• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vučeni rasipač umjetnog u prometu

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
Pozdrav!
Imali smo neki dan raspravu - dilemu da li mogu u promet normalno ići bez registriranja vučeni rasipači umjetnog, šprice i ostala vučena mehanizacija? Naravno ako su osvijetljeni....Neki kažu da ne jer svako vučeno sredstvo navodno treba biti registrirano? :confused:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Hm, mislim da to za sad ide pod poljoprivredni priključak šta znači da ne podliježe registraciji.
Čuo sam nema dugo da sve šta na sebi ima priključak za kardan ne treba registrirati. Nadam se da je to istina.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
A prikolice koje imaju hidrauliku na kardan :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Ili s pogonom prek kardana? :icon_scratch:
Mislim da to nebu pilo vodu. :icon_sad:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Prikolice za sijeno i gnoj se ne registriraju, to sam pitao pred 10-tak dana na tehničkom kad sam traktor registrirao.


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nema logike. Običnu jednoosovinku od 3t koju skoro svi imaju moraš registrovati, a onu za đubre u kojoj se vozi i mnogo više tereta ne moraš.

Za rasipač, prskalicu, berač i slično se isto da raspravljati. Smanjiti cijene, osloboditi raznih nameta jer se koriste mjesec dana godišnje, ali zadržati uslove da moraju imati ispravnu signalizaciju i kočnice.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Po meni bi to trebalo vezati na traktor. Nešto slično kao kad osiguraš putnike u autu. Platiš cca 50, 100 ili više kuna dodatno i imaš osigurane priključke.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ali onda nema nameta za tehnički...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Jedan vozač jedne tablice i jedno osiguranje lijepo zvuči ali možda dođe i do nas .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Da, nema nameta za tehnički, ali garantiram da bi 90% ljudi platilo tih xy kuna dodatno za priključak. U konačnici bi vjerojatno bili i na dobitku.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja nemrem shvatiti ljdu kak mirne duše prihvačaju namete , čak srle na njih samo da se čim prije nabave /plate / otplte ....čak ako ih nemaju traže da im ih daju ..

Kad sam bio tako na nekom tečaju došla dva , polagala za motornu pilu , i onak usput pitaju jel bi mogli oni odmah i za kalač , halO!


imam neki osječaj da bi raja najradije registrirala i motiku , tak da mogu uokolo mahati s njom ..ali kad zagusti daju ti pušku i ne pitaju jel imaš položano za nju ,,,jsm

zapravo htio sam reč kad se registiraju priključki trebalo bu registrirati jotku , atest za klin , osigurač itd
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Slažem se da su ti atesti kod nas uglavnom smijurija. Ali isto tako treba priznat da većini korisnika ne bi dali ni da upravljaju čačkalicom, a ne prskalicom s otrovima ili motornom pilom. Ja nisam polagao za motorku, niti mislim polagati, jer ne vidim smisao da mi o tome predaje čovjek koji je nije nikada ni upalio, a ja sam s njom 4 godine zarađivao za faks. S druge strane, slažem se s ovom zabranom prodaje herbicida osobama bez dozvole i, što me najviše raduje, ograničenja kupovine više sredstava neko što gospodarstvo ima u ARKOD-u. Znam, svi odu u Bosnu i Srbiju pa kupe, ali i to će se s vremenom regulirati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh