• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zasto jako zagrijan traktor nece upalit?

Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Pozdrav! ispricavam se ako ovakva tema vec postoji, ali moram pitat jer imamo veci problem sa traktorom! znaci odem sa rotodrljacom podrljat cca 1 jutro, tokom rada temperatura opasno raste pa onda stanem 3-4 puta da radi u leru, da se ohladi, i tak ja to nekak podrljam i kad dodjem kuc traktor mi nece upalit 5-6 sati! neda se ni alnasovat, i kontrolka slabo svijetli, kao da nedobiva "puni" napon! znam da mu je drljaca jako teska, i da je to zbog toga, jer to je jedini prikljucak pod kojim se to dogadja, mene zanima sta je tu tocno u kvaru, i dokle jos more tak terat tu drljacu! on ima 63 KW a drljaca je 2,5 m
nadam se da razumijete sta govorim
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Malo više informacija o traktoru i njegovom općenitom stanju nebi bilo na odmet.

Roto drljača od 2.5 m za traktor od 53kw nebi trebala bit neki problem.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
fiat 780dt, masina u jako losem stanju, kad je ispod 0 uopce nepali. mehanicar je rekao da ima blizu 30000 rs, sto ja nevjerujem!
ovo je treca god da radim sa drljacom, prve sve ok, druge tak-tak, a ove nikak pa nikak jedva smo posadili 15 jutara kukuruza! znaci sve teze i teze i to u jako kratkom periodu. pod punim gasom idem, ima puno stupnjeva prijenosa pa neznam tocno koja bi bila, al mislim 2. sporohodna!

kreno sam radit s njom u jednoj brzini, ali sto vise radim, moram sve sporije i sporije, bokte skoro sam dosao do 1 sporohodne!
 
Posljednje uređivanje:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Pozdrav! ispricavam se ako ovakva tema vec postoji, ali moram pitat jer imamo veci problem sa traktorom! znaci odem sa rotodrljacom podrljat cca 1 jutro, tokom rada temperatura opasno raste pa onda stanem 3-4 puta da radi u leru, da se ohladi, i tak ja to nekak podrljam i kad dodjem kuc traktor mi nece upalit 5-6 sati! neda se ni alnasovat, i kontrolka slabo svijetli, kao da nedobiva "puni" napon! znam da mu je drljaca jako teska, i da je to zbog toga, jer to je jedini prikljucak pod kojim se to dogadja, mene zanima sta je tu tocno u kvaru, i dokle jos more tak terat tu drljacu! on ima 53 KW a drljaca je 2,5 m
nadam se da razumijete sta govorim

1. nikako ne tako zagrijan ostavljat u leru ( cca. 500, 600 okr.) nego na cca. 1000 okretaja, jer na tako malim okretajima imaš jako mali protok vode i ulja, a i ventilator ne radi ništa dok se tako polako vrti.
2. prema snagi, 2.5 metara mogu biti problem , jer tu veliku igru igraju 3 stvari;dubina rada, brzina kojom ideš (km/H) i treća stvar
BRZINA VRTNJE NOŽEVA -ROTORA -TJ, RADNIH TIJELA, u kojoj leži veliki zajeb.
standardna vrzina je nekih 250 okr/min, ali se to da može promjenom prijenosnih omjerau getribi rb-a i korištenjem 540 ili 1000 okr. pto-a mijenjat od cca. 150 do 450 okretaja, što nikako nije svejedno, nije isto opterećenje, posebno za tu snagu.
53 kw to može tjerati , ali treba uzeti u obzir gore navedno i tome se prilagoditi.
3.Kvar može i nemora biti ozbiljan ,ali ovo što si naveo da ne možeš alnasovati, upućuje na neko ribanje. tj cvikanje negdje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
fiat 70-66, masina u jako losem stanju, kad je ispod 0 uopce nepali. mehanicar je rekao da ima blizu 30000 rs, sto ja nevjerujem!
ovo je treca god da radim sa drljacom, prve sve ok, druge tak-tak, a ove nikak pa nikak jedva smo posadili 15 jutara kukuruza! znaci sve teze i teze i to u jako kratkom periodu. pod punim gasom idem, ima puno stupnjeva prijenosa pa neznam tocno koja bi bila, al mislim 2. sporohodna!

mislim da si si sam dao odgovor
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
fiat 70-66, masina u jako losem stanju, kad je ispod 0 uopce nepali. mehanicar je rekao da ima blizu 30000 rs, sto ja nevjerujem!
ovo je treca god da radim sa drljacom, prve sve ok, druge tak-tak, a ove nikak pa nikak jedva smo posadili 15 jutara kukuruza! znaci sve teze i teze i to u jako kratkom periodu. pod punim gasom idem, ima puno stupnjeva prijenosa pa neznam tocno koja bi bila, al mislim 2. sporohodna!

