• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zamašnjak za briggsovu kosilicu

Mata092

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Pozdrav ekipa
U potrazi sam za zamašnjakom za Briggsov quantum 750 motor koji je ugrađen na Vikingovu kosilicu, model MB3RT. Part number je 691987
Nigdje po trgovinama nemaju, tu i tamo se nude da mogu naručiti ali onda cijena ode u nebesa. Nisam znao da je to toliko skupo, inače ne bih sam radio kajlu koja ga je unistila.
Uglavnom ako tko zna koji zamašnjaci još pašu na takav motor i ako kojim slučajem netko ima za prodati takav zamašnjak, to bi mi bio spas.
 

Prilozi

  • DSC_0004_10.jpg
    DSC_0004_10.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 82
  • DSC_0003_12.jpg
    DSC_0003_12.jpg
    51.6 KB · Pregleda: 77

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a glej , daj malo ti baci neke mjere i tak ..ja mogu provjeriti tek za vikenda ?

a kaj se desilo tvome?
 

Mata092

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Aj budem sutra ga izmjerio.
Ma kajla je otišla,pa sam sam napravio novu,ali od neadekvatnog materijala, za prvu ruku dok ne kupim. Međutim kosio sam i dalje cijelu sezonu ne kupivši original kajlu i malo je napuko zamašnjak. I onda sam ponovio proces sa homemade kajlom dok ne nabavim i zamašnjak i kajlu i ovaj put je puko totalno i gotovo.
 

Mata092

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Promjer mu je 16,5 cm
Visina 5,0 cm
Promjer rupe 2,2 cm, mozda je i 2,0 jer je razvaljena malo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam rakopao u zadnje vrijeme par tih motora ,..nisam siguran da sam kojeg ostavil
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
našao sam jednog , promjera je 167 mm , visine 45 mm
rupa na manjoj strani konusa je fi 15 mm
magnet ima 2 pola ..ne sječam se da li su tu bile platine ili ne , vjerojatno da .



ako ti paše šaljem tiskom ..pa daj podatke na PP ?
 

Mata092

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Misliš da bi to moglo radit? Mogu probat pa vidjet jedino
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh