• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrt bez motike ???

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,436
Nisam našao sjeme.

Ima habanero red i habanero chocolate. Ali jako sporo rastu naspram ovih chilly aurora sa slike. Slikam ih baš kad budem u vrtu..
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
167
Jap. Tikvice pojeli pužovu, paradajz skurila plamenjača. Sadili nanovo tikvice, spasili paradajz, oporavil se.. ali sad ih je vjetar/nevrijeme sredilo u nulu. Sad bu mir
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,485
Ja idem popodne dizat sve i cistit da vidim do kraja stetu...treba sve pobrati, maknuti potrgano i navecer obavezno prskanje...nadam se da cemo nesto ipak spasiti...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,436
Ja sam odustao od brige o paradajzu... Eno ga plazi po podu sav, šuma zaperaka...

Oprskam ga, prihranim i to je to... Počeo je zahtijevati previše brige 😅🤣
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
167
Onak odokativno valjda opet paradajz bio najviše na udaru. E sad nesto je puklo, a nešto se presavilo skroz pa kad se digne možda i uspije zarasti. Tikvice su skroz na zemlji ali nisu svi listovi slomljeni pa se možda oporave. Ali dok ovo pišem vani neki tmurni oblaci, a i počel je neki divlji vjetar
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,436
Paradajz divlji. Ne mogu ga više kontrolirati. Dok sam ga pokušao malo povezati, izvaljuje kolce, pucaju grane... Sigurno 15 kg zelenog sam morao baciti jer su pukle grane. Povezao sam sve kolce međusobno i sad se drži...

Na paradajzu negdje vršne truleži i plamenjače... Na paprikama oni jebe.... tripsi i vršna trulež...

Na bundeva plamenjača?? Nisam siguran... Mlade bundeve odbacuje i suši se staro lišće...


@DARIJUS molim komentar.

Koja bi ti to bolest mogla biti na bundevama?

Vršna trulež na rajčici, Dyno F1 nema nigdje vršne truleži, grapolo i cherry nemaju. Jedino Eduardo F1 ima.. Jel to zbog previše/premalo vlage ili? Višak dušika? Eduardo tjera ko blesav...

Paprika... Ima tripse, prevelika je i vjetar ju je izvalio koja je bila prevelika.. Vrsnu trulež isto ima...

Mislim nije ništa alarmantno za sada. Ali šta da radim s paprikom? S čime protiv tripsa?

Za vrsnu trulež mi je kasno sada?


IMG_20240714_194043.jpg IMG_20240714_194040.jpg IMG_20240714_195337.jpg IMG_20240714_195301.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Paradajz divlji. Ne mogu ga više kontrolirati. Dok sam ga pokušao malo povezati, izvaljuje kolce, pucaju grane... Sigurno 15 kg zelenog sam morao baciti jer su pukle grane. Povezao sam sve kolce međusobno i sad se drži...

Na paradajzu negdje vršne truleži i plamenjače... Na paprikama oni jebe.... tripsi i vršna trulež...

Na bundeva plamenjača?? Nisam siguran... Mlade bundeve odbacuje i suši se staro lišće...


@DARIJUS molim komentar.

Koja bi ti to bolest mogla biti na bundevama?

Vršna trulež na rajčici, Dyno F1 nema nigdje vršne truleži, grapolo i cherry nemaju. Jedino Eduardo F1 ima.. Jel to zbog previše/premalo vlage ili? Višak dušika? Eduardo tjera ko blesav...

Paprika... Ima tripse, prevelika je i vjetar ju je izvalio koja je bila prevelika.. Vrsnu trulež isto ima...

Mislim nije ništa alarmantno za sada. Ali šta da radim s paprikom? S čime protiv tripsa?

Za vrsnu trulež mi je kasno sada?


View attachment 74689 View attachment 74690 View attachment 74687 View attachment 74688
Bundeve plamenjača...odbacuju cvijet i mlade bundeve jer smatraju da su zametnule dovoljno i da održavaju dovoljno ovih starijih debelih bundeva
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,436
Atlantic giant... Ostavile jednu bundevu po sadnici... Ali zato će ovim tempom do jeseni na 200 kg... Ako ih plemenjača ne pojede prije...

Šta s paradajzom i paprikom.. Do čega misliš da je vršna trulež?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Poremećaj ishrane i vodni režim u kombinacij sa jakim suncem...osjetljivije sorte ne uspijevaju potpuno ishraniti razvoj novih izbojaka i mladih listića...ja bih to rađe zvao opržotinama nego vršnom truleži...bakar na ranu i vozi dalje.
Trips vertimec.
 
Na vrh