• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena rezidba

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Odlično , uvijek imaš pravu informaciju u pravo vrijema . Baš sam neki dan razmišljao o prorijeđivanju , i uklanjanju grančica koje su višak . Kontaktirao sam savjetodavnu službu , i rekoše mi da sada ništa nediram nego tek u osmom mjesecu .
Pa me zanima dali imaš kakav podatak o zelenoj rezidbi za šljive , kad i kako započet.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Pozdrav Žuti.
Stvarno neznam za šljivu kruška,jabuka sada prorijeda ploda + zel rezidba gdje je potrebno.
Po slikama vidiš da je kod mene prašuma ako to sada neučinim ništa od cvijetnih pupova sve ode i do 1m visine,tako da je sada pravo vrijeme dok neodrvene.
Nemam šljive nažalost a i to ću promjeniti makar 100 stabala najesen staviti pa onda budem dobro proućio sve detalje.
Ako ti nije bed posjeti poljoinfo forum pa pogledaj zelenu rezidbu i to je baš obrađena šljiva i iskustva jednog voćara s šljivikom.
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Kod nas vec uveliko ide zelena rezidba.
U staroj krusci je bilo pravo sisanje, mraz odnio rod i ona se sad samo sili :axe:, prava suma, vjedva smo sasjekli da moze prskalica raditi kako treba, jer je Psila bila opasno navalila, kao nikada do sada, ali sredili smo ju :axe:

Evo koja slika zelene rezidbe iz mladoga vocnjaka



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
E samo da znaš koju sam ja tehnologiju koristio u zelenoj.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
E samo da znaš koju sam ja tehnologiju koristio u zelenoj.

Ne ostavljaj me u neizvijesnosti :roll:
A i mi smo koristili jednu strategiju, a za jednom smo u potrazi ;)
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Ne ostavljaj me u neizvijesnosti :roll:
A i mi smo koristili jednu strategiju, a za jednom smo u potrazi ;)

uslikam sutra pa stavim na forum da vidiš:D
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Koje sutra, ono sto sam ja mislio je davno proslo :rolfer:
A ja jos cekam :confused:

Joj ne stignem peviše posla:mad:
Evo danas poslikao kako izgleda poslje rezidbe,koju nikada nisam brže obavio:p


A plodovi večinom samo na vrhovima(naknadna cvatnja poslje šoka od mraza,i to samo ranije sorte društvenka,pastorčica,passecrasane stradale 99%


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Joj ne stignem peviše posla:mad:
Evo danas poslikao kako izgleda poslje rezidbe,koju nikada nisam brže obavio:p


A plodovi večinom samo na vrhovima(naknadna cvatnja poslje šoka od mraza,i to samo ranije sorte društvenka,pastorčica,passecrasane stradale 99%
s cim si to radio nekom kosilicom :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Pa mi i dalje ostadosmo uskraceni za ono sustinsko :D
Inace fino uradjena rezidba
 
D

dariosmit

Guest
Joj ne stignem peviše posla:mad:
Evo danas poslikao kako izgleda poslje rezidbe,koju nikada nisam brže obavio:p


A plodovi večinom samo na vrhovima(naknadna cvatnja poslje šoka od mraza,i to samo ranije sorte društvenka,pastorčica,passecrasane stradale 99%


Uploaded with ImageShack.us



E imama ja jedno pitanje... a zasto je kod tebe neobradjeno izmedju vocki.. u travi??? ZAr ovako profesionalni vocnjak moze bez obrade zemljista? kako djubris vocke?? jer sa mineralnim bi samo travu spalio ...
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Pa mi i dalje ostadosmo uskraceni za ono sustinsko :D
Inace fino uradjena rezidba

Nisam imao fotić,pa zato ali recept je jednostavan rezač živice sve sredio staneš na blatobran i udri sve dok ruke ne zabole,sory što nisam prije odgovorio;)
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
E imama ja jedno pitanje... a zasto je kod tebe neobradjeno izmedju vocki.. u travi??? ZAr ovako profesionalni vocnjak moze bez obrade zemljista? kako djubris vocke?? jer sa mineralnim bi samo travu spalio ...

Pa gledaj dobro bi mi došlo ovako nešto ali pogledaj koliko košta:shock:
http://www.messis.hr/pdf/MESSIS_cjenik2012 169SEC.pdf

Gnojim s mineralnim gnojivima tako da nasječem zemlju u 2-3 brazde a onda gnojim.
Neboj se travu ništa nemože spalit čak ni suša:eek:
 

Najnoviji postovi

Na vrh