• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zečevi

A

Alen

Guest
Bavite li se sa zečevima? Koja je cijena? Dade li se šta prodat?

Slika003-5.jpg

Slika002-5.jpg

Slika004-4.jpg
 
H

hoti

Guest
Ja sam se bavio, ali samo za lične potrebe. Imam dosta pehara sa izložbi. Držao sam belgijske orijaše, činčile i bečke plave. Otac i danas drži par činčila. Prije rata su se dosta izvozili u Italiju (Agrokomerc). Kod nas nema tržišta za kuniće.
 
A

Alen

Guest
Kako hranite zečeve?

Do sad nisam koristio kupovnu smjesu nego samo travu ječam i kukuruz....
Nekak to sporo i dugo raste....
Bogec imaš kakav recept?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
Kako hranite zečeve?

Do sad nisam koristio kupovnu smjesu nego samo travu ječam i kukuruz....
Nekak to sporo i dugo raste....
Bogec imaš kakav recept?

đe me nađe :idea:
nekad sam ja imao 300 komada zečeva i kad sam krenuo u križevce u srednju nitko to nije umjesto mene hranit, tak da su bile pune škrinje malih slatkih mucika :roll:
znam sigurno da je sjenaža graška i žitarica dobra za zečeve, to je pisalo u nekom broju agroglasa.
ja sam davao djetelinu, jabuke, travu, zob, a kukuruz nisam davao
 
A

Alen

Guest
Imat ču ove godine crne zobi (prem da neznam zašto sam ju posijao :scratch ).... jel se to može davati zečevima?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
Imat ču ove godine crne zobi (prem da neznam zašto sam ju posijao :scratch ).... jel se to može davati zečevima?

posijao si ju eto tak da ju imaš :mrgreen:
sam ti daj zekama budu oni pojeli :!: i jabuke petrovače , tog več sad imaš na drvetu zelenih
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
pozdrav svima,ovo na slikama su kunići ako se ne varam,zec je malo drugacija prica...zasada imam jednog kunića i kunicu,nisu u srodstvu te je kunica naparena!ocekujem pomladak uskoro..inace planiram se bacit na uzgoj divljeg zeca,kunice imam radi obiteljskih potreba..inace meso im je dosta popularno,samo nazalost nema nekog trzista kod nas iako po mome misljenju vrijeme kunica ce tek doci.Kunice hranim kuruzom u klipu,ječmom,jabukama,suhim kruhom i naravno travom dok je ima,van sezone sijenom,najbolje djeteline!ima i peletirane hrane za kunice,tako da se moze i to koristiti ako nije preskupo...
 
H

haart25

Guest
ne isplati ih se držati...bar meni,ja sam ih imao 2 godine i onda sam odustao
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
za divljeg zeca trziste postoji,probaj priupitati u nekom lokalnom lovačkom društvu da li kupuju zečeve...divlji zec spada u deficitarnu divljač i lani se uvažao iz crne gore i mađarske i potražnja nije bila zadovoljena...cijena raspolodnog zeca je oko 150€,znaci par oko 300€,vrlo su osjetljivi,lako ugibaju,itd...da ima msredstava istog trena bih se bacio na kavezni uzgoj divljeg zeca,ali eto nemam financija,kemijam po kreditima,itd...nadam se jednoga dana nakon sto fazaneriju riješim da ce biti i divljih zeceva!
 
M

mikivz

Guest
za divljeg zeca trziste postoji,probaj priupitati u nekom lokalnom lovačkom društvu da li kupuju zečeve...divlji zec spada u deficitarnu divljač i lani se uvažao iz crne gore i mađarske i potražnja nije bila zadovoljena...cijena raspolodnog zeca je oko 150€,znaci par oko 300€,vrlo su osjetljivi,lako ugibaju,itd...da ima msredstava istog trena bih se bacio na kavezni uzgoj divljeg zeca,ali eto nemam financija,kemijam po kreditima,itd...nadam se jednoga dana nakon sto fazaneriju riješim da ce biti i divljih zeceva!


evo da ne otvaram novi topic, jedni moji prijatelji iz varaždina pokušavaju otvoriti tu "farmu" za uzgoj divljih zečeva,po riječima koje govore radi se o dosta dobrom i unosnom poslu, opet problem su uvjeti uzgoja takvih životinja, jel možda zna netko više o tome? dati koji savjet pa da im prenesem ako ima nešto, radi se o jednom školskom prijatelju te je svaka pomoć dobrodošla, rekao mi je da za sada postoji samo jedno uzgajalište divljih zečeva i to negdje u istri
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
evo da ne otvaram novi topic, jedni moji prijatelji iz varaždina pokušavaju otvoriti tu "farmu" za uzgoj divljih zečeva,po riječima koje govore radi se o dosta dobrom i unosnom poslu, opet problem su uvjeti uzgoja takvih životinja, jel možda zna netko više o tome? dati koji savjet pa da im prenesem ako ima nešto, radi se o jednom školskom prijatelju te je svaka pomoć dobrodošla, rekao mi je da za sada postoji samo jedno uzgajalište divljih zečeva i to negdje u istri

uzgajalista imas ipak malo vise od jednoga ;)
neke stvari je najbolje otkriti sam,jer nece svi ljudi reci svoej tajne uzgoja divljeg zeca ;)
reci prijatelju da mi se slobodno obrati mailom,pa cu mu pomoci oko uzgoja ako cu moci,nisam skrt na savjetima,jer i sam sam se jako puno mucio dok nisam saznao neke stvari oko uzgoja,a samim time sto sam othranio divljeg zeca starog 2-3 dana i dan danas je kod mene nakon 5 mjeseci,mi znaci da sam ipak nesto naucio o uzgoju ;)
 

rinama

Novi član
Tu od
6 Srp 2014
Poruka
4
Ima li nekog da se sada bavi zecevima,jer ja imam trenutno tesku situaciju u kojoj bi vjerojatno svi digli ruke ali ja nekako ne kogu-stvar je ovakva prije48 sati okotila mi se zecica leglo veliko 10 komsvi zivi jos uvijek ali ne i zecica koja je uginula odmah poslije okota sto sada savijeti,prijedlozi ,ljudi pomagajte
 

Najnoviji postovi

Na vrh