• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zavarivanje plin+kisik

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Dobra škola,od onda sa štovanjem i strahom prilazio bocama dosta dugo,zato sam sad i pitao za tu kombinaciju inače bi vj več ja to probao složit bez da prije pitam nekog,al strah je tu negdje pa sam rekao ajd da pitam prije i zato kažem novi šlaufi i boce negdje van garaže A o tome da nisam dva dana čuo,hmm,mislim da i duže od dva dana,i sad na ljevo uho malkice slabije čujem poslije toga

Sreča kaj se to dogodilo jer je kolega imao namjeru vozit jednu vreču u bunkeru u autu doma,ko zna kaj bi se dogodilo putem,mladost-ludost

Barem nije čul kad su ga špotali

E baš to puknuti,onda sam i ja skoro bio puknut od strane starog a i stari je skoro puknuo kad su na hitnoj htjeli zvat policiju jer smo dvoje bilo maloljetni a kao stari nije pazio kaj radimo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako si početnik malo proguglaj ima oko toga još zamki .
Sve oko kisika i spojeva se ne smije podmazivati .
Kisik je eksplozivan na mast .
Također plin je samozapaljiv ako je tlak veči od jedan bar . i tak sigurno sam još štotšta zaboravio .
U normalnim okolnostima neke stvari radim šablonski , niti ne razmišljam o njima .
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
A relativno sam početnik,kod kuče je to dobrih 10 god i potrošena su dva seta do sad,znam da oko kisika nesmije bit ništa masno a za ovo sa plinom,tj pritiskom ču još malo proučit,to mi nije najbistrija stvar,znam da mi je to spojio čovjek koji se bavio plinskim instalacijama i naštelao mi na manometrima na bocama i ja sam tak dalje radio,a sad ako spojim propan butan to ču se malo posavjetovat sa nekim ko radi u toj kombinaciji da nebi pak kaj zaj...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kiseonik se steluje na 4bara izlazni pritisak a nekad u secenju i do 8bar. acetilen ide od 0,5-0,8 bar na izlazu. za propan butan nisam siguran ali sigurno manje od 1 bar. i nikad se boce neiskoriscavaju do kraja. to je najopasnije i tad moze doci do zestoke eksplozije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh