• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

sproject

Član
Tu od
25 Sij 2019
Poruka
47

Uspio sam pronaci sjemenke i na kraju sam ih ručno pobacao po njivi i zatanjurao... valjda ce biti ok.
Na ovoj njivi ove godine nisam ništa sadio pa je poceo rasti korov i bio je u fazi cvatnji pa sam zatanjurao korov dok nije kreno u sjeme i posijao rauolu i ponovno prošao tanjuracom da malo zatrpam zemljom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kolika je potrošnja sjemena takvim načinom sijanja (kg sjemena i zasijana površina)?
Izgleda da planiraš rano zaorati jer je uobičajena sjetva za tu namjenu između 15. i 30. kolovoza. Rauola brzo nikne pa očekujem nove fotke za tjedan dana.
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
70
@iwanho taman sam krenio pisati, koje je optimalno vrijeme da se posije roula ako se planira zaorati u zimsku brazdu? Prvi put ove godine bi probao zelenu gnojidbu, pa sam planirao u sljedećih tjedna dana posijati, da li je bolje onda čekati sredinu kolovoza?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Imate na njuškalu. Lik iz osijeka. Šalje, vozi, dovozi. Sjemena kakvog hoćete.

A koliko se sjećam i netko je na forumu prodavao.


Evo ja sam upravo pripremio iza kuće jedan komad pa ću danas posijati prije kiše.

Malo uranio jer je gužva, a trebam tu još neke šljive na jesen saditi pa da sve stignem. A vlage ima...
IMG_20230729_144238.jpg
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
632
Pitaj u poljoprivrednoj. Skoro pa ga svaka može nabaviti. Govorim o certificiranom. A ima i gotovih mixeva.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Koja je vrsta zemlje povoljna za sijanje rauole da bi se uspjelo izvaditi sjeme ?
Pretprošle godine sam posijao jednu parcelu za sjeme i bukvalno mi ništa nije bilo za ovršiti , sva je bila malena i nikakva.
Dali je moguće da sam prečesto nasijao?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Pogledaj slike od prije ili u temi rauola..
Bude sasvim lijepa rauola, sa dosta jakim korijenom.
 

wolfsburg2

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
9
Koja je vrsta zemlje povoljna za sijanje rauole da bi se uspjelo izvaditi sjeme ?
Pretprošle godine sam posijao jednu parcelu za sjeme i bukvalno mi ništa nije bilo za ovršiti , sva je bila malena i nikakva.
Dali je moguće da sam prečesto nasijao?
I ja sam ove godine sijao za sjeme,mala je i rano krene u cvat,a nije još razvila stabljiku.Sad ju mogu ovršit jedino tanjuračom pa nek izraste za zelenu još do jeseni.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Nakon rauole bi posijao ovo



Ali mi je malo preskupo. 340e/ha kad bi išao na 90 kg/ha...

Negdje sam našao da ide 25-30 kg/ha.

Iz iskustva. Koja je količina potrebna po hektaru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh