• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštita bilja-VOĐENJE EVIDENCIJE

M

MOCO

Guest
EVIDENCIJSKI LIST O UPORABI SREDSTAVA ZA ZAŠTITU BILJA

ovaj list moramo voditi ako hoćemo poticaje, dali ste počeli s vođenjem te evidencije i kako vam ide?

neznam dali treba za svaku kat.česticu ili arkod parcelu!!?
nekako bi mi bilo logočnije da je po arkodu,jer po njemu sada idu i poticaji a i lijepo piše u zahtjevu za potporu koliko sam m2 zasijao čime pa mi je lakše upisivati. Al, jbg. kod nas mora biti komplicirano pa mi danas kažu u općini da oni misle da ide po kat.čestici.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja sam baš jučer pričao sa čovjekom u savjetodavnoj službi.
kaže da treba voditi po arkod parcelama,a ja ću ovih dana početi voditi evidenciju i nadam se da do tada neću dobiti nekog inspektora za vrat.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Treba voditi po arkod parcelama, a to je i puno jednostavnije i točnije površinski, nego po katastarskim česticama. Katastarske čestice su u 99% slučajeva male i ima ih po nekoliko u jednoj arkod parceli, a s obzirom na to da su te čestice utvrđene prije cca 150 godina za vrijeme Marije Terezije možete si misliti koliko odgovaraju stanju na terenu.
Ali dobro...bar ću ja imati posla u struci do penzije.
 
S

seljaček

Guest
Treba voditi po arkod parcelama, a to je i puno jednostavnije i točnije površinski, nego po katastarskim česticama. Katastarske čestice su u 99% slučajeva male i ima ih po nekoliko u jednoj arkod parceli, a s obzirom na to da su te čestice utvrđene prije cca 150 godina za vrijeme Marije Terezije možete si misliti koliko odgovaraju stanju na terenu.
Ali dobro...bar ću ja imati posla u struci do penzije.

To što kažeš ima logike ali te pitam koj propis ili zakon je kod nas logičan? Što se tiče posla u struci i u penziji češ imat posla i tvoja djeca jer kak to kod nas ide još 100 godina nebude sređeno, osim ako ne dođe opet neka Marija Terezija.
 
H

HRVOJE_S

Guest
Treba voditi po arkod parcelama, a to je i puno jednostavnije i točnije površinski, nego po katastarskim česticama. Katastarske čestice su u 99% slučajeva male i ima ih po nekoliko u jednoj arkod parceli, a s obzirom na to da su te čestice utvrđene prije cca 150 godina za vrijeme Marije Terezije možete si misliti koliko odgovaraju stanju na terenu.
Ali dobro...bar ću ja imati posla u struci do penzije.

Ljudi ja imao kontrolu i vodio sam po arkod parcelama i inspektor rekao da je u redu to!
 
H

HRVOJE_S

Guest
M

MOCO

Guest
imao sam inspekciju i imao sam i te papire ispisane, sve po kat.česticama, inspektor je rekao da mogu voditi i u kompu baš zato što se u exelu tablica može prilagođavati, jer ovi formulari su jako nesretno napravljeni.
 
V

vstapic

Guest
Imaš ovaj program na internetu ja tu sebi pišem, ako nemaš puno zemlje besplatno je ... evo link http://www.egap.hr/
Ako imaš više zemlje onda nešto sitno platiš, a zgodno je jer vrijedi i za integriranu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo npr. ja obrađujem 30 parcela, ali samo 10 ih je u arkod sustavu, odnosno na njih dobivam poticaj.
Znači ja moram voditi evidenciju samo za to što mi je pod poticajem??
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ne,ti moras vodit evidenciju o svim potrosenim sredstvima...bez obzira dali je parcela u sustavu poticaja ili ne...sto kupis i potrosis treba evidentirat na kojim povrsinama je utroseno..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma da???

A tko evidentira količinu koju ja kupim??? Još pogotovo ako nisam u sustavu PDV-a??

Ja mogu prikazati da sam kupio toliko koliko mi treba za površine koje su mi pod poticajem??
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ako nisi u sustavu pdv-a onda ti mogu napuhati pod rep...ali ubrzo neces moci dobivati poticaje ako neces biti u sustavu pdv-a..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh sad....to se pričalo i prije 5 godina pa ništa. Iako sam tada ušao u sustav i bio 3 godine u njemu, a svi ostali su dobivali poticaje i dalje, a ja sam dobio samo 30 tkn duga.

No sad smo u EU pa budemo vidjeli. Samo nek oni nama daju u miru raditi i sve bude ok i kak treba.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
Ma da???

A tko evidentira količinu koju ja kupim??? Još pogotovo ako nisam u sustavu PDV-a??

Ja mogu prikazati da sam kupio toliko koliko mi treba za površine koje su mi pod poticajem??

ma da i jesi u sustavu pdv-a nigdje ne piše da baš zaštitna sredstva moraš uzet preko računa...
...da im nebi nešto pisal...znaš da su tak i američke mafijaše pohvatali...:(giggle):
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Pozdrav, zanima me gdje ima za pronaći tablica za vođenje upotrebe pesticida ili je možda netko ima da mi skenira? Unaprijed hvala. :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Ja koristim eGAP aplikaciju , zakupim godišnju licencu i nemam problema, u par klikova ispunim svu evidenciju .
 

Najnoviji postovi

Na vrh