30 000 rh vjerojatno nema, ali 20 000 je itekako moguće , nikakvo čudo.

mislim da si si sam dao odgovor

Moglo bi biti,
ali ne kužim kako ne može alnasovati?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
1. nikako ne tako zagrijan ostavljat u leru ( cca. 500, 600 okr.) nego na cca. 1000 okretaja, jer na tako malim okretajima imaš jako mali protok vode i ulja, a i ventilator ne radi ništa dok se tako polako vrti.
2. prema snagi, 2.5 metara mogu biti problem , jer tu veliku igru igraju 3 stvari;dubina rada, brzina kojom ideš (km/H) i treća stvar
BRZINA VRTNJE NOŽEVA -ROTORA -TJ, RADNIH TIJELA, u kojoj leži veliki zajeb.
standardna vrzina je nekih 250 okr/min, ali se to da može promjenom prijenosnih omjerau getribi rb-a i korištenjem 540 ili 1000 okr. pto-a mijenjat od cca. 150 do 450 okretaja, što nikako nije svejedno, nije isto opterećenje, posebno za tu snagu.
53 kw to može tjerati , ali treba uzeti u obzir gore navedno i tome se prilagoditi.
3.Kvar može i nemora biti ozbiljan ,ali ovo što si naveo da ne možeš alnasovati, upućuje na neko ribanje. tj cvikanje negdje.

pod jedan si u pravu! pod 2: ok idem dosta duboko,(hah hah hah i to po jebenom oranju, bez tanjuranja) ali u jako maloj brzini pod punim gasom, evo iso sam sad probat(3sata nakon rada), i nist, i kontrolka jedva svijetli. sad me strah da nece vise uopce htjet

nije zbog masine, zbog akumulatora je! sad samo trebam otkrit zasto akumulator izgubi snagu kad traktor radi pod punim gasom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
moguće da ti alternator ne valja i dok traktor radi umjesto da puni on vuče struju, meni se to par puta dogodilo.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Izgleda da tvoj alternator prefilava.Nevalja mu regler.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Izgleda da tvoj alternator prefilava.Nevalja mu regler.

vjerojatno, to je meni znalo biti na 533, probaj raditi sa upaljenim svjetlima i uključi neke potrošače pa češ viditi onda šta se dešava.a za temperaturu, da ti nije hladnjak zaštopan?
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ajd nadam se da je samo alternator-da prefilava akumulator! nije zastopan, ma za temp kuzim- tesko mu je i oce dusu ispustit, normalno da tem raste
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ako je mašina u lošem stanju i rotodrljača malo teža za pogoniti, jer nisu sve jednake, ideš duboko u oranje, onda je njemu i malo 70ks, trebalo bi mu bar 80ks.

meni se isti vrag događao na ursus i svake mi druge godine crkne akumulator, jedino kad su sva svjetla bila upaljena na njemu sve radi normalno, izgleda da je punio previše.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Problem ti je ili u četkicama (i nosačima istih) i/ili u kliznim prstenima, jer četkice poskakuju na velikim okretajima, pa alternator nema uzbude.
Otvori ga i provjeri to, iili ga jednostavno zamijeni s nekim od auta.

Inače, uzmi najjeftiniji multimetar i izmjeri napon akumulatora na 1000...1500 okretaja motora i na punom gasu. Na višim okretajima bi trebal napon biti viši (ili dođe do 14.4V). Probaj isto i s uključenim svjetlima.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Problem ti je ili u četkicama (i nosačima istih) i/ili u kliznim prstenima, jer četkice poskakuju na velikim okretajima, pa alternator nema uzbude.
Otvori ga i provjeri to, iili ga jednostavno zamijeni s nekim od auta.

Inače, uzmi najjeftiniji multimetar i izmjeri napon akumulatora na 1000...1500 okretaja motora i na punom gasu. Na višim okretajima bi trebal napon biti viši (ili dođe do 14.4V). Probaj isto i s uključenim svjetlima.

a moguće da je i alternator (polovi) zaštopan od prašine, ulja i ko zna čeg pa i to šta kažeš, da se otvori i proba očistit, iako onda sumnjam da bi filao ikako, ali uvjek takve bezazlene sitnice naprave cijelu zbrku
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
a evo da nekazete pito je a sad se nejavlja! pa ako koga zanima regler cmo stavit novi, alternator je zasad kod AE, pa cmo vidjet dalje! uglavnom svima zahvaljujem na odgovorima i savjetima!
 

Najnoviji postovi

Na vrh