• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštitna cijena jabuke berba 2009

  • Temu pokrenuo atomizer
  • Datum prvog posta
A

atomizer

Guest
4.rujna na sajmu u Donjem Kraljevcu je bio okrugli stol.Osim predstavnika hladnjača i proizvođača bio je prisutan ministar Čobanković i Kuterovac.Rasprava je bila određivanje minimalne zaštitne cijene za 1.klasu jabuke(Idared).Nakon dugog sastančenja svesrdni ministar je rekao da cijena nemože biti veća od 2 Kn.Komentar je njegov zadnji bio ako VI sebe ne vidite u toj cijeni radite neki drugi posao.mislim da svaki normalni čovjek nema šta više komentirati.
 
A

aljmas

Guest
Re: zaštitna cijena jabuke berba 2009

mislim da nisi dobro shvatio ili ne računač onih 0,50 lp

otkupna cijena za jabuku je 2,50 kn franco hladnjača
 
L

ladovina

Guest
Re: zaštitna cijena jabuke berba 2009

nije mi jasno,ako mi (proizvođači) dobijamo na račun tih 50lp. od države,kakvim mehanizmom misle natjerati otkupljivače da izpoštuju zaštitnu cijenu?
 
A

aljmas

Guest
Re: zaštitna cijena jabuke berba 2009

¸ne dobivamo to mi nego to dobije otkupljivač
 
A

aljmas

Guest
Re: zaštitna cijena jabuke berba 2009

¸ne dobivamo to mi nego to dobije otkupljivač
 
K

korisnik2408

Guest
Re: zaštitna cijena jabuke berba 2009

Kolika je cijena industrijske jabuke?
 
A

atomizer

Guest
Re: zaštitna cijena jabuke berba 2009

aljmas kako sam ja shvatio mi čemo proizvođači dobiti 2 kn za kg a otkupljivač če za svaki kilogram otkupljene dobiti od države još 50lipa.jer austrijske jabuke ima ko kamenja po 1.40kn koliko znam. ma da dobijemo i 2.50kn opet smo ga najebali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh