• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

vuča autoprikolice traktorom

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
Pozdrav
dali smije traktor (konkretno Tomo Vinković 418) vući auto prikolicu ?
I trakor i autoprikolica su naravno registrirani , traktor ima kuku i utičnicu za autoprikolicu (znači rade svjetla,žmigaci i štop svjetla na prikolici kad je prikvačena na traktor) ,šta kaže zakon?
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ne vidim razloga da ne bi smio, sve do se poštuje NDM prikolice.
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
uglavnom bi vozio sijeno (nebi prelazilo dopuštenu nosivost prikolice od 550kg )
neznam dali postoji kakav zakon koji kaže možda da samo b kategorija smije vući auto prikolicu)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dado,
ZJ je prije pisal u drugoj temi da prikolic bez kočnice ne smije, natovarena (prikolica + teret), biti teža od pola težine traktora. Ukoliko imaš na prikolici naletnu kočnicu, onda nemaš problema.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
A kojih je dimenzija ta prikolica kojom namjeravaš voziti sijeno?
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
Prikolica je dimenzija 160x105 cm.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
A to planiraš voziti sijeno za kuneliće?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dado,
na tak maloj prikolici, ti nitko nebu kontroliral težinu. Pogotovo ako voziš sijeno u rinfuzi jer ga baš i ne stane ne znam koliko.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Na takvoj prikolici bilo bi moguće voziti balirano sijeno (male kockaste bale). Ali u rinfuzi malo teže. Očito je da se nema nikakvog iskustva sa sijenom!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Neki imaju malo više, a neki malo manje iskustva s nakladanjem sijena u rinfuzi. Može se, barem ja mogu, bez nekih problema natovariti sijena 1,8*1,4*2=5 m³. Otava je sitnija i ne može se baš toliko, nego malo manje. Imam prikolicu sličnih dimenzija sanduka (1,8*1,03 m) i vjeruj mi da znam koliko se može natovariti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Vozi, samo nemoj pokriti žmigavce :D
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
Sijeno će se voziti sa livade gdje je i skladišteno pod nadstrešnicom nekih 1.5km od kuće ,vozit će se i u rinfuzi i u malim balama ovisi ljetu/zimi -vozit će se za 3 koze ,pa kad potroše za par dana će im se dovesti novo ,pošto kod kuće baš i nemam puno mjesta za skladištenje sijena.
Dosad sam to vozio autom ali taj auto više nije regan pošto je star a novi nema kuku.
Hvala na dobronamjernim odgovorima,a kad budem trebao savjet u vezi sjena znam gdje ću se javiti :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Mislim da ti je jeftinije ugraditi kuku na taj novi auto jer nekad bu trebalo nekaj i iz daljeg dopeljati, a i ajo stisne minus nebu ti se baš na tomiču reumu navlačilo ili kakvu prehladu dobivalo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
#dado 413, taj tvoj zadnji post je trebao biti prvi. U tom postu se vidi za što (i kakav) prijevoz sijena ti treba auto prikolica. Jer po tvom prvom postu se to ne može zaključiti. Valjda nije teško napisati par rečenica iz kojih se može isčitati tvoja namjera?
Jedno je prevoziti balirano (ili sleženo) sijeno, a nešto malo drugačije je krcati i voziti sijeno tek osušeno (sa livade).:coffee:
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
Brgud,
Moj prvi post je bio onakav kakav je trebao biti. Dali registrirani traktor smije vuci registriranu auto prikolicu, da ne prelazi njenu nosivost tj. Šta kaže zakon, a u ovoj priči je sasvim nebitno dali ću voziti sijeno, par gajbi pive, ili prasce .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pitanje za brguda...Jel postoji neka tema na ovom forumu u kojoj ne komentiraš gluposti i mučiš ljude sa nepotrebnim pitanjima i zahtjevima? Ako hoćeš pomoć čovjeku daj mu neki pametan savjet kao naprimjer iwanho a ako ne baci neku umjesnu šalu ako već imaš potrebu pisat al nemoj pametovat. Di god se javiš tu soliš pamet. Isprike osoblju foruma ako nisam u pravu.
 
Na vrh