• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511 - filter zraka?

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
ovako za vikend se bacam na servis tj. mjenjanje ulja u motoru i moram brtvu kartera promjenit,e sada ulje sam mjenjao vec puno puta al filter zraka nisam dirao,molio bi dobre duse da mi objasne postupak,vidio sam da je ulje u njemu,dal se on isto pere i ponovno se toči ulje ili???hvala vam unaprijed....
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
staro ulje baciš opereš posudu i natočiš ulje do oznake u posudi, ide 0.5 ili 0.7l ulja
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
trebaš raskopati cijeli filter... skineš posudu sa uljem, kada nju otkopčaš onda ti je i gornji dio filtera slobodan otšarafiš leptir maticu od tog gornjeg dijela i skineš poklopac i onda ga naravno očistiš. kad skineš posudu sa uljem vidjet češ žičani dio filtera njega isto trebaš rastaviti i oprati ako je prljav..
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
e super..hvala na detaljnom opisu,vredi runda:icon_pidu:
a unutra tocim isto ulje ko i u motor,nejde nista posebno ulje??
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
e super..hvala na detaljnom opisu,vredi runda:icon_pidu:
a unutra tocim isto ulje ko i u motor,nejde nista posebno ulje??

isto ko i u motor..
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
evo,danas se počelo malo,kolko se stiglo u sat vremena..ispusti sam ulje iz motora,uspio sam skupit 4 litre ina delta 5,pa sam to usipal u motor i jos 3 litre nafte i malo ga upalio da proradi,da isperem motor malo...sutra nastavljam dalje cim dodem s posla.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
evo,danas se počelo malo,kolko se stiglo u sat vremena..ispusti sam ulje iz motora,uspio sam skupit 4 litre ina delta 5,pa sam to usipal u motor i jos 3 litre nafte i malo ga upalio da proradi,da isperem motor malo...sutra nastavljam dalje cim dodem s posla.....
307670.gif


Bolje da si spal u tu vuru vremena
Upropastil si 4 litre ulja, 3 litre nafte, jedan sat ........................ o šteti koju si napravil netreba ni pričati
875371055.gif
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
di sam zaj..????slobodno ti meni objasni...nebudem se ja naljutil :icon_e_biggrin:
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
makar iskreno razmisljal sam da bi si malo prilegel al reko idem nekaj napraviti... :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ništ strašno, samo si opral sve pokretne dijelove koji zahtjevaju podmazivanje naftom, a to nije dobro.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
eto za vikend ipak nisam spal:)promjenil brtvu kartera,dekla ventila,i očistil filter zraka koji je bil katastrofa opral filtere ulja...ulje je sad cisto tak da sam ga jedva izmjeril...uzel sam od alfacare neku tekučinu za tešku industriju(bagere i slicne strojeve)rijedi se 1:30 do 1:80 ja sam normalno isel malo gusce:icon_lol::icon_lol: i opral cijeli traktor i mogu rec da je fenomenalna...
Zahvaljujem se muhanicaru i miki na objašnjenjima....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
uzel sam od alfacare neku tekučinu za tešku industriju(bagere i slicne strojeve)rijedi se 1:30 do 1:80 ja sam normalno isel malo gusce
Možda Dimer?
 

Najnoviji postovi

Na vrh