

KarloK

Novi član
Tu od
24 Kol 2019
Poruka
6
http://medjimurska-zupanija.hr/wp-c...17-GODINU-ZA-PODRUČJE-MEĐIMURSKE-ŽUPANIJE.pdf


dakle, šumsko zemljište se u 2017. godini prodavalo od 0,6 kn/m2 pa do 30 kn/m2
imaš i nekoliko vještačenja po internetu, vidi kak to vještaci rade...

realno, ako 13000 kvadrata ne vrijedi bar 13 000 ojra...samo više...
Ahaa ma pokušaval sam ovak nać na internetu al nisam uspio, zato sam ovdje napravio račun da ovdje pitam jel mozda netko zna 😊
Hehe ak znate nekoga tko bi dao 13 000€ (za šumu ovak opisanu) ili više, javite mi ovdje, do sad au mi se javili samo pacijenti kojima se žuri za drva pa nude siću...👍
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
hm...znam...sića...
a sva drva na toj zemlji su ukupno 300-350 kubika...pa po 200 kuna bar...(ne po 50 kak ti nude... ;)) to je opet približno barem 10 tisuća ojra...
 

KarloK

Novi član
Tu od
24 Kol 2019
Poruka
6
Istina, svi nude sitno, a realno netko tko bi cuval tu šumu jos 10-15 godina, bi dobil 3 puta vise za drvo i jos bi mu zemlja ostala...al ja trenutno nisam u poziciji za cekanje 🤣 tak da ako nekoga od tu zanima otkup spomenute šume sa zemljom za 1€ po m2, neka se javi 👍

Iii da, plus jos kaj ima dosta mladih bukvi kaj netko moze iskoristit za pošumljavanje, eto ak nekog zanima šuma neka se javi, šteta je da se zaraste a rastu dobra drva u njoj. A i nikad se ne zna, kak se gradevinske zone sire mozda i to bude gradevinsko za koju godinu, al meni se trenutno ne ceka..🤣 javite se ak nekoga zanima, ljudi smo dogovorit cemo se 😎
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dejo

Novi član
Tu od
2 Lis 2019
Poruka
16
Pozz ljudi,ako ima netko da mi kaze kolika bi bila realna cijena 2 jutra sumskog zemljista sa sumom u kojoj ima cirka 120-130 kubika drva mjesanog graba,bukve,cera,hrasta,bagrema,tresnje,jasena,lipe..,nije blizu asfaltnog puta na kosini od 10 do 25% nagiba?
 

Najnoviji postovi

Na vrh