• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 3340 disk kočnice

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
Imam Zetor 3340. Ima diskove i kod kočenja nema laganog zaustavljanja več i na mali pritsak papučice on se ukopava i to nervnomjerno, nekad lijevi, nekad desni, zajedno.... nebi išlol !! Ima tko neki savjet što se dešava, što napraviti , izmjeniti ...? nitko ne kuži zašto tak naglo ulovi...(još nije raskopavano )
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
ako je to serija do 2000.godine, onda im je to boljka, nitko nije uspio to riješiti da kotači koče ravnomjerno. isto kao i cilindar kvačila, obavezno nakon 150 sati propusti ulje.
 

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
Traktor je 93 godište. Za to neravnomjerno i nek bude, ali nagla kočenja su mi daleko veči problem...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
i ja isto imam zetor 3340 pa mi se je lani to događalo da pri malom protisku odma blokira probaj viditi da li ima ulja u onoj posudi a može biti da je ventil na boci o kompresora-jedno vrijeme ne kočiš i onda se kompresor napuni te je velik pritisak i odma blokira imaš ventil na boci od zraka te ga probaj stisnuti nogom da smanji pritisak možda to riješi problem ako nije to probaj isključiti kompresor te probaj kočiti ako ništa onda ćeš morati raskopati sve i promjeniti
 

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
ako je to serija do 2000.godine, onda im je to boljka, nitko nije uspio to riješiti da kotači koče ravnomjerno. isto kao i cilindar kvačila, obavezno nakon 150 sati propusti ulje.

za kvačilo ima dva cilindra, jedan na papučici a drugi dolje koji gura polugu. Na kojeg misliš ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koji je to sistem ?
noga-ulje
ili
noga -zrak ?
Tražiš uzrpk naglom "lovljenju" ..tu se radi o blokiranju ..a tome treba pristupti ozbiljno da te ne izbaci s ceste .
 

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
Koji je to sistem ?
noga-ulje
ili
noga -zrak ?
Tražiš uzrpk naglom "lovljenju" ..tu se radi o blokiranju ..a tome treba pristupti ozbiljno da te ne izbaci s ceste .

Noga-ulje. A tog blokiranja me i strah, več sam dvaput zamalo završio u grabi !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Noga-ulje. A tog blokiranja me i strah, več sam dvaput zamalo završio u grabi !
Rastavi ..vidim već ti je muka
treba promjeniti sve kaj je oštečeno , itd.
Centrirati diskove ...bla,bla,bla ..nemoram ni nabrajati ako to možeš sam .
Ako ne ionak nema smisla trošiti tastaturu .
Čarobni štapič ne postoji ...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
za kvačilo ima dva cilindra, jedan na papučici a drugi dolje koji gura polugu. Na kojeg misliš ?
na onaj doljnji.a i čovjek šta radi na tehničkom kaže isto da svaki ima tu manu, hrpa njih je to raskapala, mijenjala sve novo i nikad nije kak treba. uvjek jedan koči prije od drugog, i blokira ako skroz stisneš papučicu.. zato malo nježnije po njoj :-a
a kolko znam, kod njih zrak nema veze sa samim kočenjem traktora, osim ak je neš prikopčano.a kondenzat iz boce treba obavezno ispuštati, meni je ušlo u sistem od prikolice i zeznulo na njoj kočioni cilindar, svaki 2 put ostane zaglavljen, a to nemožeš ni skužiti dok nepočnu pakne smrdit.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
e, da, i čovjek od kojeg sam uzeo traktor, preporučio mi je da se ne sipa ina uk4, nego neš malo kvalitetnije, produži cilindru vijek, jer nije tolko ulje agresivno kao ova skuplja.. sad, jel istina ili ne, nisam imao prilike to još raditi :))
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
e, da, i čovjek od kojeg sam uzeo traktor, preporučio mi je da se ne sipa ina uk4, nego neš malo kvalitetnije, produži cilindru vijek, jer nije tolko ulje agresivno kao ova skuplja.. sad, jel istina ili ne, nisam imao prilike to još raditi :))

Jesi li ti pokušao štelati te kočnice na glavnim kočionim cilindrima.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Jesi li ti pokušao štelati te kočnice na glavnim kočionim cilindrima.

ja ne, kupio sam traktor prije par mj, ali imali smo 3320 prije u firmi, sa takvim problemom, čak su i iz kirš proma dolazili, ali uzalud.. na kraju je i prodan tako.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kako sam skonto kod tebe oba točka koče al neravnomjerno.
 

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
Kako sam skonto kod tebe oba točka koče al neravnomjerno.

Tako je, ali kad primi ne pušta, čak i na mali stisak papučice ! Često puta moram krenuti u kontra smjeru da puste.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Kod tebe je najvjerojatnije problem u kuglicama (oštečeni i zahrđali dosjedi) ili je zahrđalo polužje ili je sve zajedno poderano pa kad ti stisneš kočnicu nemogu oprugice vratiti diskove.
Negine ti rastavljanje jer izvana tu popravka nema.
Ono da je to nepopravljivo i da to nije uspjelo ljudima iz Kirša ja nemogu prihvatiti i nemoj da te uvjere u to, jer bu nakraju još ispalo da to tak mora biti.
Nedovršeno je (isto ko i na IMT-u), ali da se popraviti samo kaj isto dosta košta.

Evo slikica kak to izgleda poderano i novo.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Z

zetor4718

Guest
Kod tebe je najvjerojatnije problem u kuglicama (oštečeni i zahrđali dosjedi) ili je zahrđalo polužje ili je sve zajedno poderano pa kad ti stisneš kočnicu nemogu oprugice vratiti diskove.
Negine ti rastavljanje jer izvana tu popravka nema.
Ono da je to nepopravljivo i da to nije uspjelo ljudima iz Kirša ja nemogu prihvatiti i nemoj da te uvjere u to, jer bu nakraju još ispalo da to tak mora biti.
Nedovršeno je (isto ko i na IMT-u), ali da se popraviti samo kaj isto dosta košta.

Evo slikica kak to izgleda poderano i novo.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Jedno pitanje:koje su bolje kočnice,diskovi ili pakne?
osobno vozio sam dva zetora sa diskovima 4320 i 6340 i uopće mi se ne sviđaju...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Jedno pitanje:koje su bolje kočnice,diskovi ili pakne?
osobno vozio sam dva zetora sa diskovima 4320 i 6340 i uopće mi se ne sviđaju...
Mislim da bi diskovi trebali bolje kočiti od pakni ali je problem materijal od kojih su ploče napravljene i tu nastaju problemi, kao i brtvljenje ulja iz diferencijala prema kočnicama (mada je isti princip brtvljenja i kod pakni).
U svakom slučaju za one nezadovoljne diskovima postoji mogučnost da se ugrade opet pakne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Zanimljivo...jučer sam videl Zetora 4340 s original bubanjskim kočnicama!?
Do sad sam bil uvjeren na serije xx-20/40 imaju samo disk kočnice.:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh