• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zele

zele88

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
3
Pozdrav! Ovaj forum citam vec dost dugo, preko 3 godine...ne sjecam se vise kako sam naletio na forum, al se sjecam da je bilo ljeto (taman ispitni rokovi na faksu) ;)...do sad se nisam registrirao, jer nisam planirao nista pisati, vec samo citati...ponuda zanimljivih tema je stvarno velika, a mene zanima manje vise sve...imam inace 24 godine, pred zavrstekom studija (gradevina zg, apsolvent vec neko vrijeme, nadam se zgotovit do kraja mjeseca)...eto, sad mi palo napamet da se registriram... :p

zivim u zagrebu, ali roditelji su u virovitici...
poljoprivredom se ne bavim, makar moj otac ima 10ak ha zemlje i manju kucu (mi to zovemo salas, makar i nije) u malenom selu 15 km udaljenom od virovitice...zapravo, zadnji koji je u mojoj obitelji zivio od zemlje je bio djed, al on je vec odavno umro...poslije je zemlju naslijedio moj otac...kako je djed preferirao vocarstvo, pa i stocarstvo, imali smo samo IMT 539 i pripadajuce mu prikljucke...otac je radio, i jos uvijek radi, posao mimo poljoprovrede, tako da mu je zemlja bila hobi...al svejedno je on skoro svaku kunu koju je ustedio investirao u poljoprivredu, pa smo kupili jos jedan traktor (torpedo 6006 s), prikolicu, kombajn claas, berac kukuruza sip tornado, i jos neke prikljucke...uglavnom, na vrhuncu smo u tom malom selu bili prvi po snazi konja u garazi i broju hektara pod poljo kulturama (doduse, nije neka refernca, zaselak ima citavih 10ak kuca, najjaci traktor je do nedavno bio moj torpedo i imt 560 :D)...radilo se nekih 20ak ha nase zemlje, i jos nesto u zakup...medjutim, prije par godina otac je imao tezih zdravstvenih problema, a ja sam bio zaokupljen s faxom, pa je odluceno da se vise necemo baviti poljoprivredom (mene doduse nisu konzultirali oko toga)...nesto zemlje se prodalo, ali vecinu smo dali ovom tipu, susjedu, sto ima imt 560 :D u zakup, tako da ako se odlucim vratiti, zemlja ceka :D

odrasto sam s djedom i bakom, posto su starci radili, tako da mi je poljoprivreda i poljomehanizacija uvijek bila pri srcu...jos ko klincu su mi dali da po njivi vozim traktor dok bi oni utovarivali u prikolicu, kad sam imao 12 orao sam s tatom, s 14-15 sam vec vozio traktore na "medjugradskim" relacijama (npr zito do virovitice),po podravskoj magistrali, i to tehnostroj prikolicu sa 7 t, a ferguson, ko i svaki imt, je bio s neispravnim kocnicama :D ...
a i cijelog zivota cu imat podsjetnik na jednu lemindovu tanjuracu, na lijevoj potkoljenici mi je poveci oziljak od jednog njenog diska :D ...

vidim da vac vecina pise koje strojeve i prikljucke ima, pa cu i ja napisati sto mi imamo (jos uvijek):

imt 539, 82' godiste
prikolicu 3t nosivosti, vlastite izrade
plug IMT 610 , jednobrazni 12''
tanjuraca OLT 24 diska
prskalica agromehanika kranj 340 l
kultivator olt 3 reda
kombajn claas matador 2,6 m zahvat, summer of 69'
freza IMT 619
sijacica OLT gama 18 za psenicu
sijacica OLT za kukuruz 4 reda
elevator za kukuruz, agroservis cini mi se (u originalu je to za sijeno, ali mi preradili)
kukuruzni krunjac cakovec
drljaca lemind 3-krilna
rasturac gnojiva, ne znam marku, 400l

mislim da je to to, mozda sam i neki prikljucak zaboravio...

do pred 2 godine imali smo sip tornado berac jednoredni, torpedo 6006, podrivac OLT, plug IMT2X12'', prikolicu kikinda 4t,a radili i sa rodjakovom tehnostroj atestiranom na 4 t (koja je nosila i 7.5 t) :D


slika nemam, jer mi nije do sad palo napamet slikat tu skromnu ergelu sto imam (doduse, u zadnje vrijeme traktor koristim samo kad idem po drva u sumu)...

al imam video tanjuranja s torpedom, jos iz 1999 :D, probat cu to stavit na you tube...jedini problem je sto tad kad je snimano nije bilo nista digitalno, samo vhs...

eto toliko, meni nije u planu puno pisati, vec cu s vremena na vrijeme prelistavati ono sto vi real-poljoprivrednici pisete, jer fakat ima zanimljivih tema...

o poljoprivredi znam ponesto o svemu, al velika vecina vas zna vise od mene, tako da se tu necu petljati u objasnjavanje...meni je ipak primarna struka gradjevinarstvo, i s tim srodne teme, pa ako ko ima sto da pita, ja cu rado odgovoriti, ako budem znao :D

4:15 je, nesto mi se vec prispavalo...jos jedan pozdrav od zeleta!
 
Posljednje uređivanje:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Svaka čast na predstavljanju , veliki pozdrav dobrodošao na forum:supz:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Lijepi pozdrav i dobrodošao.Nije bitno baviš li se aktivno poljoprivredom ili ne.Jednom zemljoradnik-u duši uvijek zemljoradnik,bez obzira na kasnije opredjeljenje.Lujbav prema zemlji ostaje u nama zauvjek.
Lijepo si se predstavio,uvijek mi je drago vidjeti mlade ljude koji cijene svoje korijene i ne zaboravljaju, bez obzira na životne uspjehe, svoje korijene.:p
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pozdrav i dobro došao, ne znam je li se još netko ovako dobro prestavio kao ti.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pozdrav i od mene i dobro došao a forum
i svaka čast na prestavljanju
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
dobro nam došao i svaka čast na predstavljanju..jesi li nešto zaboravio ha haa..šala kolega sve 5 ....samo nastavi i želim ti ugodno druženje na ovom forumu sa što više članova:partyman:
 
Na vrh