• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Wolf Garten 2.42T problem

dariobih

Novi član
Tu od
5 Srp 2014
Poruka
8
Veliki pozdrav svima , novi sam na vasem forumu :) gledao sam dosta tema i citao , ali ipak moram svoj problem da podjelim sa vama .

imam kosilicu parkovsku wolf garten 2.42 T 156ccm 2.1kw pri 3000obrtaja

radila je super tiho i lijepo do prije pola godine . od tada sve gore i gore .
jako puno lupa tj velike vibracije ima i bucna je ,
evo jutros kanap je dosta tezak i nemam mi onog ravnomjernog hoda kada vucem kanap nego kao odjednom negdje uhvati i upali ( ali teze upali ) i onda radi bas bas bucno i trese se.


nadam se da sam objasnio koliko toliko . unaprijed hvala na odgovoru
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Koliko je stara, koji motor ima, kad je zadnji put vidjela servisera ?:(devil):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nož je opalio u kamen i radilica dobila po piksi.Servis nema sa tim kvarom nikakve veze.
 

dariobih

Novi član
Tu od
5 Srp 2014
Poruka
8
svake sezone sipam novo ulje , svjecica je nova , brinem se o tim stvarima .
ja licno nisam zakacio neko vece kamenje ali tata vjerovatno i jeste , i ja kontam da ima lufta na radilici da je neki od lezajeva stradao . kako ga je najlakse zamjeniti ?
i hvala na odgovorima
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
To bi trebao biti Tecumseh prisma 37 motor.

Pogledaj jel radilica savinuta od kakvog udarca ,ili je puknula kajla na zamašnjaku pa luduje paljenje.
Motori na ovim igračkama nemaju ležajeve koje bi mogel mijenjati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Lakše bi primijetio da si okretao kad je nož gore. Onda bi vidio da li je nož savinut i da li on stvara vibracije. Digneš je negdje gore da je možeš upaliti pa onda vidjeti što se događa sa nožem. Moguće je da je nož malo savinut, pa da je samim tim i radilica dobila svoje i da ima malo lufta na piksanama ili ležajevima, (to mogu biti uzroci takvih problema), prije nego sa magnetom.:icon_twisted:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Napisao je "da nema ležajeve koje bi mogao mijenjati". To znači da vjerojatno nema obične kuglične ležajeve na kakve smo navikli i koji se mogu mijenjati. Ima ovih novijih motora koji nemaju klasične kuglične ležajeva nego radilica se oslanja na kućište bloka motora (u kojem je piksla), ustvari nije piksla ili bronzina u klasičnom smislu da se je može mijenjati, nego je u bloku obrađeno sijedište radilice. E sad kakav je motor kod tebe ja ne znam ? :mur:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A zašto onda pametuješ i praviš se ciničan do drugih članova kad nemaš ni iskustva ni pojma.Izlaz radilice na koje je prišrafan nož se meri sa komparatorom i tek posle te mjeritve se može reč šta i kako dalje.U slučaju da je ovaj dio radilice savijen je pitanje dali se isplati popravljat jer popravak bi mogo koštat više od vrednosti kosilice.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Digneš je negdje gore da je možeš upaliti pa onda vidjeti što se događa sa nožem.

Meni ovo zgleda kao vrlo loš i opasan savjet...rekao bih nepromišljen
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako se cuje kao kucanje/lupanje iz dubine motora onda moguce da je luft klipnjace. Nista neobicno kod tog motora. U tom slucaju popravak nije isplativ, naime takav novi motor iz starih zaliha kosta oko 600kn:icon_pray:
Ako su vibracije, onda ili noz ili radilica dovile po piksi kak vele kolege. Komparator je za kontrolu radilice preprecizan. Manje vise sve kosilice nakon nekoliko udara pobjegnu iz centra. Zato preporucam da prirucno montiras nekakav profil kojega stegnes npr stegama na nacin da ti prolazi blizu vrha osovine radilice. Radilicu tada rukom okreces i pratis jel ti se mjenja zazor i koliko.
Na nekim kosilicama i sam prihvat noza na osovinu moze stvarat lupanja, kao npr na onim zvjezdastim prihvatima kad im se dosjedne povrsine potrose.
 

dariobih

Novi član
Tu od
5 Srp 2014
Poruka
8
hvala puno momci , nije lupanje iz motora , samo velike vibracije i jaci rad na leru
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kako mislis na leru, na malom gasu ili kad se vrti nazivnom brzinom ali bez opterecenja?
Kod paljenja jel osjecas kakvo cudno cupanje spage iz ruku?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Da li su se vibracije i buka pojavljivale postepeno i bivale sve jače ili su se pojavile odjednom ?:(think):
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Radilica se da izravnati, sad jel se smije drugo je pitanje.Proizvođači kažu ne.

Ako je jače savinuta s vremenom si napravi lufta u piksi i onda ni nova ne pomaže.

Kako kolega kaže , cijena novog motora ove snage nije pretjerana.

Pogledaj prije kakav je nož, jel kučište zpuklo ili prohrđalo , pitanje kakav je pogon .
 

dariobih

Novi član
Tu od
5 Srp 2014
Poruka
8
kanap je tezi za potezanje ali nema vracanja kompresije , a cim upalim ona melje kao traktor :D i vibrira
 
Na vrh