• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zbrinjavanje starog ulja

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,068
Bok decki.
Nakon zamjene ulja u traktorima i ostalim vozilima... kuda sa starim uljem?

Nekad se moglo vratiti u trgovinu, a sad vise ne.
U cijeni ulja placamo cifru za zbrinjavanje, ali kome vratiti to ulje?

Antifriz se isto mogao vratiti u trgovinu. Ne primaju vec godinama.
Zasto se tekucina za kocenje ne smije mijesati sa motornim uljem?
Kome nju odnijeti?

Molim vas, nemojte pisati da bacate ulje u kanale i prirodu....
Hvala
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,339
Upotreljavam ga za podmazivanje lančanih pila.
Postajalo miješam sa kožom, a talog pošpricam po drvima u kotlu!
Sve eko! 😛
Pitaj kod automehaničara.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
488
Ako imaš nekakav kanal ili živicu za zapalit-očistit....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Moje iskustvo sa starim motornim uljem. Za dvadesetak godina bavljenja autoprijevozom i još nekim drugim djelatnostima koja su uključivala teretna motorna vozila. Pošto kao osviješteni građanin većinom sam sam mijenjao ulja na motornim vozilima i tako staro ulje skupljao u kanisterima i limenim bčvama od 50 lit. I tako godinama se je skupilo oh ho količine ulja. I kamo sad sa njim, a kad ono pojavio se je jedan prijatelj koji takvo ulje koristi za grijanje centralno.:oops:
I tako mi trkeljamo o svemu i ničemu a i voli popiti .....:love:
A ča držiš u unim fuštima? A vero staro ulje. A ča ćeš s njm, a čekam da ga ki zame. Vero ja ću ti ga zet , i tako dopiči sa auto prikolicom , nakrca sve i grijao se je celu zimu....:ppozdrav:
Dobro i toplo njemu i je se ga riješio.😇
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,776
Pa sad nisam već neko vrijeme, al baš budem. Ako oni ne primaju, onda ne znam ko bi trebal.
Ak ne bu htel uzeti, samo im ostavim pred vratima nakon radnog vremena...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,062
Automehaničarske radione se griju na to..
Al mora bit većinom motorno, bez vode unutra. To im zna onda utjecat na rad peći..
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
668
Morate zakonski reciklirati. Ako vam dođe inspekcija bude problema. Pozovite Zagreb petrol i oni dođu, mora biti u limenoj bačvi od 200L.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,339
Preradi plamenik na ložu!
Treba na ulaz ulja u plamenik postaviti filter i grijač da zagrijava ulje na oko 80°C
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,068
Znam ja sto svi kazu i na koga upucuju ali moje iskustvo govori da od privatne osobe nitko ne zeli uzeti, dok se privatnoj osobi UREDNO PRODA ULJE U TRGOVINI I U CIJENI JE NJEGOVO ZBRINJAVANJE.
Kad dolazi do zbrinjavanja, nitko ga ne zeki primiti.

Kakva su vasa iskustva?

Nekad je dobro da motor trosi ulje a ti samo dotocis...
 

vikendpoljo

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
77
Ja sam pred 10-ak dana vozio ulje i antifriz u reciklažno u Karlovcu. Primaju i ne pitaju ništa.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Staro ulje nosim u reciklažno dvorište već par godina svakih par mjeseci 100 tinjak litri sa ostalim glupostima,filtere ulja,goriva i slično suknem u kontejner u firmi.:ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh