• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 3340 sitni problemi

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
imam problem oko mjerača goriva, događa se sljedeće, plovak sam pregledavao i pluta kako treba, nije nigdje zapeo a one žičice na njemu su zalemljene, tako da mislim nije u pitanju. inače je sve normalno kazaljka nije zapela


a kada dam kontakt kazaljka ode na maximum ko luda, a u rezervaru ima možda 30 od 50 litara.




i da usput pitam čemu ovo služi
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Za pokazivac nivoa goriva u rezervoaru vjerovatno je problem u izmjesanim zicama na plovku.Nisu dobro ustekane zice na plovku ili usput imaju kratki spoj.
Za pocetak skini zice sa plovka i ukjljuci kontakt.Mislim da tad kazaljka nebi trebala da skace.


To drugo je filter hidraulike.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma probao sam ja žice mjenjat ali neznam jesam li isprobao sve kombinacije, a ako možeš dali mi možeš poslikat ako gdje imaš koji je raspored, kod mene su tri, ali i dalje ne mislim da su žice u pitanju jer se to počelo samo jedan dan tako prebacivati a žice nisu prije nikad dirane.
a ovo drugo znači to je filter hidraulike dal se on treba mjenjati ili čistiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Evo slika žica ako pomogne, mada mislim da su se negde poglodale pa udarajaju na masu ili ti je pokazivač neispravan (njega provjeriš onak kak ti je Lisnik objasnil), a ako nije do njega onda je do plovka.

Filter se mjenja.


hosting images
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
žice su dobro složene upravo sam sada gledao, a kada ih skinem kazaljka i dalje ostaje na max, znači da je mjerač neispravan
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
žice su dobro složene upravo sam sada gledao, a kada ih skinem kazaljka i dalje ostaje na max, znači da je mjerač neispravan

Nije ti mjerac neispravan cim kazaljka radi.Jedna od zica na njemu je naslonjena na masu ili na + (napon).
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
je li u pitanju žica na mjestu samog spajanja na instrument kazaljke ili negdje na kablu od mjerača do kazaljke , znači sav vod koji postoji, moram onda sutra skinut rezervar i onaj poklopac pod volanom micati, danas sam to skidao ali žica ima mali milijun treba to sutra sve detaljno pregledat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Rezervar netrebaš skidati, samo poklopac ispod tepiha. Kaj misliš da sam ja na ovom rupu bušil?
Mislim da tebe jebe vura na instrument tabli :scratch
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja sam mislio da se možda negdje kabal koji ide od rezervara do instrument table dodiruje s željezom možda negdje, što je sad onda jel vura ili nešto drugo da ne kupujem taj mjerač goriva novi ako nije potrebno.
i da ne mislim da si tu rupu izbušio, otvarao sam to dosta puta, ali bome izgleda koda je u njoj bilo leglo miša:finga::finga::finga::finga::finga:, moja je puno čišća. ali ta zamazana radi a moje čisto ne:?::?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Napisal si da trebaš skidati rezervar pa ja zato o rupi ..........
Ovo leglo miševa nije moje, ali ako misliš da zato radi ti u svojoj rupi nasadi kvočku :finga:, možda proradi ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa ja sam misli oda treba skidat rezervar da vidim je li ovaj kabel negdje oštećen,
ne znam više, što je sad je nevalja sat ili nešto drugo.
a i gdje sam spomenuo da je to kod tebe, a naglasio sam da tamo di je sve u neredu radi, a kod mene di se može lizati sve crkiva.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
pa ja sam misli oda treba skidat rezervar da vidim je li ovaj kabel negdje oštećen,
ne znam više, što je sad je nevalja sat ili nešto drugo.
a i gdje sam spomenuo da je to kod tebe, a naglasio sam da tamo di je sve u neredu radi, a kod mene di se može lizati sve crkiva.

Ako vec neznas gdje je problem zovi autoelektricara.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa neću zvat električara za toliku glupost, on će mi lijepo 2 sata pametovanja naplatit 200kn plus sat i plovak jer će on to sve mjenjat, tako mogu i ja riješit
ja sam mislio ako mogu sam mogu ako ne onda ništa, boli me ku.ac otvorim rezervar i vidim koliko ima i riješen posao
samo jedno pitanje. pretpostavimo da je plovak ispravan, da li sat može onako skakati ako žica od rezervara negdje dodiruje metal.
jer neću kupovat sat ako valja, a za 200kn mogu kupit i sat i plovak i sav kabal što ide o jednog do drugog, znači električar je prekrižen.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
pa ja sam misli oda treba skidat rezervar da vidim je li ovaj kabel negdje oštećen,
ne znam više, što je sad je nevalja sat ili nešto drugo.
a i gdje sam spomenuo da je to kod tebe, a naglasio sam da tamo di je sve u neredu radi, a kod mene di se može lizati sve crkiva.
Vidiš, tu je problem. Na ovom sve radi ko podmazano, a kod tebe je sve isprano i oksidirano u nedostatku masnoče :finga:
Ako žica negdje dodiriva na masu normalno da može pokazivati da je pun. Probaj sat otpojiti i dopeljati mu žice direkno, da zaobiđeš postoječe.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ajde bar nešto, hvala na pomoći, sutra ću otpojiti sat i dovest mu direkt struju pa bumo videli, i kočnice me opet zajebaju, sutra poslikam pa muhaničar bude riješil. ako sat nevalja jedna žena će mi donest iz jastrebarskog, nije poblem.
još jednom hvala na pomoći.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Metni protiv požarni aparat da ti bude pri ruci :finga:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
zašto misliš da se nebi zapalila nafta, nafta bu izašla iz njega kad budem to radio pa nek se pali koliko hoće a ako me krene zajebavat sam ću ga polit i zapalit
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
sad sam raskapao to 2 sata glavni vod struje je dobar, samo moram još odmotat one žice što su zaljepljene u onaj bunt u onoj kutiji unutra, i moram sat otkopčati ali je do njega jako nezgodno doći, ali izgleda da je on odsvirao ku.cu.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Ja sam kupio novi plovak, vura je stara. Plovak sam okkrenuo da ima smjer kretanja prema getribi i mislim da ne zapinje. Dok je bil na suhom isprobao sam ga i lampica od rezerve je reagirala. Vura ni mrc. Par puta se kazaljka pomaknula za milimetar. Trebalo bi pokazivati skoro pol tanka.
Jel netko zna kak treba plovak okrenuti da ne zapne za ništa nutra i jel vura možda šteka. Jel se more desiti da kazaljka zapinje?
Zetor 5011
 

Najnoviji postovi

Na vrh