• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2011 ugradnja jačeg motora

megZET111

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
6
Imam jedno pitanje možda malo čudno ali kako se veli "svaka bena ima svoje veselje" :icon_eyes:
Naime imam zetora 2011 i u obitelji je več dugi dugi niz godina. E sada je potrebno u njega i uložiti koju kunu pa sam razmišljao dali bi na njega odgovarao možda motor od zetora 3511s ili 4712 (mislim da je to isto, ak nije ispravite me). Razmišljao sam ja i o kupnji jačeg traktora ali nekako mi je ovaj "zekonja" zbilja prirastao srcu a i iskreno zbilja netreba mi nešto jače od 50tak konja... Pa me zanima mišljenje ljudi od "struke" kaj misle o tom pothvatu, kolko je to izvedivo, pametno i dobro upuštat se u tako nešto u odnosu na kupovinu recimo nekog 4911?
Unaprijed vam zahvaljujem na odgovorima i nadam se da sa ovakvom idejom neču biti predmet sprdnje ovdje na forumu...:icon_e_wink:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: zetor 2011 šeraf party ?!?!??

U tehnickom smislu ti ne mogu pomoci, ali bih te molio da zaljepis koju slicicu. To je ipak poprilicno rijetko u danasnje vrijeme.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: zetor 2011 šeraf party ?!?!??

Je on masivan, ali ipak, bi li getriba podnijela dvaput jači motor?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: zetor 2011 šeraf party ?!?!??

Getriba na 2011 je isto jaka kao i 2511 a ta je isto jaka kao Ursus 355/360 tak da mislim da je dosta jaka ali dodati jači motor financijski neisplativo mislim da se može diči na borungu 100 mm i pojačati pvp na oko 6 kubika i to bi bilo jače od 2511 .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: zetor 2011 šeraf party ?!?!??

Getriba na 2011 je isto jaka kao i 2511 a ta je isto jaka kao Ursus 355/360 tak da mislim da je dosta jaka ali dodati jači motor financijski neisplativo mislim da se može diči na borungu 100 mm i pojačati pvp na oko 6 kubika i to bi bilo jače od 2511 .

Pa kaj je onda na dva cilindra, vecim kotacima i dodatnom akumulatoru nabral tih dodatnih 800kg:(doh):
 

megZET111

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
6
Re: zetor 2011 šeraf party ?!?!??

Evo malo sam se raspitao i mislim da kaj se tiče motora i getribe paše sve sto posto!! Sada samo jedno koliko motor 3511 ima KW iliti KS? Po podacima koje sam dobio sa neta ima 39 KS, dali je to točno?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
2511 po svojoj knjižici iz 1973 godine ima 22 ks a 3511 po istoj knjižici ima 30,5 ks isto sve samo razlika u jednom celinderu borung 95/110 .

Pa kaj je onda na dva cilindra, vecim kotacima i dodatnom akumulatoru nabral tih dodatnih 800kg:(doh):

Isti zupčanici u getribi 2511 i 355/360 ostalo različito a ako izdrže 4 cilindera onda dva pojačana ne bi trebalo biti problem .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
2011-2511
hvs9b6.jpg
[/IMG]


3011-3511
1247u4p.jpg
[/IMG]

Nije da nije kak velis, ali nema mi bas logike da je toliko tezi ursus. Po tome onda imaju i 2511 i 4511 iste getribe. Ak kaj je sa vanjskim reduktorima, meni se na 25aku cine manji.:icon_scratch:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Cuj taj link ti je neka vrst wikipedije, znaci svatko je moze uredjivati. Sa druge strane postoje niz standarda kak se mjeri snaga, ali posto nije unificirano tesko je raditi usporedbu.
Zato se ja drzim ovog svojeg kataloga jer je mjerena po oecd-eu, i to je stvarna izmjerena snaga na hidraulickoj kocnici preko kardanskog vratila. Na tvojem linku nije naveden standard, tak da ga ne uzimam za ozbiljno.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
a nebu ti se zekonja propinjao prejako?...ipak su oni jako lagašni na prvom kraju...

bar oko duge rese ima dosta 35-aka, pusti glas i kupi si traktor kak treba...
 

megZET111

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
6
A gle lako je za prvi kraj, imam ja i za to zanimljive planove, ovo mi je više zabava za zimske dane. Pošto traktor tako i tako planiram malo uredit. U biti najviše me zanima kolika je zbilja razlika u snazi između 2011 i 3511 kad recimo natovariš 4-5 metra drva na prikolicu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Definitivno bude jači i to osjetno.
Pitanje je računice i upitna je nabavka motora, nije to IMT da u svakom šljiviku ili grabi najdeš motor
 

megZET111

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
6
gle ovako, našao sam motor 3511 komplet sa bosch pumpom, veli čovijek potpuno ispravan, blok cijel ne varen... uglavnom pali vozi... cijena veli 700 eura. uzel bi on i moj motor pod račun pa mu nadoplatim 350 eura. E sada treba to pogledat neki mehaničar ali cijena mi je ono... za 350 eura imam dosta jači traktor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ti znaš najbolje kaj i kak buš napravil.
Ja to nebi radil kao prvo iz razloga kaj to nikad nikome nebuš mogel prodati, nebuš mogel registrirati , ko zna kaj buš menjal... računica je po mom upitna.
Pošto treba mehaničar pogledati taj motor onda ga mora i nasaditi na traktor, znači i to moraš platiti ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
A kaj je s limarijom? Kak to misliš pripasati?

Osim toga, 2011 je pomalo kolekcionarski primjerak. Ja bi ga restauriral i čuval ko eksponat, a za koju tisućicu kuna kupil Ursusa 335 i ganjal ga po šumi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako si to naumio ,napravi ...svi modeli traktora koje vozimo su preživjeli nabrijavanje motora , IMT , fiat , MF ., tomo vinković

Moj svajet vozi , tjeraj.... ali nemoj cukati ..priljkučke na kardan ne trabaš štedjeti ..samo gas
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Pomaknul je samo prednju osovinu...a limariju je zrezal. Nije baš ...
NO, slažem se s Puknutim.
 
Na vrh