• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

www.transfeco.co.de

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Imam pitanje za sve forumase..

da li je netko vec radio sa ovom agencijom..

naime, dogovorio sam kupovinu traktora iz Njemacke, rijec je o Fendt Turbomatik 309 LSA sa utovarivacem..
Eh, prodavaoc mi je dao uslov kako da izvrsim uplatu, medjutim meni se nesvidja ta ponuda da posaljem kes da bi on mogao meni poslati traktor.. Meni odgovara kada primim traktor ovdje na carini da njemu proslijedim novac..

Eh sad ova agncija navvedena gore bavi se time, i ona bi trebala da stoji izmedju nas, i da primi traktor od prodavaoca i novac od mene i kad ja primim masinu onda bi oni preli njemu novac, u suprotnom ako traktor nebude pasao meni onda bi oni vratili meni novac i traktor prodavaocu..:scratch

kolko je to po vama sigurno i pametno...

Da li biu bilo pametno da ja kontaktiram tu agenciju u Njemacku i da provjerim ustvari tacno o cemu se radi..

Hvala..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
najbolje da to zaboravis imam ja kolegu koji je lane uplatio tako 1000eura kapare i vise mu se nikad nisu javili.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
najbolje da to zaboravis imam ja kolegu koji je lane uplatio tako 1000eura kapare i vise mu se nikad nisu javili.

Ma da, i meni smrdi na tako nesto, ali javit cu mu se opet i pokusati platiti kad masinu vidim u BIH, inace nista od toga..

Ovaj je dobro zagrizao za mene, neznam.. :)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Ma da, i meni smrdi na tako nesto, ali javit cu mu se opet i pokusati platiti kad masinu vidim u BIH, inace nista od toga..

Ovaj je dobro zagrizao za mene, neznam.. :)
pa riskiraj onda 500 euri i otiđi u njemacku plati traktor i sa prevoznikom dodji nazat.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pravilo broj 1 pare unaprijed se nedaju.ni kapara. u ovom slučaju
Ako ti se traktor sviđa,i ako ti je cijena ok,put podnoge i odi sam po traktor.
Dogovori termin i to je to.Mada je to već sumnjivo da on traži kaparu????
A ti nemožeš niodkoga očekivati da platiš traktor kad dođe na carinu.To ni ti nebi nikome dozvolio,jel tako?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ma da, nebih o tome vishe raspravljao i sam sam nadosao..

Nisu svi isti, ja sam prodao covjeku Zetor 7245 u Kozarac , covjek je bio u Svicarskoj i preko telefona smo dogovorili pazar, on mi sutra dan poslao kaparu preko racuna, i ja natovario trakor na kamion i odvezao mu kuci..Komsija je bio tu i primio robu..i rest love platio..:roll::roll:
 
M

MOCO

Guest
neznam koliko pratite strane forume, ali u zadnjih par mjeseci na jednom izuzetno cijenjenom austrijskom forumu stalno imaju izvješeno upozorenje kako je na djelu velika internetska prevara u prodaji traktora, te se ljude opominje da nislučajno ne uplačuju ni centa unaprijed pogotovo ne "po nekim uputama prodavatelja".Radi se o uhodanom modelu prevare tako da oglase traktor, međutim traktor je poprilično povoljan pa je to mamac koji naivni progutaju i uplate ili puni iznos ili kaparu ili kad se nemogu drugačije dogovorit onda se uplačuje do 300eur za "troškove prijevoza traktora do kupca ili granice".
Jedino sigurno je otiči tamo i vidjeti traktor, te ga odmah kupiti i odvesti.

http://www.landwirt.com/Internetbetrug-Bitte-um-Vorsicht,,10931,,Bericht.html

http://www.landwirt.com/Forum/30854...atte-bereits-Kontakt-mit-Betrugsanzeigen.html

http://www.landwirt.com/Forum/117227/INTERNETBETRUG.html
 

Najnoviji postovi

Na vrh