• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaljevanje vinograda

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
Pozdrav,

imam vinograd od 300-tinjak čokota star 10 godina, i kako je ove godine suša ubitačna zanima me dali bih što postigao sa zaljevanje vodom pod panj. Dakle recimo kantu 20ak litara pod svaki panj jer imam osječaj da su se bobice počele mreškati, a pošto nema na vidiku kiše jedino mi ovo pad na pamet...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Pozdrav,

imam vinograd od 300-tinjak čokota star 10 godina, i kako je ove godine suša ubitačna zanima me dali bih što postigao sa zaljevanje vodom pod panj. Dakle recimo kantu 20ak litara pod svaki panj jer imam osječaj da su se bobice počele mreškati, a pošto nema na vidiku kiše jedino mi ovo pad na pamet...
Svaka kapljica vode u tlo dobro će doći; daj vode što više možeš i loza će biti vrlo zahvalna. :drinkers:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
mi smo s creinom zaljevali,5000 loza smo zalili s oko 70000 litara,nadam se da ce biti koristi lozi a ne samo korovu :rolleyess:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
jel netko koristi ovo???

vidim da vinogradari najcesce koriste tenziometar,
ja imam dva komada koja pratim vec 3 godine, ali
ne uzimam rezultate ozbiljno, samo zbog kontrole vlage,
pa me zanima ako ga netko koristi,
kako ga prati i jel mozda preracunava rezultate ili
ima neki graf po kojem se prate ocitanja???

hvala
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
može li netko malo napisati nešto o navodnjavanju vinograda. probao bih jedan manji dio sa alkateom pola cola sa kapaljkama. koja količina vode po trsu je potrebna u vegetaciji. unaprijed hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh