• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 3511- problemi

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Zetor 3511

Na zetoru 3511 mi pušta ulje na dijelu označenom na slici.
Kako da to popravim, što sve treba rastepsti, što se sve točno tu nalazi?
Da li je to komplicirano za popravljanje ili ne, pošto nisam baš neki mehaničar.
Dosta curi, traktor je iza cijeli mokri, a i nakon dužeg stajanja ostane trag na podu pa me dosta živcira. Kako ulje stigne gore, prskanjem sa zupčanika ili?
Posudio sam sliku na netu jer mi je prehladno da idem sada svojega slikati
 

Prilozi

  • zetor.jpg
    zetor.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 1,059
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Curi iznutra ili izvana? Znači tam gde kopčaš top link ili izvana?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Tak sam si i mislil.
Poklopac dole, razvodnik van, cilidar dole i onda tek možeš do jednog malog šarafiča (ključ 12) da bi izvadil čahure i zamjenil o-ringe.
To ti izgleda kad izvadiš van ovak.



Uploaded with ImageShack.us
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Puno hvala na pomoći :prayer:
A rekao sam mehaničaru nek mi to popravi dok je bil poklopac dolje, a on mi zamjenio dihtung na poklopcu i rekao da više ne curi :madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
A čuj, možda mu se potkrala greška, pa mu se pomaknula brtva kod stavljanja poklopca pa opet curi na brtvi.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Ma nemoguće, baš je taj cijeli dio iznad masan.
Meni je to malo prekomplicirano za rastepati, a mehaničaru ga neću voziti sad zbog toga. Pričekat ću dok se diferencijal ne zdrobi :mad:, zadnji put sam vidio da već fale komadići zuba na zupčanicima, čak jedan cijeli fali, diferencijal zuji ko lud dok brže vozim. Ne opterećujem nešto previše traktor, ni šperu ne uključujem, pa se JAKO nadam da će još neko vrijeme izdržati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Veliš malo prekomplicirano :scratch
A dobro, ti znaš najbolje koji je tvoj domet ;)
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Ma bojim se tog razvodnika :lol:
Koliko čitam tu po forumu vidim da su jako osjetljivi, sad da li je tako neznam.
Ma bolje da je traktor malo masan nek da nešto pokvarim.
Dok više ne bude masan onda ću znati da trebam naliti ulje u diferencijal :roll:
Hvala još jedanput na odgovoru i na slici.
Bez Vas i Puknutog forum ne bi bio isti, na žalost Puknutog više nema ovdje :mad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Netrebaš se bojati razvodnika jer njega cijelog vadiš van, a ako ga rastavlješ onda bi se več moglo malo zakomplicirati, ako ne paziš.
Ako mogu pomoči, uvjek kad sam dobre volje, tu sam.
Nemoj mi govoriti VI.
za hvala postoji tipka u lijevom čošku (ona sa plavom zvjezdicom).
Puknuti..................................................................................................
To bum neki drugi put napisal
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Jednostavno mi je navika da nekome koga ne poznajem govorim Vi.
A što se tiče zvjezdice dal sam Vam ju neki dan pa mi sad više ne dozvoljava :cry:
Mislim da bi trebali otvoriti žiro račun pa da vam za svaki takav koristan savjet uplačujemo neku simboličnu svotu i evo još jedne mjesečne plače :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Možda i bolje da me ne poznaš :lol:

Kaj se u Trakoščanu za peneze dela :scratch
Toga pri nama nema
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Ak ko mene treba onda je većinoma besplatno, a ak koga ja trebam onda se naplaćuje, neka je to čudna računica :?: ali tako je.
Što se tiče savjeta, jednostavnije je ljudima reći da ne znaju nego da izgube minutu - dvije vremena da nešto objasne. A ima i takvih koji ne žele svoje znanje podijeliti s drugima, što kod vas ne vrijedi i to poštujem
 
Z

zetor4718

Guest
Ak ko mene treba onda je većinoma besplatno, a ak koga ja trebam onda se naplaćuje, neka je to čudna računica :?: ali tako je.
Što se tiče savjeta, jednostavnije je ljudima reći da ne znaju nego da izgube minutu - dvije vremena da nešto objasne. A ima i takvih koji ne žele svoje znanje podijeliti s drugima, što kod vas ne vrijedi i to poštujem

eto vidiš i meni je cjenjeni kolega muhaničar jako puno pomogao,svaka čast!
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Evo imam još par pitanja.
Kako se skida ovaj filter ulja

Prvoga sam skinul bez problema, a na ovom sam skinul vijke koji su označeni crveno te onog koji je označen sa plavom (na njemu je neka opruga).
Ovaj označeni sa žutom nikako nemogu odšrafiti, zategnut je ko da je zavaren. Da li taj žuti nešto drži pa zato nejde filter dolje?
Kada ulijem ulje da li treba što odzračiti ili se može odmah traktor paliti?
Samo da kažem da u regulatoru i u pumpi nije bilo ni kapi ulja :supris:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Trebaš odšarafiti samo onoga crveno označenog (ključ 22), a ovo ostalo netreba dirati. Kad odšarafiš, drškom čekiča malo polupaš naokolo i filter bi trebal iti dole.
Pazi da ne pomješaš sita. Na svakome je broj (1 ili 2) kao i na kučištu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Natočiš u motor, upališ i pričekaš da se lampica od ulja ugasi. Nakon toga ga ostaviš malo da odstoji i provjeriš, po potrebi doliješ na max.
Netreba ništ odzračivati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh