• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrt bez motike ???

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,521
Ja obicno u velikom kotlu kuham i bude oko 25-30 l u jednoj turi...nekih 2h mu treba otprilike, polako..onda ga zena pasira i u loncu u kuhinji ga ponovno zagrije i u staklenke..
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
179
Prevrtil sam ovu temu malo da vidim nekaj kaj sam možda preskočil ili nisam registriral. Msm da bum se ipak malo posvetil ovom nacinu uzgoja. Vidim da kod paprike i paradajza pali.. ili je možda slučajno
Treba i godine uzimati u obzir. Nego, ak ne prodajete, kaj vi delate s tolikim kuhanim paradajzom. Jel vam to ide u sva jela ono ko vegeta..🫣
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,515
Pa kod mene ide u skoro pa sva jela 🤣...
Ko voli na kašiku jesti taj potroši puno paradajza 😅.

Evo kod mene već godinama pali na svemu i ja sam zadovoljan. Samo treba imati poprilično materijala za malč...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,521
mi isto jedemo jako puno variva i jela na žlicu pa ide u sve...samo npr. za zelje s paradajzom i mesom nam treba litra paradajza...pa bolonjez isto tak litra...potroši se...ali ako se i ne potroši bude dobar druge godine...a već se desilo da bude jedna godina super i nakuhamo više a druga godina malo lošija pa onda u kombinaciji bude dosta za 2 god...

ja nisam potpuno vrt bez motike kao @zoran89 ali kombiniram...ja ću na jesen sve prekriti sijenom, ali ću na proljeće još stajski gnoj gore i zaorati...a onda malčiram papriku i rajčicu ponovno...pokazalo mi se jako korisnim...
i da ti potvrdim da ima koristi od svega toga...imao sam jedan dobar dio vrta koji smo mi zvali pregor...žuti pijesak, kad došla vrućina sve je gorilo tu...jedino je uspjevalo kroz proljeće kad je bilo vlage...a ako sam nešto htio samo sam morao jako zalijevati...sad već 10 godina imam bušu i imam svoj stajski gnoj, plus malčiram. sad drugu godinu za redom na jesen ću malčirat cijeli vrt...uglavnom pregor polako nestaje...nešto u tragovima ima još te žute zemlje...ali jako malo.. na tom dijelu ove godine imam odličan krumpir, šečerac uopće nije izgorio...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Blago vama...
Meni je zlo samo kad vidim kuhani paradajz...a kamoli da ga žlicu pojedem...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,515
Evo ja sam svoju bašču zalio samo jednom ove godine. Možda sam trebao još koji puta, ali nisam još naredio tankove na one cijevi tako da mi se nije dalo iz ribnjaka vući kante.


Ali organski malč je spas. Možda nije sve tako lijepo i uredno. Ali smanjuje posao 80% i poboljšava kvalitetu zemlje.

Sad kad imam fiksno mjesto za vrt ne planiram više nikad skidati malč s njega.

I jedina mana koju sam ja u 5 godina primjetio je otežana sadnja za razliku od svježe isfrezane zemlje. Pogotovo sijanje.

Moraš razmicati malč da bi posijao/posadio.

@ZJ paradajz njam njam. Dođi kod mene na ljuto varivo od mahuna s paradajzom pa ćeš ga odmah zavoljeti..
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,515
Ljudi moji kad dođete mortus pijani kući nema boljeg lijeka od paradajz juhe što je ostala od ručka.

Nikad nisam umirao sutra dan ako je mama pravila paradajz juhu 😅🤣
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,515
A bilo je slučajeva puno. Ali to krivim što nije bilo juhe kad su me dovezli kući 😅🤣.

Dobra je i punjena paprika i sarma u takvim situacijama.

Samo što imam zabranu jesti sarmu kad pijem. Žena je jednom skidala kiseli kupus sa pločica pa sam dobio zabranu 😅🤣
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Mogu ga i volim jesti samo friškog.
Prerađenog niti pomirisati ne smijem, moji smiju kuhati paradajz juhu najkasnije 2 dana prije mojeg povratka s terena...zlo mi je već od samog mirisa...
 
Na vrh