• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR ili Kinez ?

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo danas sam kupio ovaj motor i planiram ga ugraditi na moju mutu
Dilema je dali je to Kinez ili izvorni motor kojeg su kinezi prekopirali ?

Ono što treba da uradim na njemu je vjerovatno pumpa , u karteru je ulje razrijeđeno naftom , vjerovatno pumpa propušta
Isto tako ima prilično nestabilan rad , ili ne dolazi dovoljno nafte ili nešto u pumpi zeza , produvao sam dovod nafte a nije bio ne zaštopan
Možda bi trebao i karike zamijeniti pošto se osjeti mnogo dima na auspuhu

photo0160i.jpg


photo0161c.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti je janmar original . licencno je radjen moj kipor od tog motora i koreanac je . e sad kinezi sve stancaju da se vise nezna sta je sta. uglavnom delove ti verovatno mogu pronaci samo moramo znati precnik stubline i tip motora. kod kipora je bolja pumpa i nije skupa a ni dizna. oko 30 eur mislim da je oboje i oko 15 eur karike. imaju u novom sadu verovatno sve delove samo mi posalji koji je tip motora pa ti javim. karike treba da su 68mm precnik i debljine 2-2-4 mm. daces mi podatke pa javim.nemoj otvarati motor jos . najverovatnije pumpa zeza i dizna. to im je boljka.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prvo bih probao sa pumpom posto je losa sigurno i diznom. zbog njih dimi sigurno. tu su kvalitetnije karike i sklopovi sigurno nego sad ovi a i da se neizlazes trosku mozda nepotrebnom. pones taj motor do mene pa cemo videti dal su iste pumpe i dizne ko na mojem kiporu. pa cemo videti kako radi onda. ako ti odgovara
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Odgovara ali problem mi je granica , teško mi to ganjati preko granice , uvijek nešto zezaju mada možda tako i uradim
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prijavi ga za servis da ga teras ako te zezaju. najlakse cemo ga tako isprobati.mislim da su potpuno iste pumpe i dizne ali treba ipak proveriti. upisi mi oznaku motora pa cu se malo raspitati. u krajnjem slucaju ponesi pumpu i dizne pa cemo skinuti sa mog kipora pa uporediti. on je licencno radjen od tog motora. koje je snage motor. moj je nepunih 300cc i 5ks. ako ti je jaci onda je pitanje ali ovaj moj je original isto za mutu. ima konusnu radilicu na kraju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Na motoru nisam uspio pronaći nikakve podatke
Možda bi bilo najbolje da ja skinem moju pumpu i diznu i ponesem kod tebe a stavimo na tvoj motor i probamo , tako ćemo da eliminišemo sve sumnje u motor
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u dnu motora gde se sarafi pogledaj ukrug negde dal nema ukucanu oznaku motora. trebalo bi da su isti koliko ga mogu videti ovako.ponesi ako nista pumpu i diznu pa cemo uporediti i staviti na moj motor. ovaj je takoreci nov oko 200rs. besprekorno radi. to je boljka ovih motora ali nisu skupi delovi i ima ih samo ako su isti a trebalo bi. sad cemo saznati. od kipora su bolje pumpe i dizne i bolje pali kad je hladno. ulje sipaj 10w40 polusintetiku da znas ili eventualno 15w40 mineralno ako nekoristis po hladnoci
 
Na vrh