• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zastita posjeda dok vas nema

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
pozdrav
recimo da ste u gradu a zemlja "u materinoj"...mozete na istu samo vikendima jer u gradu radite...kako zastiti posjed? ima li koristi od video nadzora? postaviti mine, bombe, struju u ogradu i na kvake vratiju:icon_rofl:? imate li kakvih iskustava po ovome pitanju?

hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dobri susjede vrijede više nego bilo kakvi sustav , ako i pola odnesu još uvjek ostane pola
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Postaviti lažne kamere i table video nadzor..najjeftinije a učinkovito, naravno na neku pristojnu visinu da ih nemogu pokidat.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ja sam informaticar pa ce biti tu video nadzor kak spada, server recorder i tak, internet. No ne znam koliko ce to odbiti bande. Neke stvari poput tv-a i sitnijih alata bi odnosio sa sobom ali traktor i strojeve nemres. Mozda bi to i unajmio u startu. Jel se kradu sadnice, ograde i slicne stvari? Ako kamere snime.lice lopova kakva je procedura? Privatna tuzba?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,539
nekad davno (90-tih) dok sam učio osnove prava rečeno je da fotografija nije dokaz na sudu...znači onaj kojeg si sinimio može tvrditi da si krivotvorio dokaz...
ali da ga snimiš za svoju dušu i uvatiš ga za gušu nakon toga...može, ali pazi da nema svjedoka..:icon_lol:
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Mislim da to jos vrijedi. Iako, ima neka.shema sa natpisom da se snima i tak...video nadzor je dio zastite...bilo kakva iskustva dobro su dosla
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Darijus, dobro se rekao..nekad davnih 90, Video snimak je sada dokaz u postupku, pod uvjetom da su table (naljepnice) s upozorenjem bile vidno istaknute. a vanjske nadzorne kamere po gradovima samo indicija, tj. sumnja da je netko baš ta osoba koja se traži.
@foler..privatna tužba za nanesenu štetu do 1000 kuna, što neznaći da policija neće tragat i za onima koji su prouzročili manju štetu, razlika je u tome što Policija podnosi prijavu za veću štetu a za manju ti osobno državnom odvjetništvu.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Na koji bi jeftini nacin vi ogradili parcelu s natpisima privatan posjed itd a da se tu ogradu nikome.ne isplati krasti?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
U današnje vrijeme sve se isplati krasti, bila ograda od drveta ili metala.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Na "zanimljiva" mjesta postavi ovako nešto. Lopovi budu išli u katastar da potraže tvoj posjed, da se opet ne zajebu.
250px-PROM-1_bounding_landmine.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Nađeš onog tko to radi u tom kraju, pokažeš mu zube (ne doslovno) i kad se raširi priča imačeš mira. Meni su prošle zime dečki uletili u šumu i malo si narezali drva za prodaju. Drugi dan nazovem jednog od tih malo popričam sa njim i više niti ne prolaze kroz šumu iako kroz nju vodi put. Treba biti malo i bezobrazan.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vargas ti bi meni bio brat po oružju,imamo slične interese,meni je žao što mi murija čopila hrpu tih upaljača od PROM.dovoljno bi bilo 3-4 na neku površinu običnih upaljača ili sa svjetlećim ,mislim da više noćni posjetioci ne bi prilazili,sa ovom sa slike jedino u rešt
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ja sam opet mišljenja da kamera nije nikakva zaštita od krađe , neko ko hoće nešto odnijeti kamera ga nemože spriječiti
Jeste da kamera doprinosi tome da se lopovi uvijek okreću liniji manjeg otpora (tamo gdje nema kamere i komplikacija) ali ako žele nešto od tebe mislim da nećeš imati sreće , pogotovo ako se radi o mašinama,željezu,nafti,amulatorima i sličnim njima interesantnim stvarima
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
S druge strane ako zna da su tamo kamere bude se maskirao. Ovako ako ne zna da su tamo nece.
 
Na vrh